Hedef 5 Oyunu Nedir? Hedef 5 Nasıl Oynanır?

Blog’a Geri Dön

Hedef 5 Oyunu Nedir? Hedef 5 Nasıl Oynanır?

HOŞGELDİN PROMOSYONU

  • İlk 75 TL ve Üzeri Alışverişinizde Geçerli 15 TL İndirim Kuponu: HOSGELDIN15
  • Üstelik Kapıda Ödeme İmkanı

Mağazaya Git »

Hedef 5 Oyunu

Hedef 5 oyunu ülkemizde yıllardır popüler olan ve popülaritesi gün geçtikçe artan iki kişi arasında oynanan harika bir zeka geliştirici oyundur. Hedef 5 oyununu bu isimle duymadıysanız Bingo ismiyle de duymuş olabilirsiniz. Genelde aynı mantık ile oynanan, piyasada birçok muadili bulunan bir oyun aslında. Genel 8×7’lik bir platform kullanılarak oynanan Hedef 5’in Hedef 4, Hedef 3 isimli benzer mantıktaki başka alternatifleri de vardır. Hepsi aynı mantıkla oynandığı için bizler sadece Hedef 5 nasıl oynanır konusunu anlatsak yeterli olacaktır diye düşünüyoruz.

Hedef 5 Oyunu Kutu İçeriği

Hedef 5 oyununun kutusu içerisinde 7×8’lik toplam 56 delik bulunan bir oyun platformu ve 28 adet kırmızı, 28 adet beyaz taş (taş renkleri değişkenlik gösterebilir) bulunur. Kullanılan malzemenin cinsine göre platform, ahşap ya da plastiktir.

Hedef 5 Nasıl Oynanır?

Hedef 5, aslında oynaması oldukça basit ve zevkli bir oyundur. Her oyuncunun elinde 28’er adet pul(taş) bulunur. Oyuna başlamak için kura çekilir ya da oyuncular aralarında anlaşarak kimin başlayacağına karar verebilirler.Sırası gelen oyuncu tek bir pul olmak kaydıyla pulunu oyun platformundaki deliklerden birine bırakır. Oyunda amaç, yatay, dikey ya da çapraz olarak 5’li bir set oluşturmaktır. Bu kolay gibi gözükse de aslında pek de basit değildir. Çünkü siz her ne kadar 5’li seti oluşturmaya çalışsanız da rakibiniz de boş durmayacak ve sizi engelleyecektir.Oyundaki en önemli kural, oyunu ilk 5’liyi oluşturanın kazanmasıdır. Yani bir oyuncu oyunun ortalarında 5’li bir set oluşturdu diyelim. Ama oyunun sonlarına doğru da rakip farklı bir 5’li set oluşturdu. Bu şekilde oyun berabere bitmiş olmaz. İlk 5’li seti oluşturulduğunda oyun sona erer, devam etmez ve isteğe bağlı olarak yeniden başlanır.Hedef 5’e alternatif olarak seviyenize de bağlı olarak oyunu 4’lü ya da 3’lü set olarak da oynayabilirsiniz. Bunun kararı tamamen size kalmış. Dilerseniz yukarıda bahsettiğimiz kuralı da göz ardı edebilirsiniz bu sayede.


Belki Bu Yazıları Da Okumak İstersiniz:

Hedef 5 Oyunu Kazanımları

Hedef 5 oyunu aslında hepimizin bildiği “SOS” ya da “XOX” mantığında bir oyundur. Tek fark, bu iki oyunda amaç üçlü yan yana getirmek iken. Hedef 5 zeka oyununda bir beşli oluşturmaktır. Bu sebeple Hedef 5 daha zor bir oyundur. Çocukların oyun için strateji geliştirmeleri ve dikkatlerini vermeleri gerekir bu oyuna.

Yani, öncelikle Hedef 5 oyunu çocukların stratejik becerilerinin gelişmesine yardım eder. Sonrasında ise dikkat artırıcı bir kazanım sağlar. Başarılı eğitim modellerini destekleyici yönü bakımından birçok gelişmiş ülkede serbest zaman etkinlikleri dahilinde oynatılır.

Hedef 5 Oyunu Fiyatı

Hedef 5 oyununun fiyatı değişkenlik gösterebiliyor. 35 liradan başlayan fiyatlar 50 liraya kadar çıkabiliyor. Elif İş Eğitimi ve Tes Yayıncılık markasının Hedef 5 fiyatı 35 lira iken Redka markasının Hedef 5 oyunu 49.90 lira.

Hedef 5 Oyununu Nereden Satın Alabilirim?

Hedef 5 oyununu ilkokulmarket.com sitesinden kolayca ve güvenle satın alabilirsiniz. Hedef 5 nasıl oynanır sorusunun cevabını bulduysanız şimdi de sıra oynamakta. Şimdiden herkese keyifli oyunlar.

Hedef 5 Benzeri Zeka Oyunları

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.