İç Güdüleri ile Hareket Eden Çocuk Nasıl Eğitilir?

Blog’a Geri Dön

İç Güdüleri ile Hareket Eden Çocuk Nasıl Eğitilir?

Yazar: Dr. Angel V. Somera

Çocuklarının sıradışı dürtüsel ve hastalıklı davranışlarını gözlemleyen aileler büyük bir soruna sahiptirler. Bu aileler öocuklarının evde, okulda ve diğer öocuklarla oynadıkları yerlerdeki yanlış davranışlarını kontrol edebilmeyi istemektedirler. Bu tip bir çocuk, başka bir çocuğa ait olan bir oyuncağı aniden elinden alabilir ya da bir sınıf arkadaşını okul bahçesinde köşeye sıkıştırabilir. Ayrıca, bu tip bir çocuk öğretmeni sınıfta sorduğu bir soruyu tamamlayamadan sözünü kesip saçma sapan şeyler söyleyebilir.

Bu dürtüsel davranış erkeklerde kızlara kıyasla daha yaygındır ve bazı çocuklarda diğerlerine kıyasla daha fazla görünür. Çocuk uzmanarına göre, bu çocuklarının iç güdülerinin insafına kalmış durumdadır. Dürtüsel davranan çocuk kötü davranışının farkında değildir.

İyi haber şu ki, çocuğunuzun dürütüsel davranışları problem yaratıyorsa alabileceğiniz önlemler bulunmaktadır ve bu tedbirleri almak için uygun zaman anaokulu ya da 1.sınıftır.

Yazının devamı haftaya…

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.