Redka 5 Nokta (Pentago) Nasıl Oynanır?

Blog’a Geri Dön

Redka 5 Nokta (Pentago) Nasıl Oynanır?

Pentago (Redka 5 Nokta) Oyunu

Tüm dünya da Pentago adlı ile bilinen ülkemizde de oldukça popüler olan 5 Nokta oyunu, çocukların strateji becerilerini geliştirecek harika bir oyundur. İlk andan itibaren yapacağınız tüm hamlelerin planlı olması gerekiyor. Çünkü rakibinizin bir hamlesi ile işler bir anda tersine dönebilir. Dilerseniz önce pentago oyununun kutu içeriğinden sonra da Pentago oyunu nasıl oynanır konusundan bahsedelim.

Pentago (Redka 5 Nokta) Oyunu Kutu İçeriği

Öncelikle Pentago(5 Nokta) oyununun 6 yaş ve üzeri herkes için olduğunu belirtelim. Oyun kişi kişi arasında oynanıyor ve oynaması inanın çok keyifli. Oyun kutusunun içerisinde 18 adet beyaz 18 adet de kırmızı taş(bilye) bulunuyor. Bununla birlikte 5 Nokta oyunu nasıl oynanır kılavuzu ve bir adet de oyun platformu var. Şimdi gelelim Pentago nasıl oynanır konusuna.

 

Pentago (5 Nokta Oyunu) Nasıl Oynanır?

Oyunda amaç yatay, dikey ya da çapraz olarak 5’li bir set oluşturmak. Bunu yapmak sanıldığı kadar kolay değil ama. Çünkü oyun platformunuza bir taş koyduğunuzda oyun tablasında bulunan 4’lü tablalardan birini saat yönüne 90 derece de döndürmeniz gerekiyor. Bu yüzden, tam set yaptım diye düşünürken rakibiniz tablalardan birini döndürdüğü anda işler değişebilir. Tüm stratejinizi bunun üzerine kurmanız gerekiyor. Taşları koyarken tablaların dönüşlerini de hesaba katmanız lazım.

Oyunu öğrenmesi işte bu kadar basit ama kazanması o kadar da kolay değil. Mantıklı kararlar alıp hamlelerinizi buna göre yapmanız lazım.

Kısacası 5 Nokta(Pentago), eğlenceli, zorlayıcı, sürükleyici bir oyun. Şimdiden herkese keyifli oyunlar dileriz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.