Öğretmenlerin Mesleğe Başladıktan Sonra Kaybettikleri 9 Şey

Blog’a Geri Dön
Öğretmenlerin mesleğe başladıktan sonra kaybettikleri 9 şey

Öğretmenlerin Mesleğe Başladıktan Sonra Kaybettikleri 9 Şey

Öğretmenliğin zor olduğu konusunda öncelikle bir anlaşalım. Bazıları sadece yapılan tatillere kafayı taksa da öğretmenlerin yaptığı fedakarlıktan haberi olmayanlar bunlar. Halbuki öğretmenler sadece okulda değil evde de çalışıyorlar. Evet yeri gelince yazın da… Gelin size mesleğe adım atan öğretmenlerin kaybettikleri 9 şeyi sıralayalım.

Öğretmenlerin Mesleğe Başladıktan Sonra Kaybettikleri 9 Şey

1- Uyku

Öğretmenler lisans dönemlerindeyken de bazen sabahlara kadar sınavlara çalışıp uykusuz kalırdı. Sonra bunu KPSS’ye hazırlandıkları dönem izledi elbette. O zaman bilemezlerdi ki uykusuz kalmak onlar için sıradan hale gelecek. Öğretmenler mesleğe başladıktan sonra ne yazık ki en çok uykularından feragat ediyorlar. Bitmek bilmeyen işleri bitirmeye çalışıyorlar.

via GIPHY

2- Öğle Arası

Çoğu öğretmenin öğle arası denen bir kavramdan haberi bile yok. Sabahları mide yakan bir poğaça ve çay ile başladıkları günü yemek yemeden bitiriyorlar. Öğle arasında ise ya öğrenciler ile ilgileniyorlar ya da evrak işleri ile.

via GIPHY

3- Sosyal Hayat

Kaç öğretmenin sosyal hayatı var ki? Okuldan yorgun argın eve döndükten sonra dışarı çıkmaya mecalleri kalmıyor haliyle. Hafta sonları desen yine aynı şekilde. Okunacak sınavlar onları bekler.

via GIPHY

4- Sessizlik

Burada sınıf öğretmenlerine ayrı bir parantez açmakta fayda var. Gürültüsüz bir gün bile geçirdiklerini düşünmek mümkün değil. Her kafadan çıkan farklı bir ses… Eve gidip sakin sakin oturduklarında bile öğretmenim öğretmenin diye bağıran birilerinin seslerini duyduklarına eminiz. 🙂

via GIPHY

5- Kalemler

İşe her gün 10 kalemle gidip 5 kalemle dönen kişiye ne denir? Tabii ki öğretmen. 🙂

6- Ağırbaşlılıklarını

Öğretmen olmadan önce en ciddi en ağırbaşlı kişi bile öğretmen olduktan sonra yüzü gözü boyanmış şekilde kendini bulabilir. Ya da sınıfın ortasına geçip çocuklara stand-up yapabilir. Ben hayatta öyle şeyler yapamam demeyin. O minik ve tatlı canavarlar sizi kendilerine öyle bir benzetirler ki anlamazsınız bile. Yine de öğretmenliğin en güzel yanlarından biri bu olsa gerek.

via GIPHY

7- Dengelerini

15 dakika içerisinde hem çok sinirlenip hem de sevgi dolu olabileceğiniz başka bir meslek var mı acaba?

via GIPHY

8- Zengin Olma Hayallerini

Öğretmenlerin aldığı maaş belli. Hiçbir zaman zengin olamayacağının farkına vararak bu mesleğe başlıyor insanlar. Çünkü onları paradan çok daha fazla motive eden şeyler var: birini yetiştirip onun yaşamını değiştirmek gibi.

9- Tuvalet Molalarını

Bir öğrencinin derste tuvalet molası istemesi sıradan gözükebilir ama öğretmenler için durum hiç de böyle değil. Onların teneffüs araları bile dolu geçtiği için tuvalete gidecek zamanları bile olmayabiliyor. Tuvalet molalarını kaybetmek de listemizde kendine 9. sırada yer buluyor.

Bunlar işin mizahi boyutları. Her meslek gibi öğretmenliğin de zor tarafları var elbette ki. Ama öğretmenleri motive eden onlarca öğrencisi de var. Bu mesleği sevmelerinin en büyük sebebi minik arkadaşları.

Bu yazıyı beğendiyseniz muhtemelen aşağıdaki yazımızı da beğenirsiniz.

Kaynak: Bored Teachers Web Sitesi

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.