fbpx
500 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz

Eğitim Materyalleri

Eğitim Materyalleri

Eğitim materyalleri, her yaştan, fakat özellikle ilkokul dönemindeki çocukların eğitimlerini ve öğrenimlerini güçlendirmek için son derece gerekli ve faydalı olan gereçlere verilen genel bir isimdir. Bahsi geçen bu gereçler, kitaplardan çok daha farklı bir tarza sahiplerdir ve bilgilerin kalıcılığını orijinallik, eğlence ve görsellik ile sağlamlaştırırlar. Zaten tam da bu nedenden dolayı bilinçli ebeveynler ve öğretmenler tarafından “mutlaka edinilmeli” şeklinde değerlendirilmektedirler.

İlkokul Eğitim & Ders Materyalleri

İlkokul eğitim materyalleri, bir diğer deyişle ders materyalleri, sınıf içi öğrenimin artması, gelişmesi, güçlenmesi ve sağlamlaşması için çok önemli kaynaklardır. Bu nedenle de eğitim ve öğretimin başlangıç basamağı olan o dört sene içerisinde mutlaka edinilip öğrencilere sunulmalıdır. Bunun faydası kolaylıkla gözlemlenecektir. Fakat şimdiden bir ipucu vermek gerekirse, çocukların ilkokul eğitim materyalleri kullanılan derslerde daha başarılı olacağı kolaylıkla söyleyebilir. Zira onlar, öğrendikleri konuları somutlaştırarak akıllarına kazımış olacaklar.

 • Zekice Matematik Eğitim Kartları

  0 5 üzerinden
  45,00 TL
 • MA Matematik Çözümleme Kart Oyunu

  0 5 üzerinden
  20,00 TL
 • Hızır Öğretmen İngilizce Poster Seti (25 Adet A4)

  0 5 üzerinden
  20,00 TL
 • Hızır Öğretmen Magnet Matematik İşlemleri

  0 5 üzerinden
  29,00 TL
 • Tes Vücudumuz Puzzle

  0 5 üzerinden
  25,00 TL
 • Tes Toplamayı Öğreniyorum Puzzle

  0 5 üzerinden
  30,00 TL
 • Tes Türkiye Haritası Puzzle

  0 5 üzerinden
  40,00 TL
 • TES Oynayalım Öğrenelim İngilizce – İlk Sözcüklerim – Seviye 4

  0 5 üzerinden
  20,00 TL
 • TES Oynayalım Öğrenelim İngilizce – İlk Sözcüklerim – Seviye 3

  5.00 5 üzerinden
  20,00 TL
 • Diytoy Manyetik Sayılar

  0 5 üzerinden
  25,00 TL
 • Diytoy Manyetik Tablet Matematik Seti

  0 5 üzerinden
  64,00 TL
 • Diytoy Eğlenceli 2li Delux Puzzle İlişki Kurma

  0 5 üzerinden
  45,00 TL
 • Diytoy Manyetik Puzzle Süper Zeka

  0 5 üzerinden
  55,00 TL
 • MA İngilizce İsimler Kart Oyunu

  0 5 üzerinden
  10,00 TL
 • Zekice Manyetik Yazı Tahtası

  0 5 üzerinden
  25,00 TL
 • MA 3. Sınıf Fen Bilimleri Kart Oyunu 1

  0 5 üzerinden
  19,00 TL
 • Okuling Pets – Evcil Hayvanlar Magnet

  0 5 üzerinden
  11,00 TL
 • Okuling Yes – No Magnet

  0 5 üzerinden
  8,00 TL
 • Elux Quilling Öğrenci Seti (İnce)

  0 5 üzerinden
  15,00 TL
 • Hızır Öğretmen Milli Karakterler Magnet Seti

  0 5 üzerinden
  25,00 TL
 • Hızır Öğretmen Ahşap Kesirler

  0 5 üzerinden
  12,00 TL
 • Tes Çıkarmayı Öğreniyorum Puzzle

  0 5 üzerinden
  30,00 TL

Matematik Materyalleri ile Güçlü Matematik Öğrenimi

Eğitim materyalleri arasında geniş bir paydaya sahip olan matematik materyalleri, sayısal becerilerin ve düşünselliğin artmasında yardımcı rol oynayan en önemli gereçlerdir. Tabii ki ilk etapta matematik yardımcı kitapları ya da ders kitapları daha önemli ve “güçlü” bir izlenim verebilir; lakin matematik dersi eğitim materyalleri olmadan onlar ne yazık ki sıkıcı ve yorucu olarak çocukların zihnine kodlanacaktır. Bir diğer deyişle, matematik kavramına çocuk perspektifinden bakarsanız, bu alana hizmet eden matematik eğitim materyalleri önemini kolaylıkla kavrayabilirsiniz.

Aşağıdaki farklı tipteki örnekler ile matematik sevgisinin temellerini kolaylıkla atabilirsiniz. Öğretmenseniz, yine bu seçenekler ders materyalleri ya da ödül olarak da kullanılabilirler:

Dilerseniz aşağıdaki ürünlerimiz ile okul çağına gelmemiş çocuklarınıza pratik bir matematik eğitimi verebilirsiniz:

Neden Matematik Eğitim Materyalleri?

 • Sayılar ve işlemler gibi soyut kavramlar, matematik eğitim materyalleri sayesinde kolaylıkla hayal edilebilir ve hesaplanabilir bir hale gelir.
 • Kitap üzerinde göstereceğiniz rakamlar, kümeler, şekiller ya da ilintili olan diğer her şey daha bir renkli, canlı ve eğlenceli bir şekilde bu gereçler sayesinde ortaya çıkar.
 • Bir başka örnek olarak, basit bir “2+2=?” işlemini kâğıt ve kalem ile yapmaktansa manyetik sayılar ile, mıknatısların yapışabileceği bir yerde yapmak çok daha akılda kalıcı ve eğlenceli olur. Bu da matematik eğitim materyalleri aracılığıyla kalıcılığı sağlanmış bir bilgi anlamına gelir.

Kaldı ki yukarıda bahsi geçen ürün, yalnızca tek bir çeşide örnektir. Farklı yaş gruplarına hitap eden pek çok farklı tipte matematik eğitim materyali vardır ve doğru kullanım ile çocukların zihni matematiğe kolaylıkla adapte olabilir. O halde, gelin size yaş gruplarına göre hangi tip gereçleri seçebileceğinizden biraz bahsedelim.

Matematik Materyalleri – Okul Öncesi Materyal Seçenekleri

Okul öncesi materyal grubunda matematik materyalleri alanı oldukça önemlidir. Son derece eğlenceli ve canlı tasarımlar ile bu dönemde henüz okula başlamamış olan çocuklar bile matematiği en genel hatlarla kavrayabilirler. Örneğin manyetik sayılar, okul öncesi matematik eğitim materyalleri kategorisi için sayılabilecek en iyi seçeneklerden biridir. Miniklerin zihinlerine matematik olgusunu pratik bir şekilde aktarmak için işinizi kolaylaştırırlar. Renkli, canlı ve sade olmaları ile hem sizin hem de çocukların kalbini kazanırlar.

İlkokul Matematik Materyalleri

Çocuklarınız ya da öğrencileriniz ilkokul döneminde hem sayılar, hem temel matematik işlemleri, hem de geometrik kavramlarla tanışırlar. Bu dönemde öğrenecekleri bilgileri pekiştirmek için ise tabii ki onlara hitap edecek ilkokul matematik eğitim materyalleri ve gereçlerine, yani sıkı dostlarına ihtiyaç duyarlar! Dolayısıyla sizler de okulda ve evde onları desteklemek üzere ilkokul matematik eğitim materyalleri edinmelisiniz. Bu, onların süre gelen eğitimlerini üst düzey bir şekilde destekleyecektir.

İngilizce Ders Materyalleri ile Farklı Bir Dile Yolculuk

İngilizce ders materyalleri, eğitim materyalleri kategorisinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bunun nedenini kolaylıkla anlayabilirsiniz: Dil öğrenimi oldukça meşakkatli ve uzun soluklu bir maceradır ve mutlaka farklı kaynak ve gereçlerle desteklenmelidir. Zira öğrenmeye çalışılan şey somut bir şey değildir ve akılda yer edinmesi için bir şekilde somutlaştırılması gerekmektedir.

Bu somutlaştırma işlemi, kitap üzerindeki İngilizce kelimeleri okumak ve anlamlarını ezberlemek ile mümkün değildir. Özellikle bir çocuğun zihni baz alındığında bu öğrenme tipinin oldukça yetersiz ve etkisiz olacağı oldukça açıktır. Dolayısıyla çocuğun okul sıralarında yapmak zorunda olduğu şeyleri başka bir boyuta sokmak ve onu yeni bir İngilizce eğitimi tarzıyla tanıştırmak son derece faydalı olacaktır.

Bu noktada, İngilizce ders materyalleri bizi kucaklamaktadır. Öğretmenlerin ve ebeveynlerin kolaylıkla faydalanacağı bu gereçler ile dil öğrenimi keyifli, akılda kalıcı ve eğlenceli bir hale gelir. İngilizce materyalleri:

 • Okul öncesi materyalleri
 • 1. sınıf materyalleri
 • 2. sınıf materyalleri
 • 3. sınıf materyalleri
 • 4. sınıf materyalleri olarak gruplara ayrılsa da çocuğun dile aşinalık seviyesine göre kategori ayırt etmeksizin satın alınabilir. Bu nedenle aşağıdaki seçenekler içerisinden dilediğiniz ürünü inceleyip karar kıldığınızı sipariş edebilirsiniz.

Bahsettiğimiz birbirinden canlı ve eğlenceli İngilizce materyalleri şunlardır:

Diğer Eğitim Materyalleri – Eğlenceli Öğretim Materyalleri

Eğitim materyalleri yazımıza Matematik ve İngilizce ile başladık; fakat bu, onlar dışında kalan dersleri destekleyen okul materyalleri olmadığı anlamına kesinlikle gelmiyor. Aksine, çeşitli ilkokul ana derslerinde destek olarak kullanılabilecek pek çok tür ve donanımda eğitim materyalleri bulunmaktadır. Dahası, bu ders materyalleri sayesinde hangi ders söz konusu olursa olsun sınıf içerisinde büyük bir verimlilik artışı gözlemlenir.

Buna göre, ders içi eğitim materyalleri işlevleri, aşağıdaki gibidir:

 • Öğrenciler soyut olan kavramları somut olarak anlama fırsatına sahip olur.
 • Eğitim materyalleri sayesinde anlatılan konu çok daha basit hale getirilir.
 • Konu basitleştikçe anlama çok daha hızlı olur.
 • Çoklu bir öğrenme ortamı oluşur.
 • Öğrenme için gerekli olan içsel ve dışsal motivasyon çok kolay bir şekilde sağlanabilir.
 • İlkokul eğitim materyalleri sayesinde zamandan tasarrufta yapılır.
 • Öğretmen ve öğrenci arasındaki bağ kuvvetlenir.
 • Öğrenciler derse daha çok katılım sağlar ve sözel becerileri de artar.

Tabii ki yalnızca sınıf içinde değil, evde de bu materyaller kullanılabilir hatta kullanılmalıdır. Yukarıda bahsedilen olumlu özelliklerin tümü aynı şekilde ev ortamında, bilinçli ebeveynler tarafından sağlanabilir. Dolayısıyla istenen başarı ve bağlılık yakalanmış olur.

Türkçe Dersi Eğitim Materyalleri

İlkokul Türkçe dersi, çocukların okuma ve yazmayı öğrendikleri ve anadillerini yazılı ve sözlü olarak pekiştirdikleri bir derstir. Dolayısıyla Türkçe dersi eğitim materyalleri aracılığıyla onların bu serüveni desteklenmelidir.

Aşağıdaki eğitim materyalleri, bu konuda sizlere ve öğrencilere büyük bir destek sağlayacaktır:

Hayat Bilgisi & Fen Bilimleri & Sosyal Bilgiler Ders ve Eğitim Materyalleri

İlkokulda müfredattaki yerini Hayat Bilgisi olarak alıp ilerleyen süreçte Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler olarak ayrılan dersler, çocukların bilimi ve yaşadığı coğrafyayı tümüyle kavraması için büyük bir önem arz eder. Aynı şekilde bu derslerle ilintili eğitim materyalleri, alınacak olan bilgilerin sıkı bir şekilde öğrenilmesi hususunda son derece gereklidirler.

Buna göre, aşağıdaki sınıf içi eğitim materyalleri yani ders materyalleri ile siz de hem sınıfta hem de evde harika bir eğitimin destekçisi olabilirsiniz:

Ek olarak, MA Peygamber Efendimizin Hayatı Kart Oyunu ile harika bir din öğretimi materyal seçeneği elde edebilir; temel trafik kuralları ve dersi için ise:

Okul Öncesi Eğitim Materyalleri & Anaokulu Eğitim Materyalleri

Eğitim materyalleri, ilkokul dönemi için olduğu kadar okul öncesi materyal ve anaokulu eğitim materyalleri gibi farklı ve çeşitli dönemlere hitap etmektedir. Bu da, kategorisi içinde büyük bir çeşitlilik ve bolluk yaratmaktadır. Say say bitmez faydaları ve ilgi çekicilikleri sayesinde doğru ve etkili öğrenmenin anahtarıdırlar. Bu nedenle henüz zorunlu okul eğitimine başlamamış olan çocuklar için ev şartlarında eğitimin kapıları aralandırılmalıdır.

İşte bu eylem, İlkokul Market sayesinde kolaylıkla başarılabilir. Aşağıdaki listede ilginizi çeken eğitim materyalleri ürünlerini inceleyin ve ne demek istediğimizi kendi gözlerinizle görün!

Eğitim materyalleri ve diğer tüm ürünlerle ilgili tüm güncellemeleri instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Bu ürünü sepete eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Toplu sipariş vermek için whatsapp mesajı iletebilirsiniz. Yazışmak için tıkla. hafta içi 10:00-16:00 saatleri arası hizmet vermektedir. Genellikle 1-3 saat içerisinde cevap verilir. Diğer tüm sipariş sonrası talepleriniz için;

 1. İletişim sayfasındaki iletişim formunu kullanarak
 2. Eposta göndererek (musterihizmetleri@ilkokulmarket.com)
 3. Whatsapp mesajı ileterek. Yazışmak için tıkla.
 4. Telefonla müşteri desteği verilmemektedir. Sipariş detayları ile ilgili bilgi paylaşımı gerektirdiğinden yazılı olmasını tercih ediyoruz.

ÖNEMLİ: Tüm taleplerinize genellikle 13:00'ten sonra ortalama 1-3 saat içerisinde cevap verilir. Kargo çıkışının yoğun olduğu günlerde ertesi iş gününe kalabilir. Ups Kargo ve Ptt Kargo cumartesi günü kargo alımı yapmamaktadır. Pazartesi günü hafta sonu yoğunluğundan dolayı tüm siparişler çıkmayabilir. Siparişleriniz genellikle ertesi iş günü kargoya verilir.

Siparişinizi oluşturduğunuzda sipariş detay epostası girmiş olduğunuz eposta adresine gönderilmektedir. Spam/Gereksiz kutusunu da kontrol edebilirsiniz.

Havale ile siparişlerde dekontunuzu tarafımıza eposta veya whatsapp aracılığı ile gönderdikten sonra siparişiniz onaylanacak ve kargoya hazır hale getirilecektir. Havale kontrolleri siparişinizi verdiğiniz günden bir sonraki iş günü yapılmaktadır ve kargo için faturanız oluşturulmaktadır. Bu aşamada size herhangi bir bilgilendirme yapılmaz.

Kargonuz kargo firmasına teslim edildikten sonra şubede girişi yapılır ve size sms ile detaylar iletilir. Genellikle kargonun çıktığı gün akşam saat 20:00'e kadar sms ler iletilmektedir.

Ayrıca sitemizde sipariş takibi sayfasından da kargo takip bilgilerinizi eposta adresinizi ve sipariş numaranızı girerek görebilirsiniz.

Siparişi verdiğiniz günün bir sonraki iş günü kargonuz çıkmadıysa siparişinizin durumunu sorgulamak için ikinci iş günü bize iletişim sayfamızdaki bilgilerden sipariş numaranızı iletmenizi rica ederiz. İlettiğiniz mesajlar 13:00'ten sonra ortalama 1-3 saat içerisinde incelenip geri dönüş yapılmaktadır. İkinci iş gününden önce olağan sipariş hazırlık sürecinin içerisinde olduğu için bilgi talep etmemenizi önemle rica ederiz. Sadece siparişlerin hazırlanma süresini uzatmaktadır.

PTT Kargo ve Ups Kargo ile çalışıyoruz. Cumartesi günü kargo çıkışı yapılmamaktadır. Genellikle ertesi gün kargoya veriyoruz. Pazartesi günleri hafta sonu biriken sipariş yoğunluğundan dolayı tüm kargoların çıkışı yetişmeyebilir.

Kapıda ödeme 500 TL üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +20 TL'dir. 1000 TL ve üzeri siparişlerinizde kapıda ödeme hizmeti ÜCRETSİZ!

Kargo ücreti 500 TL altındaki siparişlerde +75 TL. Üzerinde kargo ücretsizdir.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

100 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Toplu siparişleriniz için WhatsApp müşteri danışmanımızdan da yardım alabilirsiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Siparişleriniz ile ilgili iptal & iade & değişim taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz ya da aşağıdaki WhatsApp numaramıza iletebilirsiniz. (13:00 - 18:00 arası aktiftir).