fbpx

Eğitim Materyalleri

ÜYE OL 10 TL KAZAN

Puanları Topla İndirim Kuponunu Oluştur

KAPIDA ÖDEME KOLAYLIĞI

Kapıda Nakit Ödeme + 8 TL

KOLAY İADE

Ambalajı Açılmadan İade Edebilirsiniz

GÜVENLİ ÖDEME

Banka / Kredi Kartı ile 3D Ödeme Güvenliği

ÜYE OL 10 TL KAZAN

KAPIDA ÖDEME KOLAYLIĞI

KOLAY İADE

GÜVENLİ ÖDEME

Eğitim Materyalleri

Eğitim materyalleri, her yaştan, fakat özellikle ilkokul dönemindeki çocukların eğitimlerini ve öğrenimlerini güçlendirmek için son derece gerekli ve faydalı olan gereçlere verilen genel bir isimdir. Bahsi geçen bu gereçler, kitaplardan çok daha farklı bir tarza sahiplerdir ve bilgilerin kalıcılığını orijinallik, eğlence ve görsellik ile sağlamlaştırırlar. Zaten tam da bu nedenden dolayı bilinçli ebeveynler ve öğretmenler tarafından “mutlaka edinilmeli” şeklinde değerlendirilmektedirler.

İlkokul Eğitim & Ders Materyalleri

İlkokul eğitim materyalleri, bir diğer deyişle ders materyalleri, sınıf içi öğrenimin artması, gelişmesi, güçlenmesi ve sağlamlaşması için çok önemli kaynaklardır. Bu nedenle de eğitim ve öğretimin başlangıç basamağı olan o dört sene içerisinde mutlaka edinilip öğrencilere sunulmalıdır. Bunun faydası kolaylıkla gözlemlenecektir. Fakat şimdiden bir ipucu vermek gerekirse, çocukların ilkokul eğitim materyalleri kullanılan derslerde daha başarılı olacağı kolaylıkla söyleyebilir. Zira onlar, öğrendikleri konuları somutlaştırarak akıllarına kazımış olacaklar.

Matematik Materyalleri ile Güçlü Matematik Öğrenimi

Eğitim materyalleri arasında geniş bir paydaya sahip olan matematik materyalleri, sayısal becerilerin ve düşünselliğin artmasında yardımcı rol oynayan en önemli gereçlerdir. Tabii ki ilk etapta matematik yardımcı kitapları ya da ders kitapları daha önemli ve “güçlü” bir izlenim verebilir; lakin matematik dersi eğitim materyalleri olmadan onlar ne yazık ki sıkıcı ve yorucu olarak çocukların zihnine kodlanacaktır. Bir diğer deyişle, matematik kavramına çocuk perspektifinden bakarsanız, bu alana hizmet eden matematik eğitim materyalleri önemini kolaylıkla kavrayabilirsiniz.

Aşağıdaki farklı tipteki örnekler ile matematik sevgisinin temellerini kolaylıkla atabilirsiniz. Öğretmenseniz, yine bu seçenekler ders materyalleri ya da ödül olarak da kullanılabilirler:

Dilerseniz aşağıdaki ürünlerimiz ile okul çağına gelmemiş çocuklarınıza pratik bir matematik eğitimi verebilirsiniz:

Neden Matematik Eğitim Materyalleri?

 • Sayılar ve işlemler gibi soyut kavramlar, matematik eğitim materyalleri sayesinde kolaylıkla hayal edilebilir ve hesaplanabilir bir hale gelir.
 • Kitap üzerinde göstereceğiniz rakamlar, kümeler, şekiller ya da ilintili olan diğer her şey daha bir renkli, canlı ve eğlenceli bir şekilde bu gereçler sayesinde ortaya çıkar.
 • Bir başka örnek olarak, basit bir “2+2=?” işlemini kâğıt ve kalem ile yapmaktansa manyetik sayılar ile, mıknatısların yapışabileceği bir yerde yapmak çok daha akılda kalıcı ve eğlenceli olur. Bu da matematik eğitim materyalleri aracılığıyla kalıcılığı sağlanmış bir bilgi anlamına gelir.

Kaldı ki yukarıda bahsi geçen ürün, yalnızca tek bir çeşide örnektir. Farklı yaş gruplarına hitap eden pek çok farklı tipte matematik eğitim materyali vardır ve doğru kullanım ile çocukların zihni matematiğe kolaylıkla adapte olabilir. O halde, gelin size yaş gruplarına göre hangi tip gereçleri seçebileceğinizden biraz bahsedelim.

Matematik Materyalleri – Okul Öncesi Materyal Seçenekleri

Okul öncesi materyal grubunda matematik materyalleri alanı oldukça önemlidir. Son derece eğlenceli ve canlı tasarımlar ile bu dönemde henüz okula başlamamış olan çocuklar bile matematiği en genel hatlarla kavrayabilirler. Örneğin manyetik sayılar, okul öncesi matematik eğitim materyalleri kategorisi için sayılabilecek en iyi seçeneklerden biridir. Miniklerin zihinlerine matematik olgusunu pratik bir şekilde aktarmak için işinizi kolaylaştırırlar. Renkli, canlı ve sade olmaları ile hem sizin hem de çocukların kalbini kazanırlar.

İlkokul Matematik Materyalleri

Çocuklarınız ya da öğrencileriniz ilkokul döneminde hem sayılar, hem temel matematik işlemleri, hem de geometrik kavramlarla tanışırlar. Bu dönemde öğrenecekleri bilgileri pekiştirmek için ise tabii ki onlara hitap edecek ilkokul matematik eğitim materyalleri ve gereçlerine, yani sıkı dostlarına ihtiyaç duyarlar! Dolayısıyla sizler de okulda ve evde onları desteklemek üzere ilkokul matematik eğitim materyalleri edinmelisiniz. Bu, onların süre gelen eğitimlerini üst düzey bir şekilde destekleyecektir.

İngilizce Ders Materyalleri ile Farklı Bir Dile Yolculuk

İngilizce ders materyalleri, eğitim materyalleri kategorisinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bunun nedenini kolaylıkla anlayabilirsiniz: Dil öğrenimi oldukça meşakkatli ve uzun soluklu bir maceradır ve mutlaka farklı kaynak ve gereçlerle desteklenmelidir. Zira öğrenmeye çalışılan şey somut bir şey değildir ve akılda yer edinmesi için bir şekilde somutlaştırılması gerekmektedir.

Bu somutlaştırma işlemi, kitap üzerindeki İngilizce kelimeleri okumak ve anlamlarını ezberlemek ile mümkün değildir. Özellikle bir çocuğun zihni baz alındığında bu öğrenme tipinin oldukça yetersiz ve etkisiz olacağı oldukça açıktır. Dolayısıyla çocuğun okul sıralarında yapmak zorunda olduğu şeyleri başka bir boyuta sokmak ve onu yeni bir İngilizce eğitimi tarzıyla tanıştırmak son derece faydalı olacaktır.

Bu noktada, İngilizce ders materyalleri bizi kucaklamaktadır. Öğretmenlerin ve ebeveynlerin kolaylıkla faydalanacağı bu gereçler ile dil öğrenimi keyifli, akılda kalıcı ve eğlenceli bir hale gelir. İngilizce materyalleri:

 • Okul öncesi materyalleri
 • 1. sınıf materyalleri
 • 2. sınıf materyalleri
 • 3. sınıf materyalleri
 • 4. sınıf materyalleri olarak gruplara ayrılsa da çocuğun dile aşinalık seviyesine göre kategori ayırt etmeksizin satın alınabilir. Bu nedenle aşağıdaki seçenekler içerisinden dilediğiniz ürünü inceleyip karar kıldığınızı sipariş edebilirsiniz.

Bahsettiğimiz birbirinden canlı ve eğlenceli İngilizce materyalleri şunlardır:

Diğer Eğitim Materyalleri – Eğlenceli Öğretim Materyalleri

Eğitim materyalleri yazımıza Matematik ve İngilizce ile başladık; fakat bu, onlar dışında kalan dersleri destekleyen okul materyalleri olmadığı anlamına kesinlikle gelmiyor. Aksine, çeşitli ilkokul ana derslerinde destek olarak kullanılabilecek pek çok tür ve donanımda eğitim materyalleri bulunmaktadır. Dahası, bu ders materyalleri sayesinde hangi ders söz konusu olursa olsun sınıf içerisinde büyük bir verimlilik artışı gözlemlenir.

Buna göre, ders içi eğitim materyalleri işlevleri, aşağıdaki gibidir:

 • Öğrenciler soyut olan kavramları somut olarak anlama fırsatına sahip olur.
 • Eğitim materyalleri sayesinde anlatılan konu çok daha basit hale getirilir.
 • Konu basitleştikçe anlama çok daha hızlı olur.
 • Çoklu bir öğrenme ortamı oluşur.
 • Öğrenme için gerekli olan içsel ve dışsal motivasyon çok kolay bir şekilde sağlanabilir.
 • İlkokul eğitim materyalleri sayesinde zamandan tasarrufta yapılır.
 • Öğretmen ve öğrenci arasındaki bağ kuvvetlenir.
 • Öğrenciler derse daha çok katılım sağlar ve sözel becerileri de artar.

Tabii ki yalnızca sınıf içinde değil, evde de bu materyaller kullanılabilir hatta kullanılmalıdır. Yukarıda bahsedilen olumlu özelliklerin tümü aynı şekilde ev ortamında, bilinçli ebeveynler tarafından sağlanabilir. Dolayısıyla istenen başarı ve bağlılık yakalanmış olur.

Türkçe Dersi Eğitim Materyalleri

İlkokul Türkçe dersi, çocukların okuma ve yazmayı öğrendikleri ve anadillerini yazılı ve sözlü olarak pekiştirdikleri bir derstir. Dolayısıyla Türkçe dersi eğitim materyalleri aracılığıyla onların bu serüveni desteklenmelidir.

Aşağıdaki eğitim materyalleri, bu konuda sizlere ve öğrencilere büyük bir destek sağlayacaktır:

Hayat Bilgisi & Fen Bilimleri & Sosyal Bilgiler Ders ve Eğitim Materyalleri

İlkokulda müfredattaki yerini Hayat Bilgisi olarak alıp ilerleyen süreçte Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler olarak ayrılan dersler, çocukların bilimi ve yaşadığı coğrafyayı tümüyle kavraması için büyük bir önem arz eder. Aynı şekilde bu derslerle ilintili eğitim materyalleri, alınacak olan bilgilerin sıkı bir şekilde öğrenilmesi hususunda son derece gereklidirler.

Buna göre, aşağıdaki sınıf içi eğitim materyalleri yani ders materyalleri ile siz de hem sınıfta hem de evde harika bir eğitimin destekçisi olabilirsiniz:

Ek olarak, MA Peygamber Efendimizin Hayatı Kart Oyunu ile harika bir din öğretimi materyal seçeneği elde edebilir; temel trafik kuralları ve dersi için ise:

Okul Öncesi Eğitim Materyalleri & Anaokulu Eğitim Materyalleri

Eğitim materyalleri, ilkokul dönemi için olduğu kadar okul öncesi materyal ve anaokulu eğitim materyalleri gibi farklı ve çeşitli dönemlere hitap etmektedir. Bu da, kategorisi içinde büyük bir çeşitlilik ve bolluk yaratmaktadır. Say say bitmez faydaları ve ilgi çekicilikleri sayesinde doğru ve etkili öğrenmenin anahtarıdırlar. Bu nedenle henüz zorunlu okul eğitimine başlamamış olan çocuklar için ev şartlarında eğitimin kapıları aralandırılmalıdır.

İşte bu eylem, İlkokul Market sayesinde kolaylıkla başarılabilir. Aşağıdaki listede ilginizi çeken eğitim materyalleri ürünlerini inceleyin ve ne demek istediğimizi kendi gözlerinizle görün!

Eğitim materyalleri ve diğer tüm ürünlerle ilgili tüm güncellemeleri instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Bu ürünü sepetinize eklediniz: