Öğretmenlerin Yaz Tatili Hakkında Konuşulan 10 Efsane

Blog’a Geri Dön

Öğretmenlerin Yaz Tatili Hakkında Konuşulan 10 Efsane

Öğretmenlerin yaz tatili herkesin dilinde. Bütün yaz boyunca çılgınca şeyler yapıp denizin kenarında güneşlendiklerini falan düşünenlerin sayısı bir hayli fazla. Hatta öğretmenlerin yaz tatilinde yaptıkları o kadar abartılıyor ki kulaktan kulağa bir efsane halini almış. Gelin size hayaller ve gerçekler serisi yapalım. Bakalım öğretmenler yazın genelde neler yapıyorlarmış?

Öğretmenlerin Yaz Tatilinde Yaptıkları 10 Şey

1- Öğretmenler Yazın Hiç Çalışmazlar

Haziran ayına geldiğimizde öğretmenler çalışmayı direkt bırakırlar. Okulların kapanmasını dahi beklemezler. Eylül’e kadar okulla ilgili tek kelime duymazlar da etmezler de. Ne güzel değil mi?

Peki ya gerçek?

  • Katılınması zorunlu seminerler
  • Hazırlanması gereken ders planları
  • Yeni döneme hazırlık

Yani sanılanın aksine öğretmenler yazın da çalışıyor. Yan gelip yatmıyorlar.

via GIPHY

2- Öğretmenler Yazın Okulla Tüm İlişkilerini Keserler

Bunu bir de okulun yönetim kademesine ve Whatsapp gruplarındaki velilere söyler misiniz? Çünkü yazın hala onlarla ve öğrencilerin velileri ile konuşuyorlar. Evet bazen en olmadık zamanlarda bile.

3- Öğretmenler Bütün Yaz Arkadaşları İle Takılıp Eğlenirler

Öğretmenler okul bitip sivil hayata döndüklerinde genelde arkadaşları çalışıyor oluyorlar. Bu yüzden arkadaşları ile maalesef vakit geçirip eğlenemiyorlar.

via GIPHY

4- Öğretmenler Bütün Yıl Yaz Tatilini Beklerler

Öğretmenler bütün yıl yaz tatilini beklerler. Çünkü yapacak bir sürü işleri vardır. Mesela banka kapanmadan artık bankadaki işlerini halledebilirler. Ya da süpermarkete gidip haftalık alışverişlerini yapabilirler. Çok hayati meseleler bunlar öyle demeyin.

5- Gezmek İçin Kesintisiz Bir Tatile Sahip Olurlar

2 ay boyunca sürekli gezmek mi? Kulağa çok hoş geliyor değil mi? Ama maalesef her şeyin fiyatının iki katına çıktığı yaz aylarında öğretmenlerin 2 ay kesintisiz gezmek için yeteri kadar paraları yok.

via GIPHY

6- Öğretmen Modundan Çıkıp Sivil Hayata Dönerler

Sonunda sabahın 5 buçuğunda kalkıp spor yapabilirler, bütün gün havuz başında güneşlenebilirler ya da gece geç saatlere kadar oturabilirler.

Maalesef bir insan öğretmen olduktan sonra onun öğretmen modundan çıkmasına imkan yok. Havuz başında güneşlenmek yerine genelde evdeki kalemleri koyu renkten açık renge göre dizerler, ya da önümüzdeki dönem çocuklara anlatacakları dersleri falan düşünürler.

7- Sonunda Kişisel Olarak Yapacakları Aktivitelere Vakit Ayırabilirler

Mesela yazın hep o çok yazmayı istediğiniz kitabı sonunda bitirebilirsiniz. Ya da yüksek lisans için Ales’e hazırlanabilirsiniz. Yapılacaklar listesine yazacaklarınız uzar gider. Ama Eylül ayı geldiğinde yapılacaklar listenizde sadece bir madde bulunur ve onun da üstü çizilmemiştir genelde. 🙂

8- Bütün Yazı Öğretmen Arkadaşları İle Geçirirler

Bu da ne yazık ki doğru değil. Çünkü öğretmenlerin birçoğu memleketlerinden çok uzaklarda görev yapmaktalar. Bu yüzden yaz tatilinde ailelerini görmeye memleketlerine dönerler. Hepsi Türkiye’nin bir başka köşesine dağılır.

9- Eylül Ayında Yenilenmiş Ve Hazır Olarak Okula Geri Dönerler

Öğretmenlerin tatil dönüşü yeni döneme çok hazır oldukları düşünlür ama durum hiç de sandığınız gibi değil 🙂

via GIPHY

Biraz mizahi bir dille öğretmenlerin yaz tatilleri hakkındaki efsaneleri ve öğretmenlerin durumunu anlattık. Tabii ki genelleme yapmıyoruz. Bizimki işin mizahi yönünü vurgulamak.

Kaynak: Bored Teachers Web Sitesi

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.