Ocak Ayının Öğretmenler İçin En Zorlu Dönem Olduğunu Gösteren 6 Gerçek

Blog’a Geri Dön

Ocak Ayının Öğretmenler İçin En Zorlu Dönem Olduğunu Gösteren 6 Gerçek

İlk başta Ocak ayı öğretmenler için çok daha cezbedici gelebilir. Çünkü Ocak ayı demek sömestr tatili demek. Ama sömestr tatiline girene kadar yetiştirmeleri gereken o kadar çok iş var ki iki ayakları bir pabuca giriyor desek yeridir. Gelin Ocak ayı öğretmenler için neden yılın en zorlu dönemi birlikte bakalım.

1- Çocuklar Heyecanlıdırlar. Hatta Biraz Fazla Heyecanlıdırlar

Yılbaşının ardından, çocuklarda yarı yıl tatiline girme heyecanı kendini birden gösterir. İçleri içlerine sığmaz, askerde şafak sayar gibi tatile kaç gün kaldığını hesaplarlar. Bu heyecanlarını öğretmenlerine de yansıtırlar elbette ki. 30 tane heyecanlı ilkokul öğrencisi ile baş etmek kolay olmasa gerek 🙂

via GIPHY

2- Yetiştirilmesi Gereken İşler

Okuma bayramları, etkinlikler, sınavlar, girilmesi gereken notlar… Bunların hepsi çok kısa bir zaman dilimi içerisinde gerçekleşecek. Ve bir çoğu maalesef Ocak ayı içerisinde olacak. Ocak ayının ne denli zor olduğunu anlamak için başlı başına bir sebep bu.

3- Bitmek Bilmeyen Etkinlikler

İlkokullar adeta birer etkinlik madenidir. Sene boyunca bitmez o etkinlikler. En yoğun olduğu dönem de dönem sonudur elbette ki. Tabi bu etkinliklerin sorumlusu kim? Tabi ki sınıf öğretmenleri. Şimdiden kolay gelsin.

via GIPHY

4- Kağıtlardan Oluşan Küçük Dağlar

Kağıt işleri hiç bitmez Ocak ayında. Hazırlanması gereken karneler, girilmesi gereken notlar, yazılması gereken yorumlar… say say sonunu getiremeyiz. Tam birini bitirdim diye sevinirken önlerinde küçük bir kağıt yığını olduğunu da görürler.

via GIPHY

5- Soğuk Havalar ve Hastalıklar

Bir sınıfta her gün 30 kişi ders işliyorsunuz. Sınıftan birinin hasta olması demek tüm sınıfın sırayla hasta olması demek. Birinin hastalığı bitince diğeri hasta oluyor ve bu bu şekilde 2 ay kadar süren bir hastalık silsilesi haline geliyor.

via GIPHY

6- Ve Tabii Ki Kar

Ülkemizin çok büyük bir bölümü Ocak ayında kar etkisi altına giriyor. Özellikle Doğu’da okula gitmenin bu havalarda ne denli zor olduğunu bilirsiniz. Karın içine bata çıka ayaklar sırıksıklam olmuş halde okula gidilir. Hastalık tabii ki kaçınılmazdır. Biz bu sebeple kar tatili veren valilerimizi çok seviyoruz. 🙂

Kaynak: Bored Teachers Web Sitesi

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.