Milli Bayramlar

Blog’a Geri Dön

Milli Bayramlar

Milli Bayramlar Türkiye Cumhuriyeti’nin özellikle Kurtuluş Savaşı ve devam eden süreçlerde özel günleri bayram olarak ilan etmesi, bugün bir takım kutlamaların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Özellikle çalışan kesim için tatil ve öğrenciler için yine istirahat anlamına gelecek dönemlerde, belli birtakım etkinlikler yapılmaktadır ve insanlar bu etkinliklere katılmaktadır. Milli bayramlar özellikle bizim toplumumuzun önemli değerlerinden bazıları olarak karşımıza çıkmaktadır. Milli olarak gerçekten insanların duygu ve düşüncelerini kabarık hale getiren seçenekler, aynı zamanda tarihinde kahramanlık olan toplum için gerçekten müthiş ve avantajlı fırsatları ortaya koymaktadır. Günümüzde bu konuda her yıl gerekli kutlamaları yapılıyor ve insanlar özgür bir toplum olarak bayramlara iştirak ediyor.

Milli Bayramlarımızın Adları

Bayramlar dini ve milli olmak üzere ikiye ayrılıyor. Bununla beraber milli bayramlarımızın adları şu şekilde karşımıza çıkmaktadır. Tarih sıralamasına göre ulusal

 • Egemenlik ve çocuk bayramı,
 • Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramı
 • Zafer bayramı
 • Cumhuriyet bayramı
 • Emek ve dayanışma günü
 • Demokrasi ve özgürlükler günü

Bayramlarımızın milli olanları bu isimlerle sıralanmıştır. Her bir bayramın tarih düzeni ile birlikte resmi tatil şeklinde önemli sonuçları bulunmaktadır.

Milli Bayramlar Ve Tarihleri

Geçmiş süreçlerde başarı ve zafer karşılığı olarak gördüğümüz tarihler bugün bayram olarak kutlanıyor. Geçmişinden ders alıp geleceğine umutla bakacak toplumlar için, milli bayramlar ve tarihleri gerçekten çok önemlidir. Son derece önemli ve anlamlı günlerin hem tarihi hem de isim olarak sıralaması şu şekilde gerçekleşmektedir;

Görmüş olduğunuz gibi düzenli olarak her yıl bu bayramlar kutlanmaktadır. Anlamlı ve manası üst düzeyde olan kutlama günleri, gerçekten toplumumuz için en önemli ve anlamlı günler arasında bulunmaktadır.

Milli Bayramlarımız Kaç Tanedir ?

Eğer milli bayramlarımız kaç tanedir diye soracak olursanız, burada “dini bayramlar 2 adet ve milli bayramlar 6 adet farklı tarihlerde karşımıza çıkmaktadır“. Buradaki en önemli günler, hem kutlama pozisyonunda hem de maddi manevi değer pozisyonunda insanlarımız ve toplumumuz için çok büyük önem taşımaktadır. Her bir tarih kendi döneminde çok anlamlı ve avantajlı bir dönem ve süreç gibidir. Bununla birlikte insanların duygularını kabarık tutan ve her an için isteklendirme sağlayan seçenekler, gerçekten yaşanılası günlerin avantajlarını ve geleceğin çıkarılacak derslerini ortaya koymaktadır. Geçmişten ders almak ve o günleri unutmamak çok önemli. Tekrar hatırladığınız o günlerde milli bayramların insanlara ruh ve duygu yönünden çok büyük katkıları bulunmaktadır.

Milli Bayramlar Sırayla

Özellikle takvim takibi yaptığınızda takvimlerde kırmızı işaretlenmiş günler, milli bayramlar sırayla sonuçlarını göstermektedir. Sırası ile birlikte düzgün şekli ile kutlanan her bir bayram, farklı nitelikler ve farklı duygular içermektedir. İnsanların duygusunu kabarık tutan ve onları isteklendirme ile destekleyen en anlamlı günlerde, bu toplumun önemli zenginlikleri aynı zamanda sahip olduğumuz hazineleri en iyi şekilde ortaya koymak durumundadır.

 

Paylaş

Comments (3)

 • Yiğit Kandemir Reply

  Milli bayramlar hakkında detaylı ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Ellerinize sağlık.

  27 Eylül 2019 at 00:51
 • Kaliteli dolum Reply

  Milli bayramların anlamını öğrenmemiz ve öğretmemiz çok önemli bayramlar tatil gözüyle bekleyenler var malesef.Varlığımızın Miley olma yolundaki geçmişinin altı çizilen yerlerdir milli bayramlar.

  27 Eylül 2019 at 08:06
 • Kaliteli dolum Reply

  Milli bayramların anlamını öğrenmemiz ve öğretmemiz çok önemli bayramlar tatil gözüyle bekleyenler var malesef.Varlığımızın Millet,devlet olma yolundaki geçmişinin altı çizilen yerlerdir milli bayramlar.

  27 Eylül 2019 at 08:08

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.