Yeni Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz

Blog’a Geri Dön

Yeni Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz

2013’ten bu yana Milli Eğitim Bakanı olan Nabi Avcı dönemi kapandı. Yıldırım’lı yeni kabinenin Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz oldu.

65. hükümetin büyük sürprizlerinden biri Milli Eğitim’de yaşandı. 64. Hükümet’te Milli Savunma Bakanı olarak yer alan İsmet Yılmaz , Binali Yıldırım’ın başkanlığındaki yeni kabinede Milli Eğitim Bakanı oldu. Nabi Avcı ise Kültür ve Turizm Bakanı olarak yeni kabinede yer aldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun istifasının ardından 65. Hükümeti kurmakla görevlendirilen AKP Genel Başkanı Binali Yıldırım, yeni Bakanlar Kurulu listesini bugün sabah 10’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım’ın sunduğu Bakanlar Kurulu listesini onayladı. Binali Yıldırım’ın başkanlığındaki yeni kabinede Milli Eğitim Bakanlığı görevi 64. Hükümet’te Milli Savunma Bakanı olarak yer alan İsmet Yılmaz’a verildi.

Yılmaz, 25 Ocak 2013’ten bu yana Milli Eğitim Bakanı olan Nabi Avcı’dan görevi devralacak.

İSMET YILMAZ KİMDİR?

İsmet Yılmaz, 1961 yılında Sivas’ın Gürün ilçesinde doğdu. Gürün Cumhuriyet İlkokulu ve Gürün Ortaokulunda öğrenim gördükten sonra İstanbul Haydarpaşa Lisesini bitirdi.

İstanbul Yüksek Denizcilik Okulu (İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi) Makine Bölümünden 1982 yılında; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1987 yılında mezun oldu.

İsveç Dünya Denizcilik Üniversitesinde “Gemi İşletmeleri Teknik Yönetimi” alanında ve Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Ana Bilim Dalında iki ayrı Yüksek Lisans yaptı.

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk alanında doktorasını tamamladı.

Kamuda ve özel sektörde yaklaşık 20 yıl mühendis ve müşavir avukat olarak hizmet verdikten sonra 31 Aralık 2002 tarihinde Denizcilik Müsteşarı olarak atandı.

Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürüttü.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 114’üncü maddesi uyarınca bağımsız olarak 08 Mayıs 2007 tarihinde Ulaştırma Bakanı oldu.

01 Kasım 2007 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atandı.

Dr. İsmet Yılmaz; 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri’nde Sivas’tan, AKP Milletvekili olarak seçildi.

07 Temmuz 2011 tarihinde 61’inci Hükümette Millî Savunma Bakanlığı görevini üstlendi.
2015 yılına kadar Millî Savunma Bakanlığı görevini yürüten Yılmaz, 01 Temmuz 2015 – 17 Kasım 2015 tarihleri arasında TBMM Başkanlığı görevini yürüttü. 64’üncü Hükümette tekrar Millî Savunma Bakanlığı görevine seçildi.
Evli ve üç çocuk babası olan İsmet Yılmaz, İngilizce biliyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.