Öğretmen Evde Yaz Tatil Kitabı Setleri 2020 Çıktı!

Blog’a Geri Dön
Öğretmen Evde Yaz Tatil Kitabı Setleri

Öğretmen Evde Yaz Tatil Kitabı Setleri 2020 Çıktı!

Yanlış duymadınız: 1., 2. ve 3. sınıflar için yaz tatil kitabı setleri çıktı!

Bir diğer deyişle, verimli ve kaliteli bir şekilde değerlenmesi gereken uzun yaz tatili dönemi, bunu kolaylıkla sağlayabilmeniz için öğrencilerimizi muhteşem kitap setleri ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Takdir edersiniz ki özellikle bu sene, eğitim sistemi köklü değişikliklere gitti ve çocukların da, öğretmen ve ebeveynlerin de hayatlarına yepyeni bir eğitim anlayışı dahil oldu. Bu yeni eğitim anlayışı, virüs salgınının bir getirisi olarak oldukça uzun soluklu olacak gibi görünüyor.

Fakat bu, eğitimin bitmesi anlamına mı gelmektedir? Yanıtımız şüphesiz ki koca bir “hayır” olacaktır. Zira çocuklar ekranlarının başlarında derslerini takip ederlerken bir taraftan da yaz tatil kitabı setleri aracılığıyla öğrendiklerini pekiştirebilir ve güçlendirebilirler. Özellikle bu setlerin 2020 müfredatına göre hazırlanmış olması, onların bu bol “sürprizli” dönemde eğitim yollarını aydınlatabilmeleri ve başarıya ulaşmadaki engelleri bir bir atlayabilmelerini sağlar. Bu belirsiz süreçte onların motive bir şekilde derslerine devam edebilmeleri ve zihinlerini aktif tutabilmeleri, ancak bu harika materyaller ile mümkündür.

Bahsi geçen bu ders materyalleri ile evde kalan çocuklar eğitim ve öğrenim hayatlarına kolaylıkla devam eder. Tabii ki bununla birlikte pek çok avantaja daha sahip olmayı başarırlar. Merak ediyorsanız, sınıf sınıf ayırarak yaz tatil kitabı setleri avantajlarından bahsedelim.

1. Sınıf Yaz Tatil Kitabı Seti 2020 Avantajları

 • 1. sınıf yaz tatil kitabı seti, eğitim ve öğretimin ilk basamağı olan ilkokul 1. Sınıfta mutlaka edinilmelidir. Çünkü, adı üstünde “başlangıç” olan bu basamakta bazı şeylerin başlatılması ve devamlılığı çok daha kolay bir şekilde yapılabilir. Bu şeylerden kasıt ise, çalışma disiplini kazanma ve sorumluluk bilincine sahip olma gibi her insanın hayatı boyunca gereksinim duyacağı kişilik özellikleridir.
 • Bilgilerle yeni tanışan çocuklar, bunları öğrendikleri gibi unutmamalıdırlar. İlköğretim birinci sınıfta hali hazırda zaten zihinleri ilk kez ders ve konularla buluşup kaynaşmaya çalışıyorken, yaz süresince bunları tekrar etmeliler ki, diğer seneye bilgi kaybı olmadan geçebilsinler. İşte 1. sınıf yaz tatil kitabı seti de tam olarak bunu sağlamaktadır.
 • Özellikle birinci sınıfta okuma yazma eğitimi büyük önem taşımaktadır. Çünkü, çocuklar o sene bu eylemlerle ilk kez tanışmıştır ve bu yeteneklerini sivriltebilmeleri için bol bol okuyup yazmaları gerekmektedir. İşte bu da, 1. sınıflar için yaz tatil kitabı setleri ile mümkün hale gelir. Sorular, etkinlikler ve dahası sayesinde, çocuklar bol bol okuma ve yazma alıştırması yaparlar

2. Sınıf Yaz Tatil Kitabı Seti 2020 Avantajları

 • İkinci sınıftaki çocuklar 2. sınıf yaz tatil kitabı seti aracılığıyla ders tekrarı yapma şansı bulurlar. Özellikle bir sonraki sene, yani üçüncü sınıfta kollara ayrılacak olan Hayat Bilgisi dersini, bu çeşitlenme olmadan önce temelden kavrayıp güçlendirebilirler. Böylece yeni ve daha kapsamlı bilgilere daha kolay bir şekilde adapte olacaklardır.
 • Bir eğitim öğretim senesi boyunca öğrendikleri Türkçe, Matematik ve Hayat Bilgisi ana derslerini ve konularını sıkı sıkıya, fakat zevkli ve keyifli bir şekilde tekrar etme şansı bulurlar. Bu da onların bol keyif alacakları bir tatil ve eğitim karışımı manasına gelmektedir.
 • Bunlara ek olarak, çocuklar bir önceki sene boyunca öğrendikleri okuma ve yazma yeteneklerini daha bir pekiştirme şansı bulurlar. Soruları okurken ve cevaplandırırken, ayrıca kapsamlı bir şekilde 5n1k sorularına (kim, nerede, ne zaman, nasıl, neden) yanıt arayarak mantıklı düşünme ve çözüm üretme yeteneklerini de geliştirmiş olurlar.
 • Tabii ki yaz döneminde çalışmaları sayesinde, oldukça erken yaşta düzenli çalışmanın ve prensip sahibi olmanın temellerini atabilecekler. Özellikle alacağınız setteki materyalleri belirli bir düzende kullanırsanız, eminiz ki çocuklar tam olarak nasıl ders çalışılması gerektiğini kolaylıkla anlayacaklardır.

3. Sınıf Yaz Tatil Kitabı Seti 2020 Avantajları

 • 3. sınıf yaz tatil kitabı seti ile, artık ilkokul eğitim sürecinin yarısını başarıyla tamamlamış olan çocuklar, bu başarılarını son etap olan 4. sınıfa, yaz boyunca hazırlanarak devam ettirirler. Bu süreçte sık sık tekrar yapmaları, konuları ve dersleri iyice kavramaları konusunda özellikle etkili olacaktır.
 • Çocuklar şu zamana dek kazandıkları tüm bilgileri yaz tatilleri boyunca tekrar ederek öğrendiklerini kalıcı hale getirmeyi başarırlar. Ayrıca sürekli bilgisayar ya da telefon ile haşır neşir olmak yerine çok daha faydalı bir aktiviteyle uğraşmış olurlar.
 • Verimli bir tatil geçirme şansı elde ederler. Bu verim, özellikle düzenli bir programla desteklendiğinde 4. sınıfa muhteşem bir şekilde hazırlanacakları kesindir.

Öğretmen Evde Yayınları Yaz Tatil Kitabı Seti 2020 Özellikleri

Çocuğunuz hangi sınıf öğrencisi olursa olsun, ilkokuldaysa (1., 2. ve 3. sınıf olmak üzere) ve onun eğitimini desteklemek istiyorsanız -ki böyle bir dönemde bu destek oldukça önemli olacaktır- ona Öğretmen Evde Yayınları imzası taşıyan yaz tatil kitabı setleri 2020 seçeneklerinden hediye edebilirsiniz. Sayfa sayıları ve konu kapsamları sınıfa göre değişse de, kalite ve mükemmeliyet asla değişmez, her daim baki kalır.

Bahsi geçen yaz tatil kitabı setleri ürünlerinin ortaya çıkmasında emeği geçen herkesin profesyonel olarak çalışması, setteki kitapları eksiksiz kılar. İşte tam da bu nedenle sınıf fark etmeksizin tüm setler:

 • MEB 2020 ilkokul birinci, ikinci ve üçüncü sınıf müfredatına göre, uzman eğitimciler tarafından hazırlanmıştır. Bu nedenle de çocuklar baştan sona eksiksiz ve dinamik bir pekiştirme yapabilirler.
 • Kaliteli, canlı ve sağlam bir baskıya sahiptir. Kolay kolay yıpranmazlar ya da kopmazlar.
 • Tamamen pedagojik uygunluk gösterirler. Yani sayfalar içerisinde hiçbir şekilde müstehcen öğeler, şiddet ve korku unsurları, siyasi ya da dini propagandalar bulunmaz. Bu da, içinizi ferah tutacağınız bir alışveriş manasına gelmektedir.
 • Çocukların algı kapasitesine ve seviyesine uygun bir zorluğa sahiptir. Her sınıf için o sınıfa özgü bir zorluk seviyesi belirlenmiştir ve setler içerisindeki kitaplardaki bilgiler, sorular, üslup, akıcılık ve derinlik buna göre form kazanmıştır.
 • Zengin görselliği, capcanlı renkleri, eğlenceli çizimleri, şemaları, kümeleri, renkleri ve tasarımlarıyla yaz tatil kitabı setleri içeriği çocukların göz zevkine hitap eder. Hatta böyle harika bir canlılığa sahip olmaları, onların kendiliğinden ve hevesle ders çalışmalarına sebep olacaktır.

Kısacası, Öğretmen Evde Yayınları imzalı 2020 yaz tatil kitabı setleri, izolasyon şartlarında dahi eğitimin mükemmel bir şekilde devam etmesine ve çocukların öğrendiklerini pekiştirmeleri konusunda büyük faydalar sağlar. Çocuklar eğlenerek ve öğrenerek çalışmalarını yaparlar. Özellikle düzenli olarak bu içerikler ile ders tekrarı yaparlarsa, başarılarını adeta ikiye, üçe, hatta beşe katlamaları son derece mümkündür!

İşte tüm bu nedenlerden dolayı size tavsiyemiz bilinçli bir ebeveyn ya da öğretmen olarak miniklerinize hem son derece kapsamlı hem de son derece uygun fiyatlı bu eserlerden satın almanız yönünde olacaktır. Onların geleceğine katkı yapmak isterseniz, sitemizi gezip ürün detaylarını inceleyebilir ve türlü avantajlarla sipariş verebilirsiniz.

Öğretmen Evde Yayınları yaz tatil kitabı setleri 2020 ile karantina günlerinde evleri sınıflara, sıkıcı anları bilgi ve eğlence dolu zaman dilimlerine çevirmek sizin elinizde!

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz: