Tek Kişilik Zeka Oyunları

Blog’a Geri Dön
Tek Kişilik Oyunlar - Tek Kişilik Zeka Oyunları

Tek Kişilik Zeka Oyunları

Çocuklar oyunlara ve oyuncaklara bayılır. Bu, hepimizin bildiği bir gerçek. Bazen arkadaşları ile bazen de aileleri ile oyun oynayabilir çocuklar. Fakat bazen de tek başına oynamaktan keyif alırlar. Birden fazla kişiyle oynanan zeka oyunlarının çeşitli faydası olsa da tek başına oynanan zeka oyunlarının da kendine özgü faydaları var. İlk akla gelenlerden biri çocuğun yardım almadan problemi çözmeyi kendi başına denemesi mesela. İletişimi kendi ile sağlaması ve fikir yürütebilme yeteneğinin gelişmesi de akla sonradan gelen faydalar arasında.Çocuklarınızı bilgisayarlardan, tabletlerden, telefonlardan kurtarmayı hepiniz istiyorsunuzdur. Onun bu tür aletlerle vakit geçirmesinden ise tek kişilik zeka oyunları ile geçirmesi çok daha mantıklı değil mi sizce de? Gelin sizlere en güzel, tek kişilik zeka oyunları neler onları anlatalım.

En Güzel Tek Kişilik Zeka Oyunları

1- Akıllı Bloklar

Akıllı bloklar oyunu, çocukların geometrik şekilleri tanıması, geometrik şekillerle bağlantı kurabilmesi, görsel algısını geliştirmesi için tasarlanmış, mantığı basit bir zeka oyunu. Farklı şekillerde bulunan blokları, verilen görevler doğrultusunda bir araya getirmeniz isteniyor oyunda. Çocuklar bu oyun sayesinde 3 boyutlu düşünebilmeyi öğrenecekleri gibi hayal güçlerini dahi geliştirebilecekler.

2- Soma Küpü

Soma küpü ile akıllı bloklar aslında aynı oyunlar. Bu yüzden soma küpü oyununu akıllı bloklar gibi anlatmaya gerek yok. Aralarındaki tek fark, soma küpünün ahşaptan, akıllı blokların ise plastikten yapılmış olması.

3- Katamino

Katamino, tüm dünyada oynanan, hem çocukların hem de yetişkinlerin çok sevdiği bir oyun. Tek kişilik oyunlar arasında en sevilenlerin başında gelen bu oyun hepimizin bildiği tetris oyununun ahşap parçalar ile oynanan versiyonu adeta. Katamino oyununda bulunan birbirinden farklı parçaları belirtilen görevler doğrultusunda oyun platformuna yerleştirmeye çalışıyorsunuz. Çok zevkli bir bulmaca diyebileceğimiz bu oyunu her çocuğun mutlaka oynaması gerekiyor.

4- Apartman Sudoku

Apartman Sudoku bizim sattığımız oyunlar içerisinde açık ara en popüleri. İnsanların bu oyunu bu kadar çok sevmesinin elbette nedenleri var. Öncelikle apartman sudoku, klasik sudoku mantığı ile oynanan ama 3 boyutlu olması dolayısıyla daha eğlenceli olan bir sudoku çeşidi. Üstelik görsel nesnelerle desteklendiği için çocuklar için öğrenmesi çok daha kolay.

5- Hide And Seek Oyunu

Hide and seek oyunu bizdeki uzayda macera oyununa benzeyen, çocuklar için çok faydalı ve bir o kadar da eğlenceli bir oyun. Oyun platformu üzerinde bulunan şekilleri nesneler yardımı ile kapatmayı ve göstermeyi amaçlıyor. Örneğin görev kitapçığında 3 aslan 2 zebra göstermeniz söyleniyorsa parçaları öyle bir yerleştirmelisiniz ki platform üzerinde sadece 3 aslan ve 2 zebra gözükmeli.

6- Beyin Jimnastiği Oyunu (Fitness of Brain)

Beyin jimnastiği oyunu çocuklar için inanılmaz faydalı ve eğlenceli bir oyun. Elinizde bulunan 12 adet parçayı oyun platformuna doğru şekilde koymalısınız. Şekillerin hepsi çok değişik ve renk renk. Başlangıç seviyeleri kolayken ilerleyen seviyelerde doğru parçaları koymak oldukça zorlaşıyor. Çocuklar için harika bir beyin geliştirici kısacası.

En popüler ve en faydalı tek kişilik zeka oyunları şimdilik bu kadar. İleride yazıyı daha da uzatıp yeni tek kişilik zeka oyunları ekleyeceğiz. Şimdiden herkese keyifli oyunlar.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.