Stem Eğitimi Erken Yaşlarda Neden Daha Önemlidir?

Blog’a Geri Dön
Stem Eğitimi Ve Çocuklar İçin Önemi

Stem Eğitimi Erken Yaşlarda Neden Daha Önemlidir?

Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiğin tek potada eritilip disiplinler arası öğretilme metoduna Stem diyoruz. Bu başlıklar çok ölçülebilir sonuçlar doğuruyor gibi gözükse de aslında yaratıcılığa, problem çözme becerisine ve eleştirel düşünceye oldukça katkı sağlıyor. Günümüz koşullarından Stem eğitimi metodundan bağımsız bir eğitim metodu bizim yerimizde saymamıza sebep olacaktır. Çocuklarımızı Stem eğitimi ile ne kadar erken tanıştırırsak o kadar iyi. İşte size bunun için 5 sebep.

Eğlence Odaklı Yaklaşım

İlkokul çağındaki çocuklara bir şeyler öğretmenin yolu biraz da eğlenceden geçiyor. Haksız sayılmayız değil mi? Stem materyalleri ya da Stem oyuncakları tam da bunun için var işte. Stem zaten genel olarak eğlence odaklı bir yaklaşım sergilerken. Üretilen Stem oyuncakları sayesinde çocuklar öğrenirken eğlenecek de. Bu sayede dünyaya karşı daha meraklı, daha ilgili hale de gelecekler.

Stem Çocukların Seviyesine Göre Uyarlanabilir

Stem eitim yönteminin en güzel yanı çocukların yaşına ve seviyesine göre uyarlanabilir olmasıdır. Stem eğitim çalışmaları 3 yaşındaki çocuk için de uygulanabilir 14 yaşındaki çocuk için de. Hatta her çocuğun yeteneklerine göre özel olarak çalışmalar dahi yapılabilir. Bu tarz Stem çalışmaları özellikle ilkokul çağındaki çocukları daha çok motive eder.

Stem Hayat İle Doğrudan Bağlantılıdır

Stem eğitim yöntemleri çocuklara gerçek dünyanın sorunlarını çözmek için de fırsatlar sunar. Hayatın içindendir çünkü. Stem eğitiminin bu denli hayatın içinden olması, ilgi ve alakaları günden güne değişen ilkokul öğrencileri için de çok iyi bir şey. İlgileri ne kadar değişirse değişsin Stem hep hayatın içinde kalacak ve çocukların motivasyonunu yüksek tutacak.

Stem Uygulanabilirdir

Stem yönteminin uygulanabilir olması ilkokul çocuklarının başarısının da sebebini verebilir bize. Çünkü herkes, özellikle ilkokulda eğitim alan çocuklar bir şeyleri görerek, deneyerek öğrenmeyi severler. Bu aynı zamanda olayları eğlenceli ve ilginç hale getirir. Çeşitli Stem uygulamaları ve Stem deneyleri yapmak çocukların öğrenmesini çok kolaylaştıracak diyebiliriz.

Stem Yetenek Merkezlidir

Stem biraz yetenek biraz ilgi merkezlidir. Çocukların neye yatkınlığı varsa, hangi konuya yetenekleri varsa ona göre alıştırmalar yapabilirler ve bu alanlarda kendilerini sürekli bir gelişim içine alabilirler.

Stem eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Stem Çocuklar ve Toplum İçin Neden Faydalıdır adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Kaynak: The Scots College web sitesi

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.