Pratik Bardaklar Oyunu Nasıl Oynanır?

Blog’a Geri Dön

Pratik Bardaklar Oyunu Nasıl Oynanır?

Redka Pratik Bardaklar Oyunu

Çocuklarınızın ya da öğrencilerinizin el ve göz koordinasyonunu geliştirecek, dikkatlerini artıracak bir oyun mu arıyorsunuz? İşte Pratik Bardaklar tam da size göre. Oynaması eğlenceli eğlenceli olduğu kadar da basit bir oyun. Bununla birlikte kazanımı bir sürü. Hızlı bardaklar, turbo bardaklar, akıllı bardaklar ismi ile de anılan bu oyun daha çok Pratik Bardaklar olarak biliniyor. Pratik Bardaklar oyunu nasıl oynanır konusuna geçmeden önce oyun kutusunun içinde neler var biraz ondan bahsedelim dilerseniz.

Pratik Bardaklar Oyunu Kutu İçeriği

Pratik Bardaklar oyununun kutusu içerisinde bir adet zil, 49 farklı oyun kartı ve 5 farklı renkte toplamda 30 adet bardak bulunur. Bu bardakların renkleri; siyah, mavi, sarı, kırmızı ve yeşildir. Almanya’da tasarlanan Pratik Bardaklar oyunu nasıl oynanır konusuna geçelim isterseniz şimdi de.

Pratik Bardaklar Oyunu Nasıl Oynanır?

Pratik Bardaklar oyunu 2 ile 5 kişi arasında oynanır. Biz 2 kişi oynayacakmış gibi anlatalım dilerseniz. Oyunculardan biri masanın bir tarafına öbürü ise diğer tarafına geçer. Her oyuncu 5 adet farklı renk bardak alır önlerine. Oyun zili de iki oyuncunun tam ortasına gelecek şekilde masanın üzerine konur. Zilin yanına ise 49 adet görev kartı üst üste ve ters şekilde duracak şekilde konur. En üstteki oyun kartının ön yüzü görünecek şekilde çevrilir ve zamanla yarış başlar.

Oyuncular kartı üzerinde gördükleri resimlerin renklerini sırasıyla dizmek zorundadır. Örneğin kartın üzerinde bir çiçek resmi var diyelim. Mesela çiçeğin en üst kısmı kırmızı, onun alt tarafı mavi, mavinin alt tarafı sarı, sarının alt tarafı siyah ve en alt kısım ise yeşil. Bu resim geldiğinde oyuncular bardaklarını kırmızı, mavi, sarı, siyah ve yeşil sırası ile üst üste dizmek zorundadır. Bunu ilk başaran oyuncu zile basar ve doğruluğu kontrol edilir. Doğruysa puanı alır.

Fakat bazı resimler bu şekilde sıralı bir şekilde renklendirilmemiştir. Karmaşık olanlar da vardır. Kartta 5 tane uçağın olduğunu varsayalım şimdi de. Bu uçakların hiçbiri de birbirine temas etmemiş olsun. Sol üstte kırmızı, altta mavi; sağ üstte yeşil, altta siyah; tam ortada da sarı uçak olsun. Bu sefer bardaklarınızı üst üste değil de birbirine temas etmeyecek şekilde bu sıra ile dizmeniz gerekiyor.

Pratik Bardaklar oyunu basit gözüküyor ama aslında hiç de öyle değil. Çünkü el ve göz koordinasyonunun iyi olması ve kuvvetli bir odaklanma gerektiriyor. Pratik Bardaklar nasıl oyunu nasıl oynanır sorusunun cevabı bu kadar basit aslında. Oynaması inanılmaz keyifli bu oyunu çocuklar bayıla bayıla oynayacak buna eminiz. Şimdiden herkese keyifli oyunlar.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.