İlkokul Tatil Kitapları

ÜYE OL 10 TL KAZAN

Puanları Topla İndirim Kuponunu Oluştur

KAPIDA ÖDEME KOLAYLIĞI

Kapıda Nakit Ödeme + 6 TL

KOLAY İADE

Ambalajı Açılmadan İade Edebilirsiniz

GÜVENLİ ÖDEME

Banka / Kredi Kartı ile 3D Ödeme Güvenliği

ÜYE OL 10 TL KAZAN

KAPIDA ÖDEME KOLAYLIĞI

KOLAY İADE

GÜVENLİ ÖDEME

Tatil Kitabı Setleri 2021 – Öğretmen Evde Tatil Kitabı

Tatil kitabı setleri, Öğretmen Evde Yayınları tarafından her yıl özenle, yenilenerek ve geliştirilerek hazırlanmaktadır. Bu setlerin temel hedefi, tatilde öğrencilerin öğrenme kaybı yaşamalarını önlerken, onlara kitap sevgisini erken yaşta aşılayabilmektir. Öğretmen evde tatil kitabı setlerinin içinde bulunan hikaye kitapları ve okuduğunu anlama kitapları, kitap sevgisini aşılayabilmek amacıyla akıcı hikaye konularına ve canlı renk ve resimlere sahip olacak şekilde tasarlanarak konmuştur. Bu setler, yarıyıl tatil kitabı, yaz tatil kitabı ve nisan ara tatil setlerinden oluşmaktadır.

 • Ödeme Seçenekleri: Kredi Kartı, Kapıda Ödeme veya Havale/Eft
 • Kargo Fiyatı: 90 TL altı siparişlerde sabit 9 TL
 • Ücretsiz Kargo: 90 TL ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo
 • Kapıda Ödeme Ücreti: 40 TL üzeri siparişlerde aktif olan kapıda ödeme seçeneği için kargo firması adına talep edilen tutar +6 TL (Siparişin toplamına eklenir. Ürün başı değildir.)

Yaz Tatil Kitabı Setleri – Öğretmen Evde Yayınları

Yaz tatil kitabı seti, bir üst sınıfa geçen ilkokul öğrencileri için hazırlanmış, temel amacı uzun yaz tatili boyunca bir üst sınıfla arada köprü oluşturmak olan bir yardımcı kaynaktır. Bu set, eğlendirirken yıl boyu öğrenilenlerin pekiştirilmesine yardımcı olmaktadır. Çok sayıda eğitimci, pedagog ve çocuk gelişim uzmanı tarafından uzun yaz tatili boyunca ilkokul öğrencilerinin öğrenme kaybı yaşadığı görüşünü öne sürülmektedir. Bu setler tam olarak bu soruna çözüm sağlamak için hazırlanmıştır.

Yaz Eğlencesi Zeka Oyunlarında %70'e Varan İndirim

Yarıyıl Tatil Kitabı Setleri – Öğretmen Evde Yayınları

Yarıyıl tatil kitabı seti, içerisinde okumayı yeni sökmüş olan 1. Sınıf öğrencileri için bol miktarda hikaye kitabı bulundurması ve diğer sınıflar için okuma anlama kitabı bulundurduğu için çok faydalıdır. Ayrıca, Öğretmen Evde Yayınları her sene yenilenen içeriği, canlı renk ve resimleri, kaliteli baskısı ile bol miktarda okuma anlama aktivitesi ve okuma anlama kitapçıkları bulundurmasından dolayı her sene talebini artırmaktadır. Karne kılıfı hediyesiyle birlikte, öğretmenler için 1. dönemin tekrarına ve pekiştirmesine yönelik tatil süresince kullanılabilecek çok faydalı bir yardımcı kaynaktır.

Nisan Ara Tatil Setleri – Öğretmen Evde Yayınları

Nisan ara tatil seti, 2020 yılı Nisan ayında ilk kez Öğretmen Evde Yayınları hazırlanarak öğretmenlerine takdirine ve ilkokul öğrencilerinin beğenisine sunuldu. Bu setler, kısa ama eğlenceliği bir tatili daha kitap sevgisi aşılamaya devam ederek vaat etmektedir. Her sınıfa ait set, 8 sayfalık 5 fasikülden oluşmaktadır. Ayrıca, her güne 1 hikaye bulunmaktadır. 2. dönem boyunca ara tatile kadar işlenen konuların tekrar edilerek pekiştirilmesini amaçlamaktadır.

Öğretmen Evde Tatil Kitabı Setleri

Tatil kitabı seti, genel olarak öğrencilerin tatil boyunca tekrar yapabilmeleri amacıyla hazırlanmış küçük özet kitapçıklarından ve mini hikayelerden oluşan uygun fiyatlı bir yardımcı kaynaktır. Bu set içerisinde, genel tekrar kitapçıkları ve hikayeler dışında, değerlendirme sınavları, tatil programları, okuma belgeleri ve hediye olarak da karne kılıfı bulunabilmektedir.

Tüm derslerle ilgili dönem boyu öğrenilenler için tekrar olabilmekle beraber, ikinci dönemle ve bir üst sınıfla köprü görevi de görebilmektedir. Kısaca, ilkokul öğrencilerinin tatil zamanları boyunca öğrenme kaybı yaşamalarını önlemek, bir diğer temel amaçtır. Ancak, tatil kitapları amacını aşarak, çocukları tatilde ders çalışmaya zorlamayacak şekilde hazırlanmalıdır. Eğlenceli aktiviteleri, canlı renkleri, kaliteli baskısı ve hikayeleri ile, eğlendirirken öğrenilen konuları pekiştirecek şekilde ve müfredata uygun olarak tasarlanmalıdır. Bu sayede, çocuklar için en büyük faydayı sağlayabilecek ve çocuklar eğitim hayatlarının başında kitap sevgisini kazanabileceklerdir. İlkokul öğrencileri için hazırlanan tatil kitabı setleri, 1. sınıftan 4. sınıfa kadar hazırlanmaktadır.

Bu setlerin üç çeşidi bulunmaktadır. Bunlar, yarıyıl tatil kitabı seti, yaz tatil kitabı seti ve nisan ara tatil setidir ve tüm ilkokul sınıf seviyeleri için hazırlanmaktadır. Bu yazının kapsamı dahilinde, bu setler kısaca ele alınacak ve ilkokul market sitemizde satışa sunulan öğretmen evde tatil setleri ile ilgili detaylı bilgiler verilecektir.

Öğretmen evde tatil setleri, beş yıl içerisinde pek çok format ve içerik değişikliği geçirmiştir. 2020 yılı itibariyle, en faydalı halini almış olan bu setler en çok tercih edilen yayın haline gelmiştir. Bu setler, üç farklı kategoride ilk okul öğrencileri için hazırlanmaktadır ve aşağıdaki gibidir:

 1. Öğretmen Evde yarıyıl tatil kitabı setleri
 2. Öğretmen Evde yaz tatil kitabı setleri
 3. Öğretmen Evde Nisan ara tatil setleri

Öğretmen Evde Yarıyıl Tatil Kitabı Setleri 

Yarıyıl tatil kitabı seti, çok sayıda yayınevi tarafından farklı formatlarda ilkokul öğrencileri için hazırlanan, 1. dönemin tekrarına ve pekiştirmesine yönelik, tatil süresince kullanılabilecek bir eğitim yardımcı materyalidir. Markaya bağlı olarak içeriği değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, tatilde öğrencileri sıkmayacak, doğru setin seçilmesi önemlidir.

Özellikle okumayı yeni sökmüş olan 1. Sınıf öğrencileri için, yarıyıl tatil kitabı seti içerisinde bol miktarda hikaye kitabı bulunması oldukça önemlidir. Benzer şekilde, ülkemizde okuduğunu anlama becerisinin düşük olduğu gerçeği göz önüne alındığında, bu setlerin içerisinde bol miktarda okuma anlama aktivitesi ve okuma anlama kitapçıkları bulunması da oldukça önemlidir.

Öğretmen evde yarıyıl tatil kitapları, her sene yenilenen içeriği, canlı renk ve resimleri, kaliteli baskısı ile rakipleri arasında öne çıkmayı başarmakta ve çocuklar için değer yaratmaya devam etmektedir. Müfredata uyumlu olması ve net hedefleriyle, çocuklara tatil de pekiştirme yaptırırken aynı zamanda sayısal ve sözel becerilerini geliştirecek alıştırmalar yaptırmaktadır.1. sınıf öğrencileri için hazırlanan öğretmen evde tatil seti içinde ana kitaplara ilave 6 hikaye kitabı bulunurken, 2 ve 3. Sınıf yarıyıl tatil kitabı setlerinde ilave olarak okuma anlama kitapları bulunmaktadır. Okuduğunu anlamayan öğrencilerin, başarılı olmaları beklenemez. 4. Sınıf yarıyıl tatil seti ise daha çok öğrenilenlerin tekrarına odaklanmaktadır. Bu setleri, İlkokul Market güvencesiyle ve uygun toptan fiyatlarıyla satın alabilirsiniz. İsterseniz İzmir mağazamıza gelerek ve yakından inceleyerek bu setleri satın alabilirsiniz.

Öğretmen evde yarıyıl tatil kitabı seti, canlı renkleri, baskı kalitesi, eğlendirici kurgusu ve hikaye kitapları ile, son 4 yılda kendisini kanıtlamış ve en çok satın alınan tatil seti olmuştur. 4 sınıf için de hazırlanmaktadır:

 • 1. sınıf yarıyıl tatil kitabı seti
 • 2. sınıf yarıyıl tatil kitabı seti
 • 3. sınıf yarıyıl tatil kitabı seti
 • 4. sınıf yarıyıl tatil kitabı seti

Bu setler, 15 günlük tatil süresi düşünülerek, bu süreçte çocuğa oyun için de yeteri kadar zaman bırakacak şekilde bir program hazırlanarak setlerin içine konulması suretiyle disiplini de aşılamak üzere kurgulanmıştır. Müfredata uyumlu olarak hazırlanan bu setlerin içeriği her sene yenilenmektedir. 2020 yılında çıkan setlere okuduğunu anlama becerisini geliştirmek için 2 ve 3. sınıflarda okuma anlama kitapları da eklenmiştir. Bu setler, ilkokul öğrencileri için tatilde sıkılmadan kitaplarla da vakit geçirebilsinler diye mükemmel bir kurgu, canlı renkler ve kaliteli baskı ile hazırlanmıştır. Öğretmen evde yarıyıl tatil setleriilkokul 1. Sınıf, 2. Sınıf, 3. Sınıf ve 4. Sınıf için hazırlanmaktadır.

Öğretmen evde 1. Sınıf yarıyıl tatil kitabı seti 2020

1. sınıf öğrencileri için hazırlanan öğretmen evde yarıyıl tatil seti, önceki yıla göre 2 adet ilave hikaye kitabına sahiptir. Kalitesinden ödün vermeden hazırlanan bu set, eğlendirirken dönem boyunca öğrenilenlerin pekiştirilmesine olanak sağlamaktadır. Kaliteli baskısı, canlı renkleri ve akıcı hikayeleri ile kitap sevgisini aşılamanın yanı sıra, tatil programı ile disiplini aşılamakta ve okuma belgesi ile de 1. Sınıf öğrencilerinin hayatlarındaki ilk başarı hissini tatmalarına yardımcı olmaktadır. Bu set içerisinde, 1 adet Türkçe, 1 adet Matematik, 6 adet hikaye kitabı, tatil programı, okuma belgesi ve karne kılıfı vardır.

Öğretmen evde 2. sınıf yarıyıl tatil kitabı seti 2020   

2. sınıf öğrencileri için hazırlanan öğretmen evde yarıyıl tatil seti, önceki yıla göre önemli bir değişiklikle hazırlanmıştır. Set içerisine, okuduğunun anlamanın önemi nedeniyle, 2. Sınıf okuma anlama kitabı ilave edilmiştir. Kısa okuma parçaları ve değerlendirme sorularından oluşan okuma anlama kitabı, büyük fayda sağlaması beklenmektedir. Bu set içerisinde, tüm dersler için kitapçıklar bulunmasının yanı sıra, tatil programı, değerlendirme sınavı, okuma anlama kitabı ve karne kılıfı bulunmaktadır.

Öğretmen evde 3. sınıf yarıyıl tatil kitabı seti 2020 

3. sınıf öğrencileri için hazırlanan öğretmen evde yarıyıl tatil seti, tıpkı 2. Sınıf seti gibi önemli bir değişiklik ile hazırlanmıştır. Setin içerisine, 3. Sınıf okuma anlama kitabı ilave edilmiştir. Bu set içerisinde, tüm dersler için kitapçıklar bulunmasının yanı sıra, tatil programı, değerlendirme sınavı, okuma anlama kitabı ve karne kılıfı bulunmaktadır.

Öğretmen evde 4. sınıf yarıyıl tatil kitabı seti 2020 

4. sınıf öğrencileri için özenle hazırlanan öğretmen evde yarıyıl tatil seti, önceki yıla göre güncellenerek tekrar hazırlanmıştır. Ancak, set içeriğinde değişikliğe gidilmemiştir. Bu nedenle, fiyatı geçen sene ile aynıdır ve diğer sınıfların setine göre çok daha ucuzdur. Bu set içerisinde, tüm dersler için kitapçıklar bulunmasının yanı sıra, tatil programı, değerlendirme sınavı ve karne kılıfı bulunmaktadır.

Öğretmen Evde Yaz Tatil Kitabı Setleri

Yaz tatil kitabı seti, bir üst sınıfa geçen ilkokul öğrencileri için hazırlanmış, temel amacı uzun yaz tatili boyunca bir üst sınıfla arada köprü oluşturmak olan eğlendirirken pekiştiren ve tekrar sağlatan bir settir. Yine de, bazı öğrenciler için eğlence yerine işkence haline de gelebilmektedir. Bunun temel sebebi, yanlış set seçimidir. Öğrencilerin, uzun yaz tatili boyunca derslerden uzaklaşarak rehavete kapılmaları normaldir ve tüm yaz tatili boyunca ders çalışmaları da beklenmemelidir.  Yaz tatili boyunca, hem eğlenmek hem pekiştirmek olmalıdır ana amaç. Bu da doğru yaz tatil kitabı setini seçmekle mümkün olabilecektir. Peki yaz tatil seti seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Bir üst sınıfla köprü vazifesi görerek, konulara küçük bir giriş yapması bu setlerin en önemli özelliklerindendir. Ayrıca, bitirilen sınıfın konularını pekiştirecek tekrar ve etkinliklere sahip olmalıdır. Son olarak, bir ödev olarak ve zorunlu değil, eğlenceli bir yaz aktivitesi olarak verilmelidir ki, bunun için set içerisindeki kitapçıkların renkli ve canlı, sıkıcı olmayan bir tasarıma sahip olması gerekir. İlk okul yaz tatil kitabı setleri, ilk okul 1. Sınıf, 2. Sınıf ve 3. Sınıflar için hazırlanmaktadır. 4. Sınıflar için genellikle soru bankaları tercih edildiğinden, tatil seti hazırlanmamaktadır.

Ilkokul Marketten inceleyip satın alabileceğiniz öğretmen evde yaz tatil kitabı setleri, son 4 yılda da kendisini kanıtlamış olduğu üzere, en doğru tercih olacaktır. Bu setlerin en temel özellikleri, pekiştirmek için tüm senenin tüm dersler için eğlenceli aktiviteleri, hikaye kitapları ile desteklenmesi, canlı renkler ve kaliteli baskı, eğlendirirken öğreten harika kurgusu, disiplini aşılamak için tatil çalışma programı ve değerlendirme sınavlarıdır. Ayrıca bu setler her öğrenci için ayrı ayrı poşetlenerek gönderilmektedir. Ilk okul öğrencileri için hazırlanan yaz tatil kitabı setleri 1. sınıftan 3. sınıfa kadar hazırlanmaktadır.

Öğretmen Evde Yaz Tatil Kitabı Setleri, 3 aylık uzun yaz tatili de düşünülerek, bu süreçte çocuğa oyun için de yeteri kadar zaman bırakacak şekilde bir program hazırlanarak setlerin içine konulması suretiyle disiplini de aşılamak üzere kurgulanmıştır. Müfredata uyumlu olarak hazırlanan bu setlerin içeriği her sene yenilenmektedir ve bu setler temel olarak uzun yaz tatili boyunca yaşanabilen öğrenme kaybını engellemeyi amaçlarken, bir sonraki sınıf ile geçilen sınıf arasında köprü vazifesi görür. İlk okul öğrencileri için tatilde sıkılmadan kitaplarla da vakit geçirebilsinler diye mükemmel bir kurgu, canlı renkler ve kaliteli baskı ile hazırlanmıştır. Bu setler, ilkokul 1. sınıf, 2. sınıf ve 3. sınıf  için hazırlanmaktadır.

Öğretmen evde 1. sınıf yaz tatil kitabı seti 2020

1. sınıf öğrencileri için hazırlanan öğretmen evde yaz tatil seti 2020, kaliteli baskısı, canlı renkleri ve eğlenceli hikayelerinin yanı sıra, pekiştirici etkinlikleri ile çocukların yaz tatili boyunca en yakın arkadaşları olacak şekilde tasarlanmıştır. MEB müfredatına uygun olarak hazırlanan 1. Sınıf yaz tatil seti, sene boyunca öğrenilenlerin tekrarı ve pekiştirmesini eğlenceli bir şekilde yaptırarak öğrenme kaybını önlemekte ve bir üst sınıfa hazırlamaktadır. Bu set içerisinde, tüm dersler kitapları, tatil planı, değerlendirme sınavı ve 8 adet hikaye kitabı ve karne kılıfı bulunmaktadır.

Öğretmen evde 2. sınıf yaz tatil kitabı seti 2020 

2. sınıf öğrencileri için özenle hazırlanan öğretmen evde yaz tatil seti 2020, kaliteli baskısı, canlı renkleri ve pekiştirici etkinlikleri ile çocukların yaz tatili boyunca en yakın arkadaşları olacak şekilde tasarlanmıştır. MEB müfredatına uygun olarak hazırlanan 2. Sınıf yaz tatil seti, sene boyunca öğrenilenlerin tekrarı ve pekiştirmesini eğlenceli bir şekilde yaptırarak öğrenme kaybını önlemekte ve bir üst sınıfa hazırlamaktadır. Bu set içerisinde, tüm dersler kitapları, tatil planı, değerlendirme sınavı ve karne kılıfı bulunmaktadır.

Öğretmen evde 3. sınıf yaz tatil kitabı seti 2020

3. sınıf öğrencileri için hazırlanan öğretmen evde yaz tatil seti 2020, kaliteli baskısı, canlı renkleri, mükemmel kurgusu ve pekiştirici etkinlikleri ile çocukların yaz tatili boyunca en yakın arkadaşları olacak şekilde tasarlanmıştır. MEB müfredatına uygun olarak hazırlanan 3. Sınıf yaz tatil seti, sene boyunca öğrenilenlerin tekrarı ve pekiştirmesini eğlenceli bir şekilde yaptırarak öğrenme kaybını önlemekte ve bir üst sınıfa hazırlamaktadır. Bu set içerisinde, tüm dersler kitapları, tatil planı, değerlendirme sınavı ve karne kılıfı bulunmaktadır.

Öğretmen Evde Nisan Ara Tatil Seti 2020

2020 yılı Nisan ayında ilk kez hazırlanarak öğretmenlerine takdirine ve ilkokul öğrencilerinin beğenisine sunulan öğretmen evde ara tatil fasikül setleri, kısa ama eğlenceliği bir tatili daha kitap sevgisi aşılamaya devam ederek vaat etmektedir. Bu setler, 8 sayfalık 5 fasikülden oluşmaktadır. Ayrıca, her güne 1 hikaye bulunmaktadır. 2. dönem boyunca ara tatile kadar işlenen konuların tekrar edilerek pekiştirilmesini amaçlamaktadır.

Öğretmen evde Nisan ara tatil fasikül seti 2020, kısa ama doğrudan hedefe yönelik içeriği, baskısı ve canlı renkleri ile eğitimden kopulmayan ancak eğlenerek okumanın da mümkün olduğunu kanıtlayan bir ara tatil müjdelemektedir. Bu harika set sadece 5 TL’ye Türkiye’nin dört bir yanına İlkokul Market güvencesiyle ulaştırılmaktadır. Öğretmen evde ara tatil fasikül seti 2020, 4 sınıf için hazırlanmaktadır:

 • 1. sınıf nisan ara tatil seti
 • 2. sınıf nisan ara tatil seti
 • 3. sınıf nisan ara tatil seti
 • 4. sınıf nisan ara tatil seti

Bu setimizde 2. dönem başından itibaren ara tatile kadar işlenen konuları ele aldık. Öğrencilerimizi yormadan ve sıkmadan dersleri tekrar ettireceğiz. Set içinde bulunan 5 adet fasikül ile tüm derslere yönelik çalışmalar yaptıracağız. Hikayelerle desteklediğimiz fasiküller okuma ve anlama becerisine de katkı sağlayacak.

Öğretmen Evde Nisan ara tatil setleri 5 fasikülden oluşuyor. Her biri 8 sayfa olan bu fasiküller toplamda 40 sayfadır. Tüm sayfalar renklidir.

Öğretmen Evde Tatil Kitabı Cevap Anahtarları

Öğretmen evde tatil kitabı seti cevap anahtarı, set içerisinde bulunan etkinlik ve testlere ait doğruları gösteren referans noktalarıdır. Cevap anahtarları deneme sınavlarının sonuna değil, aktivite kitaplarının arkasına konmuştur.

Öğretmen Evde Tatil Kitabı PDF İçerikleri

Öğretmen Evde tatil kitabı pdf içeriklerine bu linkten ulaşabilirsiniz. Yayınlarla ilgili tüm güncellemeleri instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Tatil Kitabı Satın Al

İlkokul Market sitemiz üzerinden öğretmen evde tatil kitabı satın alabilirsiniz. Öğretmen evde tatil setleri, her sene yenilenerek öğrenciler için en fazla değeri yaratabilecek şekilde hazırlanmaktadır.

İLKOKUL MARKET web sitesinden tüm öğretmen evde setlerinin içeriğini sayfa sayfa inceleyebilir, uygun fiyata ve taksit seçenekleriyle güvenle satın alabilirsiniz. Ya da İlkokul Market İzmir mağazamıza gelerek kitapları yakından inceleyebilir ve hemen alabilirisiniz.

Bu ürünü sepetinize eklediniz: