İlkokul Akıl ve Zeka Oyunları

Blog’a Geri Dön

İlkokul Akıl ve Zeka Oyunları

İlkokul Akıl ve Zeka Oyunları

10 yaşına kadar bir çocuğun aldığı eğitim ve uyaranlar zeka seviyesinde ciddi anlamda etkilidir. İlkokul çağında ya da ilkokul öncesinde çocuğunuza okuttuğunuz kitaplardan tutun da oynattığınız oyunlara kadar her şey, onların zeka gelişimi açısından oldukça önemlidir. Çocukların zeka gelişimleri için öğretmenlere ve velilere büyük rol düşüyor elbette ki. Çünkü, ilkokulda okuyan çocuklar gününün yarısını okulda öğretmenleri ile; diğer yarısını da evde aileleri ile geçiriyor. Ailelerin ve öğretmenlerin de “İlkokul Akıl ve Zeka Oyunları” yardımıyla çocukların zeka gelişimine katkıda bulunmaları mümkün.


Kısacası, İlkokul zeka oyunları, çocukları hem eğlendiren hem de çocukların zekalarını geliştiren efektif oyunlardır. Çocuklar, akıl ve zeka oyunları sayesinde hem bilişsel yeteneklerini geliştirebilirler hem de yeni yetenekler kazanırlar. Tabi ki bu oyunların çocuklar üzerindeki olumlu etkisi bunlarla sınırlı değil.

Öncelikle, çocuklar ailesiyle ve arkadaşları ile vakit geçireceği için sosyalleşecek, iletişim becerisi anlamında da kendilerine bir şeyler katacaktır.

Yeri gelecek, hayatta sadece kazanmanın değil kaybetmenin de olduğunu görecek ve kaybetmenin sandığı kadar kötü bir şey olmadığını anlayacaktır. İlkokul çağlarında kazandığı bu yetenekler ve kavrama becerileri ileriki hayatında ona yol gösteren yegane şeyler olacaktır.

Küçük yaştaki bu çocuklar, zekasını sürekli taze tutarak, ezbercilikten kaçınacaklar ve araştırmacı olacaklardır. Hatta belki de yeteneklerini keşfedecek, sonrasında bu yeteneklerine yöneleceklerdir. Dünya çapındaki araştırmacılar da “Akıl ve Zeka Oyunları”nın, çocuğun gelişiminde yadsınamaz bir katkısı olduğu konusunda hemfikir. 10 yaşına kadar zeka gelişiminin %85’inin tamamlandığını, bu yüzden akıl ve zeka oyunlarının çok önemli olduğu görüşündeler. Kısacası ilkokulda ve ilkokul öncesinde zeka oyunları oynatmak oldukça önemli yani.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön