Üniversiteliler, ilkokul öğrencisi kardeşlerinin yüzünü güldürdü

Blog’a Geri Dön

Üniversiteliler, ilkokul öğrencisi kardeşlerinin yüzünü güldürdü

Manisa’da CBÜ Sosyal Sorumluluk Topluluğu’nun üyeleri, 13 derslikli bir ilkokul binasını iç- dış boyayarak tertemiz yaptı. Ellerine spatula ve ruloyu alan kız öğrencilerin de aralarında bulunduğu üniversiteliler, becerileriyle ustaları aratmadı.

OKULUN DİĞER İHTİYAÇLARI DA KARŞILANACAK

CBÜ Sosyal Sorumluluk Topluluğu Başkanı Ersin Esen, “Bugün sadece burada okul boyamayacağız. Aynı zamanda okulun anaokulundaki oyuncak ihtiyacını, merdiven ve masa örtülerini de karşılayacağız. Bunun yanında kantindeki masa, sandalye ihtiyaçlarını da sponsorlarımız aracılığıyla tamamlayarak, burada öğrenim gören öğrenci kardeşlerimizin daha sosyal bir ortamda eğitim hayatlarını sürdürmelerine destek vermek istiyoruz. Bunların yanı sıra matematik sınıfı dediğimiz sınıflarda da matematik materyalleri getireceğiz. Sosyal sorumluluk topluluğu olarak, hepimiz gönüllü olarak buradayız ve gönüllü olarak faaliyet göstermekteyiz. Tek amacımız ‘Sosyal insan iyi gelecek, sosyal toplum iyi dünya’ sloganımız ile bilinçli bireylerin yetişmesinde bir nebzede olsa katkı sağlamak. Burada emeği geçen arkadaşlarımıza, danışman hocalarımıza ve sponsorlarımız Manisa Büyükşehir Belediyesi, Waffle Dünyası ve Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“SOSYAL İNSAN İYİ GELECEK, SOSYAL TOPLUM İYİ DÜNYA”

CBÜ Sosyal Sorumluluk Projesi İnsan Kaynakları Koordinatörü Gizem Özdemir ise “Bugün buraya 40 kişilik bir ekiple geldik. Arkadaşlarımızla Karaoğlanlı İlköğretim Okulu’ndaki duvarlarını boyamaya geldik. Bunu yapmaktan gerçekten çok büyük mutluluk duyuyoruz. Sonunda bütün çocukların mutluluğunu paylaşacağız. Sosyal insan iyi gelecek bizim sloganımızdır. Bununla ilgili burada sosyal bilincimizi bu çocuklara ve arkadaşlarımıza ileteceğiz. Bugün onlarla birlikte eğleneceğiz. Onların mutluluklarını paylaşacağız” diye konuştu.
Konuşmaların ardından gönüllü öğrenciler, ilköğretim öğrencileriyle ‘Sosyal insan iyi gelecek, sosyal toplum iyi dünya’ sloganını hep bir ağızdan haykırdı. DHA

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz: