Kitap Otomatlarıyla Çocuklar Okumaya Teşvik Edilebilir Mi?

Blog’a Geri Dön
Kitap otomatı kitap okumaya teşvik eder mi?

Kitap Otomatlarıyla Çocuklar Okumaya Teşvik Edilebilir Mi?

Sadece çocukların değil her yaştan insanın olabildiğince çok kitap okuması gerekiyor aslında. Ama kitap okuma alışkanlığı çocukken kazanılmadıysa ilerleyen yaşlarda bu alışkanlığı kazanması pek de kolay olmuyor. Bu yüzden çocuklar 1. sınıfta okumayı öğrenir öğrenmez onlara çeşitli 1. sınıf okuma kitapları alınarak okumaya teşvik edilmeliler. Hatta çocuklar okumayı öğrenmeden önce dahi onlara çeşitli hikayeler okunmalı ki okumanın ne güzel bir şey olduğunu anlasınlar.

Bununla birlikte New York’ta idareciler bir okula kitap otomatı koymuşlar. Hatta kitap otomatı açılışı için otomata kurdele bağlayıp kurdeleyi bile kesmişler. Çocuklar da büyük ilgi göstermiş bu kitap otomatına. Sadece ilkokul öğrencilerinin kullanımına açılan kitap otomatında, 1. sınıf, 2.sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf kitapları bulunuyor. Çocuklara verilen jetonlar sayesinde çocuklar ayda bir kitap alabiliyorlar ve kitaplar artık onların oluyor. Bu sayede kendi kütüphanelerini oluşturma şansı yakalıyorlar.

Ülkemizde kitap okuma oranının çok düşük olduğu düşünülünce, çocuklarımızın kitapları sıkıcı bulması hususu da ele alınınca bu tarz bir uygulamanın ülkemizde de gerçekleşmesi düşüncesini geliyor akıllara. Kitap otomatı içine çocukların seviyesine uygun, kaliteli kitaplar konarak öğrenciler okumaya teşvik edilebilir pekala. Tabi bunun öncesinde kütüphanesi olmayan okullara kütüphane, kütüphanesi zayıf olan okullara da daha geniş bir kütüphane sağlamak da bir başka fikir.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.