Kazanım Değerlendirme Sınavı / Genel Deneme Sınavı

Kazanım Değerlendirme Sınavı

Genel Deneme Sınavı

İlkokul öğrencileri bütün bir yıl boyunca onlarca yeni şey öğreniyorlar, bilgi hazinelerini genişletiyorlar. Bilginin pekişmesi ise biraz da değerlendirme sınavları ile oluyor. Kazanım Değerlendirme Sınavı ya da deneme sınavı gibi testler, öğrencilerin bilgisini pekiştirirken eksiklerini de görme fırsatı sunuyor.

2. Sınıf Sınavlar

2. sınıf öğrencileri, kazanım değerlendirme ve genel deneme sınavları ile bilgilerini pekiştirebilir, eksiklerini kolayca fark edebilir. Bu sayede 3. Sınıfa daha hazır hale gelir.

3. Sınıf Sınavlar

3. sınıf öğrencileri ise artık genel deneme sınavlarına daha aşina öğrencilerdir. 3. Sınıflar için hazırlanan Türkiye geneli deneme sınavı ile öğrenciler mantık yürütme konusunda kendilerini geliştirecekler, farklı soru tiplerini görecekler.

4. Sınıf Sınavlar

4. sınıf genel deneme sınavı ise kazanım değerlendirme sınavları arasında en önemlilerinden. Çünkü ilkokulun son senesindeki bu öğrenciler ortaokula çok daha hazırlıklı ve bilgili olarak başlamak isteyeceklerdir.

İşte deneme ya da değerlendirme sınavlarının faydaları aslında sandığınızdan daha çok. Genel olarak söyleyecek olursak, değerlendirme sınavına giren bir öğrenci, konu eksiklerini çok rahat bir şekilde tespit edebilir ve açıklarını kapatacak şekilde bir strateji izleyebilir. Farklı soru tiplerini görerek mantık yürütme konusunda kendini de geliştirebilir. Ayrıca, zaman yönetimi konusunda da oldukça tecrübe sahibi olur, bu yeteneğini ilerisi için de uygulayabilir. Eksik konularını değerlendirme fırsatı sunması yanında kaygı ile başa çıkma yolları da bulur öğrenci.

Bir ilkokul öğrencisinin daha bu yaşta, bu kadar çok sınava girmesi kulağa çok hoş gelmese de değerlendirme sınavları öğrenciye bir hayli şey katacaktır. Eğitim hayatının büyük bir kısmının ciddi sınavlarla geçeceği düşünüldüğünde ise deneme sınavları öğrenciler için prova olacaktır.

İşte “Kazanım Değerlendirme Sınavı” ile öğrenciler kendilerini test edebilme, eksiklerini kapatabilme ve çalışma stratejisi geliştirme şansına sahip olacaklar. 2. 3. ve 4. sınıflar için hazırlanan Kazanım Değerlendirme Sınavları müfredata uygundur ve kaliteli kağıda basılmıştır. Toplam 6 sınavdan oluşan “Kazanım Değerlendirme Sınavları”nın sonuçları, kurumumuz tarafından değerlendirilecek ve öğrenci sonuç karneleri ile analizler tarafınıza gönderilecektir.

Bu ürünü sepetinize eklediniz:

WhatsApp'ı Aç