/Hakkımızda
Hakkımızda 2018-03-26T09:37:20+00:00

İlkokul Market, tüm Türkiye genelinde eğitim ve öğretim kalitesi ve etkinliğinin artırılmasında ve fırsat eşitliğinin sağlanmasında ihtiyaç duyulan çözümlerin üretilmesi için tasarlanan büyük bir fikrin ilk ve en önemli adımlarından birisidir. İlkokul Market toplumsal kalkınmanın en temel bileşeninin kaliteli, etkin ve erişilebilir eğitim/öğretim olduğu fikri doğrultusunda özel sektör ve akademik düşüncenin işbirliği ile hayata geçirilmiş bir projedir. MEB müfredatına uygun, kaliteli ve düşük fiyat politikası izleyen tamamlayıcı dökümanları ile tüm ilkokul öğrencileri için değer yaratabilmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, elde ettiği gelir ile mali durumu çok zayıf olan Türkiye genelindeki (talepler elimize ulaşmaya ve kayıt altına alınmaya ve incelenmeye devam etmektedir) okullara ürünlerini ücretsiz göndermeyi amaçlamaktadır. Diğer bir amacı da, satışlar sonrası yaratılacak kaynak ile zihinsel engelli öğrencilere sahip okulların bildirilen ihtiyaçları çerçevesinde döküman ve araçlar hazırlayıp eğitim kalitelerinin artırılmasına yardımcı olmaktır.

Kaliteli, etkin ve erişilebilir eğitim tüm iyiliklerin anasıdır.

Misyon

Tüm Türkiye’deki eğitim ve öğretim kalitesinin arttırılmasına, katma değer yaratan tasarımlara sahip ürünlerle katkıda bulunmak, bu ürünlerin herkese erişilebilir olması için çalışmalar yürütmek ve öğretmen etkinliğinin artmasına katkıda bulunmak.

Vizyon

Türkiye genelinde eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasında ve eğitim/öğretim kalitesinin arttırılmasında ana aktörlerden birisi haline gelmek.

Temel Değerler

  • Dürüstlük
  • İnsana saygı
  • Gelişime ve değişime açıklık
  • Karakterli eleştiriye açıklık
  • Hoşgörü
  • Alçak gönüllülük