İlkokul Öğrencilerinin Motivasyonunu Artırma Yolları

Blog’a Geri Dön

İlkokul Öğrencilerinin Motivasyonunu Artırma Yolları

Motivasyon, öğrencilerin bir şeyleri başarmasında, yeni şeyler öğrenmesindeki en kilit rollerden birini üstlenir. Eğer öğrenciler bir şeyi öğrenmeye motive olamazlarsa ne yaparsanız yapın onları öğrenmeye teşvik edemezsiniz. Yaşı daha büyük öğrenciler kendi kendilerini motive etme konusunda daha başarılı olabilirler. Fakat, ilkokul çağındaki bir çocuğun motivasyon konusundaki en büyük destekçileri aileleri ve öğretmenleridir. Gününün büyük kısmını öğretmeni ve ailesi ile geçiren bir çocuğun onlardan etkilenmemesi mümkün değildir.  Bu sebeple öğretmenlere ve ailelere büyük bir iş düşüyor. Bu, zaman ve efor harcatacak bir uğraş olsa da çocuğunuzun ya da öğrencinizin bir şeyleri başardığını görmek sanırız paha biçilemezdir. Gelin şimdi sizlere Öğrencilerin motivasyonunu artırma yolları hakkında küçük ipuçları verelim.

Öğrencilerin Motivasyonunu Artırma Yolları

Sözlü Motive

Öğrencileriniz, daha okul hayatına yeni alışmaya başlayan çocuklar. Emin olun onlara söyleyeceğiniz birkaç sözün etkisi tahmin ettiğinizden çok daha fazla. Öğrencileriniz olumlu bir şeyler yaptığında ya da başarılı olduklarında onları sözlü olarak övmekten çekinmeyin. Aynı şekilde hata yaptıklarında da hatalarını söyleyin ve bunları nasıl düzeltebileceklerinden bahsedin. İnsanlar elbette hata yapar. Önemli olan bu hatalardan mümkün olduğunca kısa sürede dersler çıkarmaktır. İlkokul çağındaki bir çocuğun da merak duygusu hata yapa yapa artar. Emin olabilirsiniz.

Yazılı Motive

Eskiden, okul panolarında elmalar olurdu ve başarılı öğrencilerin elması yavaş yavaş kırmızıya boyanırdı. Artık bu yöntem pek sık kullanılmıyor. Öğretmenler, öğretmen kaşesi adı verilen ürünleri kullanıp çocukları motive ediyor. Elbette ki bu da yazılı motivasyon olarak çok güzel bir yöntem. Öğretmen kaşelerinin verdiği mesajları daha da çeşitlendirmek, öğrencileri motive etmesi açısından önemlidir.

Bununla birlikte, öğrencilerinizin velilerine haftalık ya da aylık olarak motivasyon mektubu yazabilirsiniz. Bu hem sizin hem de velilerin öğrenciyi takdir etmesini sağlar. Bu sayede öğrenci okula daha da motive olarak gelir ve öğrenmeye daha açık olur.

Motivasyon Ürünleri

Öğrenci motivasyon ürünleri de çocukları teşvik etmesi açısından oldukça önemli. Hatta en çok işe yarayanlardan biri. Yeni okumaya başlayan bir öğrencinin göğsünde “Artık Okuyorum” ya da “Okuma Klubü Üyesi” yazan bir motivasyon rozeti hayal edin ve bunu gururla taşıdığını düşünün. Ne kadar güzel bir görüntü değil mi? Daha bu kadar erken bir yaşta yaptıklarının takdir edildiğini gören öğrencinin, ileride nasıl başarılara imza atabileceğini hayal bile edemezsiniz.

 

Ayrıca motivasyon rozetleri, milli bayramlarımızın önemini kavratmak için de oldukça güzel bir yöntem. Yakında 23 Nisan olduğu için oradan örnek verelim: Göğsünde 23 Nisan Rozeti taşıyan bir çocuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın önemini daha çok kavrayacak ve daha çok heyecan duyacaktır bize kalırsa.

Ya da bunun yerine başarı kartları, takdir stickerları vb. birçok ürün kullanabilirsiniz. Eğer siz de öğrenci motivasyon ürünleri alıp öğrencilerinizi motive etmek isterseniz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Öğrenmeye, merak etmeye, başarıya motive olmuş bir çocuğun yapabileceklerini bir görün.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.