Öğretmenliği Diğer Mesleklerden Ayıran 6 Özellik

Blog’a Geri Dön
Öğretmenliği diğer mesleklerden ayıran özellikler

Öğretmenliği Diğer Mesleklerden Ayıran 6 Özellik

Her mesleğin birbirinden farkı vardır. Ama ülkemizde klasik bir memur algısı var: Sabah 8 akşam 5. Hafta sonları da tatil. Öğretmenlik de memurluk olduğu için böyle bir algı oluşmuş durumda. Peki durum gerçekten böyle mi acaba? Gelin öğretmenliği diğer mesleklerden ayıran 6 özelliğe bir göz atalım.

Öğretmenliği Diğer Mesleklerden Ayıran Özellikler

1- Tuvalet Molaları

Teneffüs öğretmenler için de vardır diyebilirsiniz. Ama teneffüsler, öğretmenler için pek de mola süresi haline gelmiyor. Daha çok onlara soru sormaya gelen çocukları cevapsız bırakmamakla geçiyor teneffüsleri. Arada tuvalete gitmek için vakit bulanlar ise şanslı öğretmenler.

Diğer meslekleri icra edenler ise tuvalette gazete okumaya bile vakit bulabiliyorlar 😀

via GIPHY

2- Öğle Araları

Öğretmenlerin yemek yemek için genelde 5 dakikaları falan oluyor. Onu da işte yemeği beklemesi ile geçiriyorlar genelde. Öyle 1 saat yemek araları yok anlayacağınız. Sabah yedikleri mide yakan bir sade poğaça ile geçiriyor bir çoğu günü.

via GIPHY

3- Gürültü Arası

Öğretmenler öyle takayım kulaklığımı yapayım işimi moduna giremiyorlar. Onun yerine her saniye, öğretmenim öğretmenin diye bağırsan çocukların sesini duymak zorundalar.

4- Kahve ve Çay Molaları

Öğretmenlerin sınıfa çay veya kahve ile gitmeleri yasak. Teneffüslerde de içeceklerini bitirmek için yeterli vakitleri olmuyor. Genelde yarım bırakıyorlar ve ders bitiminde döndüklerinde buz gibi olmuş bir kahve ve çay ile karşılaşıyorlar.

Buna karşılık diğer birçok işte herkes kahvesini masasında yudumlayabiliyor.

via GIPHY

5- Çalışma Günleri

Okulun bitmesi demek öğretmenlerin işinin de bittiği anlamına gelmiyor. Eve gidince sınavlar okunuyor, yarınki ders planları çıkartılıyor, ertesi günkü ders materyalleri hazırlanıyor… Diğer memurlar ise saat 6’dan sonra evlerine gidip dizi ya da film keyfi yapabiliyorlar genelde.

via GIPHY

6- Hasta Olunan Günler

Öğretmen olduysanız senede 4-5 defa hasta olmaya da hazırlıklı olmalısınız. İşin kötü yanı ise hasta olsanız dahi okula gelmek durumundasınız. Her hasta olduğunuzda okula gelmezseniz o çocuklarla kim ilgilenecek değil mi ama?

Diğer memurlar ise raporlarını alıp evde battaniye altında dinlenebilir, hastalıklarının geçmesini bekleyebilir.

Diğer memurlar lütfen bizi yanlış anlamasın. Elbette onların işlerinin de çeşitli zorlukları var. Bizlerin amacı sadece öğretmenlerin yaşadığı zorluklara bir miktar dikkat çekmek. Affınıza sığınıyoruz hepinizin.

Kaynak: Bored Teachers Web Sitesi

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.