Eğitim Materyalleri

TÜM KATEGORİLER

EĞİTİM MATERYALLERİ

Çok Satanlar

Yeni Ürünler

Matematik Materyalleri

İngilizce Eğitim Materyalleri

Sınıf İçi Kart Oyunları

Eğitici Poster / Afiş

Eğitici Puzzle / Yapboz

Eğitici Oyunlar

Diğer Ürünler

Eğitim materyalleri derste öğrencilerin ve öğretmenlerin kullandıkları, çocukların soyut olan kavramları daha somut olarak öğrenmelerine yardım olan malzemelerin genel adıdır. Özellikle ilkokulda eğitim materyalleri kullanılması öğrenciler için çok ama çok faydalıdır. Çünkü çocuk öğrenmeye ne kadar erken başlar, ne kadar erken heves ederse o kadar iyidir. Peki ülkemizde sınıf içi eğitim materyali kullanımı ne kadar? İnanın çok düşük seviyelerde. Öğretmenlerin ilkokul eğitim materyalleri kullanımını ciddi şekilde artırması gerekiyor. Çocuklar bu sayede hem derse daha istekli olarak katılım sağlayabilirler hem de derste işlenilen konuları çok daha rahat kavrayabilirler. Genel olarak sınıf içi eğitim materyalleri şu işlevleri görür:

  • Öğrenciler soyut olan kavramları somut olarak anlama fırsatına sahip olur.
  • Eğitim materyali sayesinde anlatılan konu çok daha basit hale getirilir.
  • Konu basitleştikçe anlama çok daha hızlı olur.
  • Çoklu bir öğrenme ortamı oluşur.
  • Öğrenme için gerekli olan içsel ve dışsal motivasyon çok kolay bir şekilde sağlanabilir.
  • İlkokul eğitim materyalleri sayesinde zamandan tasarrufta yapılır.
  • Öğretmen ve öğrenci arasındaki bağ kuvvetlenir.
  • Öğrenciler derse daha çok katılım sağlar ve sözel becerileri de artar.

Çeşitli eğitim materyalleri ile ilkokul sınıflarını daha cazip hale getirmek mümkün. Minik öğrencilerimiz zaten tüm gün boyunca derse odaklanma konusunda sıkıntı yaşayabiliyorlar. Onların dikkatini dağıtmayacak, sınıfta da şık duracak eğitim materyallerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Sitemizde tüm dersler için eğitim materyali bulunmaktadır. Çeşit olarak en fazla eğitim materyali matematik ve İngilizce dersleri için bulunmaktadır. Yanı sıra, fen bilimleri, Türkçe, serbest etkinlik, hayat bilgisi, sosyal bilgiler için de eğitim materyali, eğitici poster ve afişler de bulunmaktadır. Matematik eğitim materyalleri kapsamında, posterden, somut geometrik şekillere, çarpım tablosu öğretme araçlarından, ritmik sayma afiş setine ve magnet matematik işaretlerini kadar bol miktarda çeşit uygun fiyata bulunmaktadır.

İngilizce eğitim materyalleri kapsamında, eğitici posterden afiş setlerine ve magnet sembol ve şekillere kadar görsel öğretim desteği sağlayan bol miktarda ürün uygun fiyata bulunmaktadır.