Sahte/Kopya İthal Akıl ve Zeka Oyunu Nasıl Tespit Edilir?

Blog’a Geri Dön

Sahte/Kopya İthal Akıl ve Zeka Oyunu Nasıl Tespit Edilir?

Bu yazımızda  İLKOKUL MARKET içerik ekibi olarak tüm tüketicileri ve değerli müşterilerimizi bilgilendirmek istedik. Öyle ki, bilgilendirme konusu çocuk sağlığını doğrudan ilgilendirmekte olduğundan kritik öneme sahiptir.

Foxmind, Mindware, MindTwister ve Smart Games gibi Avrupalı ve Amerikalı akıl ve zeka oyunu üreticilerinin oyunlarının ithalatı resmi ithalatçı Bal Oyuncak Limited Şirketi tarafından yapılmakta ve tüm Türkiye’ ye dağıtımı yapılmaktadır. Tek resmi dağıtıcı Bal Oyuncaktır ve sadece ticari işletmelere (e-ticaret vs.) toplu ürün satışı yapmaktadır. Ayrıca, aynı firma Curious & Genius markasıyla bazı oyunları da(reversi vs.) üreterek ticari dağıtımını yapmaktadır. Dolayısıyla, yukarıda belirtilen markalara ait oyunların kutularının üzerinde resmi ithalatçı etiketi ile Bal Oyuncak Limited Şti. belirtilmiş olmalıdır. Firmanın henüz bu etiketleri basmadığı bazı oyunlar vardır. Ancak, çoğunda bulunmaktadır.

Bu yazıda bu markalardan birisine ait olan oyunlardan birisinin orijinal olup olmadığının nasıl anlaşılacağı belirtilecektir. Bal oyuncak firması yetkilisi tarafından tarafımıza iletilen bilgidir.

FOXMIND Equilibrio  

  1. Oyun kutusu üzerinde bulunan oyun parçalarının rengi ile kutu açıldığında ortaya çıkan ürün parçalarının rengi aynı olmalıdır (Örnek: Turuncu ise turuncu olmalıdır).
  2. Oyun kitapçığı spiralli olmalı ve kitapçığın sayfaları soluk değil, canlı parlak olmalıdır
  3. Parçalar milimetrik hassas ölçümlerle üretilmiştir. Orijinal üründe parçalar tarif edildiği gibi bir araya getirildiğinde ortaya çıkan yapılar sağlam olmaktayken, sahte ürün de parçalar birbirleriyle mükemmel uyuma sahip olamamaktadır.
  4. Oyun kutusunda C&G görseli ve/veya resmi ithalatçı Bal Oyuncak etiketi ve bulunmaktadır. (Foxmind bazı oyunlarında etiketleme henüz yapım aşamasında olduğundan bulunmayabilir ancak yukarıda anlatılan diğer özellikler orijinal oyunun temel özellikleridir.

Diğer yazılarımızda diğer oyunlar için de orijinallik tespiti için bilgiler sunulacaktır. Özellikle mangala oyunun orijinali ve kopyası (farklı markaların üretimleri değil)  da bilgilerinize sunulacaktır.

İLKOKUL MARKET Türkiye’ deki tüm okulların aklı ve zeka oyunları ana tedarikçisi olmak üzere yola çıktığından, sitesinde satışa sunduğu yerli ya da ithal oyunları, yetkili ithalatçısından ya da yerli üreticisinden (redka vb markalar) en yüksek iskonto ile temin ederek, en uygun fiyatlarla tüm okulların beğenisine sunmaktadır. Çeşit ve marka sayısı okulların tespit edilen ihtiyaçlarına bağlı olarak artırılmaya devam edecektir.

İLKOKUL MARKET yabancı orijinli oyunların ( örneğin Mindware marka Q-Bitz) yerli üretim versiyonlarını (Redka Renkli Küpler) fiyat avantajı nedeniyle satışa sunmaktadır. Ancak, sahte ve birebir kopya ürün satışı YAPMAMAKTADIR.  Elinize ulaşan ürünün ambalaji açıldıktan sonra yukarıdaki açıklamalar ışığında sahte olduğunu ispatlamanız halinde, ürünün orijinalini size göndererek, ödediğiniz tutarı da kargo dahil iade edecektir.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.