Hedef 5 Oyunu

Blog’a Geri Dön

Hedef 5 Oyunu

Hedef 5 zeka oyunu, son yıllar ülkemizde de oldukça popüler oldu. Özellikle ilkokul öğrencilerinin zeka ve beceri gelişimlerine yaptığı katkı sayesinde veliler ve ilkokul öğretmenleri tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Gelin bu yazıda sizlere Hedef 5 oyunu nasıl oynanır, kuralları nelerdir, çocuklara ne gibi bir katkılar sağlar, nerelerde satılır gibi ihtiyacınız olabilecek bilgileri verelim.

Hedef 5 Oyunu Nasıl Oynanır?

Hedef 5 oyunu ABS adı verilen plastik bir maddeden üretilmiştir ve çocukların sağlığına herhangi bir tehdit oluşturmamaktadır. Bu önemli çünkü, veliler ve öğretmenler bir oyun alırken her ne kadar faydalarını düşünseler de ürünün sağlıklı maddelerden üretilip üretilmediğini de araştırıyorlar.

Ürünün dik durmasını sağlayan bir tabanı vardır ve 56 deliklidir. 2 renkli pullarla oynanan oyunda yarışmacılar aynı renk pulları yatay, dikey ya da çapraz olarak yan yana gelecek şekilde sıralamaya çalışırlar platform üzerinde. Bunu yaparken de 5 adet aynı renkli pulu yan yana getirmeliler. 5 adet aynı renkli pulu yan yana getiren oyunu kazanır.

 

Hedef 5 Oyununun Kuralları

Hedef 5 oyununda, yarışmacılar mavi ya da kırmızı pullardan birini seçerler. Satrancın aksine oyuna kimin başlayacağı ile ilgili herhangi bir kural yoktur. Kimin başlayacağına kura ile karar verilir. Kura sonucu ilk yarışmacı başlar ve bunu diğer yarışmacının hamlesi takip eder. Yarışmacılar her seferinde tek bir pul atabilirler platformun içine. Aynı renkte 5 pulu yatay, dikey ya da çapraz olarak yan yana getiren yarışmacı oyunu kazanır. Kimse başaramazsa oyun berabere biter ve isteğe göre oyun yeniden başlatılabilir.

Hedef 5 Oyunu Kazanımları

Hedef 5 oyunu aslında hepimizin bildiği “SOS” ya da “XOX” mantığında bir oyundur. Tek fark, bu iki oyunda amaç üçlü yan yana getirmek iken. Hedef 5 zeka oyununda bir beşli oluşturmaktır. Bu sebeple Hedef 5 daha zor bir oyundur. Çocukların oyun için strateji geliştirmeleri ve dikkatlerini vermeleri gerekir bu oyuna.

Yani, öncelikle Hedef 5 oyunu çocukların stratejik becerilerinin gelişmesine yardım eder. Sonrasında ise dikkat artırıcı bir kazanım sağlar. Başarılı eğitim modellerini destekleyici yönü bakımından birçok gelişmiş ülkede serbest zaman etkinlikleri dahilinde oynatılır.

Hedef 5 Oyununun Fiyatı

Hedef 5 oyununu nerede bulabilirim diye soruyorsanız, internetten pekala bulunabilir. İlkokulmarket.com sitesinde ürün şu an %20 indirimli ve oyunun fiyatı 40 lira. Dilerseniz satın alabilirsiniz ve çocuğunuzla ya da öğrencilerinizle keyifli vakit geçirip eğlenebilirsiniz. Şimdiden herkese keyifli oyunlar.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
1
×
Merhaba 👋
Yardımcı olabilir miyim?