Karne Kılıfları

Karne Kılıfları

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Bir öğrencinin başarılı olması için olmazsa olmaz nedir diye sorsak ne cevap verirdiniz? Sizi bilmiyoruz ama bir öğrencinin başarılı olması için motivasyon olmazsa olmazlardan bize kalırsa. Öğrenciyi motive etme görevi de ailelere ve öğretmenlerine düşüyor haliyle. Buna da daha ilkokulda başlamak oldukça önemli. Çünkü ailenin ve öğretmenin sağladığı dış kaynaklı motivasyon, zamanla iç motivasyona dönüşecek ve çocuk ileriki yaşlarında kendi kendini motive edip hedefleri doğrultusunda adımlar atacaktır.

Öğrenci motivasyonunu artırmak için birkaç basit yöntem var elbette ki. En yaygınları motivasyon rozetleri ve aferin kaşeleri desek yanlış olmaz. Yıl boyunca, ödevlerini başarılı ve istikrarlı bir şekilde yapmış çocuğun defterine aferin yazılı bir kaşe vurmak, öğrenciyi hem mutlu edecek hem de gelecek ödevlerini yapma konusunda daha da motive edecektir.

Motivasyon rozetleri de öğrenci motivasyonunu artırma konusunda oldukça işlevsel. Başarılı öğrencilere hediye edeceğiniz “Haftanın Dahisi” ya da “Aferin” rozetleri hem öğrenciyi motive edecek hem de sınıf içi olumlu bir rekabet yaratacaktır. Bu sınıf içi rekabet, tek bir öğrenciyi değil koca bir sınıfı motive edeceği için öğrencileriniz direkt olarak sıyrılacaklardır. Artık başarı da kaçınılmaz olacak.

Peki bunlar sene içinde yapacağınız şeyler. Ama öğrencileri bekleyen yarıyıl tatili ve  koca bir yaz tatili var. Tatil dönemlerinde, aileler çocuklarını motive edebilirler ama okuldan ve derslerden uzak kalmış bir çocuğu sadece ailelerin motive edebilmesi zor görünüyor. Bu yüzden, karne günü, öğrencilerinize karnelerini şık tasarımlı bir karne kılıfı içerisinde vermek iyi bir fikir olabilir. Karne kılıfı içerisinde bulunan dört köşe, karnenin düşmesini engellerken, ayrıca karnenin yıpranmasını da engelliyor. Çocuklara da güzel bir sürpriz oluyor bu karne kılıfları.

Bu ürünü sepetinize eklediniz: