Zekasına Zeka Katmak İsteyen Çocuklar İçin Zeka Oyunları

Blog’a Geri Dön

Zekasına Zeka Katmak İsteyen Çocuklar İçin Zeka Oyunları

Çocuk demek oyun demek. Onların zekasına zeka katacak, çeşitli becerilerini geliştirecek oyunlar demek. Ben onları internette de bulurum demeyin. Masa oyunlarının katkısı say say bitmez. Gelin çocuklarınızı şu internet dünyasından biraz uzaklaştıralım ve hem onlarla iletişiminizi güçlendirecek hem de oynarken onları eğlendirecek çocuklar için zeka oyunları konusundan bahsedelim.

Çocuklar İçin Zeka Oyunları

1- 3 Boyutlu Düşünmeyi Artıran Katamino (Tetris)

90’lı yıllarda yaşayanlar tetrisin ne kadar efsane bir oyun olduğunu hatırlayacaktır. Küçüğünden büyüğüne kimsenin elinden düşmezdi tetrisler. İşte Katamino da tetris oyununun ahşap versiyonu. Çocuklar bu oyun sayesinde 3 boyutlu düşünme becerilerini geliştirecek hem de keyifli vakit geçirecekler.

 

2- Çocukların Yaratıcılığını Geliştirecek “Haydi Anlat”

Haydi Anlat oyunu tek kelimeyle harika bir oyun. 9 farklı küpün her yüzünde farklı bir şekil var. Küpleri (zarları) yere attığınızda rastgele çıkacak şekillerden ilham alarak çocuklar kafalarından bir hikaye uyduracak. Bu sayede hem sözel becerileri artacak hem de yaratıcılıkları gelişecek.

 

3- Renkli Küpler İle Hızlanan Göz Takibi

Redka Renkli Küpler oyunu ile çocuklar, el ve göz koordinasyonlarını geliştirebilirler. 2 ile 4 kişi arasında oynanan bu oyun ile çocuklar aynı zamanda çok eğlenecek, buna eminiz.

 

4- Problem Çözme Becerisi Katan Meta Formül

Meta Formül, mantıksal ve matematiksel becerileri geliştiren harika bir oyun. Çocuklar bu oyunu oynarken çözüm için kendilerini biraz zorlayacaklar bizden söylemesi.

 

5- Herkesin Favorisi Sudoku (Apartman Sudoku, Şekillerle Sudoku, Matematik Sudoku)

Bilindiği üzere sudoku 7’den 70’e bir sürü kişinin favori oyunlarından. Çocuklar da ister klasik sudoku oynasın ister sudokunun diğer türevlerini. Hepsi birbirinden eğlenceli zaten.

 

6- Rekabetin Son Ana Kadar Sürdüğü Trafik Oyunu

İki kişilik trafik oyunu olarak bilinen “New Racing Breakout” oyunu son ana kadar rekabetin ve heyacanın dürdüğü harika bir strateji ve zeka oyunu. Ortada bulunan desteden çektiğiniz kartlar doğrultusunda hamle yapıyorsunuz ve rakibinizden önce çıkışı bulmaya çalışıyorsunuz. Oyun başında sağlam bir strateji kurmalı ve o gün şansınızın da yanınızda olması gerekiyor kazanmanız için. Harika bir oyun olduğunu söyleyelim ama. Hem mantık olarak hem de malzeme kalitesi olarak.

Çocuklar için zeka oyunları kategorisindeki tüm oyunları görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Şimdiden herkese keyifli oyunlar.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.