/Akıl ve Zeka Oyunları
Akıl ve Zeka Oyunları 2018-10-11T10:01:42+00:00

Akıl ve Zeka Oyunları / İlkokul Zeka Oyunları

10 yaşına kadar bir çocuğun aldığı eğitim ve uyaranlar zeka seviyesinde ciddi anlamda etkilidir. Çocuğunuza okuttuğunuz kitaplardan tutun da oynattığınız oyunlara kadar her şey, onların zeka gelişimi açısından oldukça önemlidir. Çocukların zeka gelişimleri için öğretmenlere ve velilere büyük rol düşüyor elbette ki. Çünkü, çocuklar gününün yarısını okulda öğretmenleri ile; diğer yarısını da evde aileleri ile geçiriyor. Ailelerin ve öğretmenlerin de “İlkokul Akıl ve Zeka Oyunları” yardımıyla çocukların zeka gelişimine katkıda bulunmaları mümkün.

Tüm Zeka Oyunlarını Görüntüle
FİYAT LİSTESİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN!

TES Yayıncılık Zeka Oyunları

Tes Yayıncılık’ın apartman sudoku, matematik sudoku gibi oyunları ile çocuklara matematiksel ve mantıksal düşünme yetisi kazandırabilir, temel aritmetik becerilerinin desteklenmesine katkıda bulunabilirsiniz. Taşıt kapmaca ve geometrik roll set oyunları ile ise çocuklarla hem eğlenceli vakit geçirebilirsiniz hem de çocuklar kısa süreli belleğini güçlendirebilir.

Tümünü Görüntüle

Redka Zeka Oyunları

Redka oyunları da İlkokul Zeka Oyunları arasında en iyilerindendir. Reversi, Mancala (Mangala), Hedef 5 ve Abbalone gibi onlarca zeka oyunu sayesinde çocuklar doğru karar vermeyi, hızlı düşünmeyi ve mantıklı kararlar almayı öğrenecekler.

Tümünü Görüntüle

Elif İş Zeka Oyunları

Elif iş zeka oyunları da İlkokul Zeka Oyunları arasında en iyilerindendir. Reversi, Mancala (Mangala), Hedef 5 ve Abbalone gibi onlarca zeka oyununu hem ahşap hem de plastik olarak, mümkün olan en ucuz fiyata, kalite ve sağlık belgelerini de alarak en güvenli şekilde üreterek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedeflemiştir.

Tümünü Görüntüle

Kısacası, İlkokul zeka oyunları, çocukları hem eğlendiren hem de çocukların zekalarını geliştiren efektif oyunlardır. Çocuklar, akıl ve zeka oyunları sayesinde hem bilişsel yeteneklerini geliştirebilirler hem de yeni yetenekler kazanırlar. Tabi ki bu oyunların çocuklar üzerindeki olumlu etkisi bunlarla sınırlı değil.

Öncelikle, çocuklar ailesiyle ve arkadaşları ile vakit geçireceği için sosyalleşecek, iletişim becerisi anlamında da kendilerine bir şeyler katacaktır.

Yeri gelecek, hayatta sadece kazanmanın değil kaybetmenin de olduğunu görecek ve kaybetmenin sandığı kadar kötü bir şey olmadığını anlayacaktır. Bu yaşlarda kazandığı bu yetenekler ve kavrama becerileri ileriki hayatında ona yol gösteren yegane şeyler olacaktır.

Küçük yaştaki bu çocuklar, zekasını sürekli taze tutarak, ezbercilikten kaçınacaklar ve araştırmacı olacaklardır. Hatta belki de yeteneklerini keşfedecek, sonrasında bu yeteneklerine yöneleceklerdir. Dünya çapındaki araştırmacılar da “Akıl ve Zeka Oyunları”nın, çocuğun gelişiminde yadsınamaz bir katkısı olduğu konusunda hemfikir. 10 yaşına kadar zeka gelişiminin %85’inin tamamlandığını, bu yüzden akıl ve zeka oyunlarının çok önemli olduğu görüşündeler. İlkokulda zeka oyunları oynatmak oldukça önemli yani.