Öğretmenlere Asla Ama Asla Söylememeniz Gereken 6 Şey

Blog’a Geri Dön

Öğretmenlere Asla Ama Asla Söylememeniz Gereken 6 Şey

Toplumun bir kısmının öğretmenler üzerinden algı oluşturmaya çalıştığı bilinen apaçık bir gerçek. “Sizin 3 ay tatiliniz var”, “haftada sadece 30 saat çalışıyorsunuz”… Bu cümleler uzar da gider. Sosyal medyada bunun gibi onlarca cümle bulmanız mümkün. Tabii ki bunların hiçbiri gerçeği yansıtmıyor. Gelin sizlere, öğretmenlere asla ama asla söylememeniz gereken 6 şeyi sıralayalım.

Öğretmenlere Söylememeniz Gereken 6 Şey

 1- “Çocuğum Evdeyken Hiç Okuldaki Gibi Davranmıyor”

Veli toplantılarında öğretmenler çocukların ebeveynlerine okuldaki davranışları hakkında bilgi verir. Ebeveynler ise duydukları karşısında şok olur genelde ve öğretmenlere çocuklarının evde bambaşka biri olduğunu söyler. Çocuklarınız eminiz ki evde çok usludur ama okuldaki durum bu. Bunun sorumlusunu aramaktansa öğretmenler ile çözüm yolu bulmaya çalışmak çok daha mantıklıdır.

2- “Yazın Ne Güzel Bir Sürü Tatiliniz Var”

Öncelikle öğretmenlerin yazın yapılacak seminerlere katılma zorunluluğu var. Bunu bir belirtelim. Öyle 3 ay tatil falan yapmıyorlar. Hadi 2 ay tatil yaptıklarını var sayalım. Bu da gözünüze çok gelebilir. Ama kimse öğretmenlerin iş günleri mesaiden sonra evde de çalıştıklarını hesaba katmıyor. O sınav kağıtları ne zaman okunuyor, ders planları ne zaman hazırlanıyor düşünen yok tabii ki.

via GIPHY

3- “Öğretmenler Bir Nevi Çocuk Bakıcısı Sayılırlar”

Keşke çocuk bakıcısı olsalar. Bir çocuk bakıcısı günde yaklaşık 8 saat çalışıyor ve 3000-4000 lira civarında maaş alıyor. Öğretmenler günde 30 çocuğa bakıyorlar ve neredeyse onlarla aynı parayı kazanıyorlar. 30 çocuk üzerinden bir hesap yapın bakalım aslında kaç para kazanırlar?

4- “Eğer Ben Senin Yerinde Olsaydım…”

Bu cümle daha çok öğretmenlerin arkadaşlarından duydukları bir cümle. “Ben senin yerinde olsaydım şöyle şöyle yapardım”, “ben senin yerinde olsaydım bu çocuğa böyle davranırdım”… Öğretmenlik düşündüklerinden çok daha zor bir meslek. Uğraşmaları gereken bir bürokrasi, uğraşmaları gereken onlarca da öğrencileri var. Bu yüzden öğretmen arkadaşlarınıza “ben olsam şöyle yapardım”lı cümleler kurmamanızı tavsiye ederiz. Gerçekten sinir oluyorlar. 🙂

via GIPHY

5- “Biz Siyasetçiler Böyle Karar Verdik”

Eğitim sistemimizin her sene değiştiğini bilmeyen yok. Alınan bir karar uygulanmaya başlıyor, ertesi sene tam tersi bir karar uygulanıyor. E bu durum öğretmenler için kolay olmasa gerek. Her sene siyasetçilerin belirlediği kurallara uymak zorunda kalıyorlar. Hatta bunun çoğu zaman yanlış olduğunu bile bile.

via GIPHY

6- “Neden Daha İyi Maaşı Olan Bir İşte Çalışmıyorsun?”

Bu cümleyi kuranlar genelde işteki en büyük motivasyonları para olan insanlar. Ama öğretmenlik öyle değil ki. Gönüllü olarak öğretmenlik yapacak binlerce insan bile bulabilirsiniz. Onların tek motivasyonu bir çocuğun yüzündeki gülümseme.

Kaynak: Bored Teachers Web Sitesi

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.