Ödeme ve Teslimat

Ödeme ve Teslimat

1) Ödeme: Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi), Kapıda Ödeme ve sitemiz üzerinden kredi kartlarınız/Banka kartlarınız ile her türlü kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarımızdan T.C. Ziraat Bankası güvencesi ile yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir. Muhtemel sipariş iptali veya stok sorunları nedeniyle sipariş iptallerinde kartınıza para iadesi 5 iş günü içerisinde yapılacaktır.

2) Sipariş Bedeli İadesi: Siparişlerinizin olası sebeplerle iptali durumunda; İlkokul Market, 5 iş günü içerisinde ürün bedelini hesabınıza ve/veya kredi kartınıza iade eder. Ancak, banka hesap bilgilerinizi ve/veya kredi kartı bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak şirketimiz  yetkililerine bildirmeniz gerekmektedir.

3) Teslimat: Sipariş etmiş olduğunuz ürünleri aynı gün kargoya teslim etmeye gayret ediyoruz. Temini zaman alan ürünler için kargo teslim süresi ürün detayında belirtildiği gibi 3 iş günüdür. Gecikmesi muhtemel teslimat durumunda size bilgi verilecektir. Ürün teslimatının aksamadan gerçekleştirilebilmesi için lütfen gün içinde bulunduğunuz yerin adresini teslimat adresi olarak bildiriniz.

*Kargo gönderimlerimiz standart gönderimdir. Telefon ihbarlı ya da saatli (randevulu) teslimat hizmetlerimiz bulunmamaktadır. Siparişiniz kargolandığında tarafınıza SMS ile kargo takip bilgilendirmesi yapılmaktadır. Lütfen telefon ve teslimat adresinizi tam ve eksiksiz yazdığınızdan emin olunuz.

İzmir merkezli şirketimizden ürünler teslimat adresine ve sipariş ağırlığına bağlı olarak UPS, PTT yada Sürat kargo firmasıyla gönderilecektir. Siparişleriniz onaylandıktan sonra en geç 2 (iki) iş günü sonunda Kargo firmasına teslim edilir.

Lütfen dikkat ediniz! Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri, teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar olduğunu düşünüyorsanız kargo firmasına tutanak tutturularak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiği kabul edilmektedir. Ürün hasarlı ise: Hazırlamış olduğunuz tutanağı en kısa zamanda 0 232 999 7256 nolu telefonu arayarak ve durumu info@ilkokulmarket.com e-posta adresine bildiriniz. Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz takdirde paketinizle ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacağız. Bu e-posta içinde ürünü neden iade etmek istediğinizi kısaca açıklarsanız ürün ile ilgili çalışmalarımızda bize yardımcı olmuş olursunuz.

4) Ödeme Takibi: Söz konusu sistem herhangi bir sorun nedeni ile işlemi gerçekleştiremiyorsa ödeme sayfası sonucunda ziyaretçimiz bu durumdan haberdar edilmektedir. Belirtilen adreste herhangi bir hata durumunda teslimatı gerçekleşemeyen sipariş ile ilgili olarak siparişi veren ile bağlantı kurulmaktadır. Ziyaretçimiz tarafından belirtilen e-posta adresinin geçerliliği siparişin aktarılmasını takiben gönderilen otomatik e-posta ile teyit edilmektedir. Teslimatın gerçekleşmesi konusunda müşteri kadar kredi kartı sistemini kullandığımız bankaya karşı da sorumluluğumuz söz konusudur.