Blog’a Geri Dön

Hedef 5 Oyunu Nedir? Hedef 5 Nasıl Oynanır?

HOŞGELDİN PROMOSYONU

 • İlk 75 TL ve Üzeri Alışverişinizde Geçerli 15 TL İndirim Kuponu: HOSGELDIN15
 • Üstelik Kapıda Ödeme İmkanı

Mağazaya Git »

Hedef 5 Oyunu

Hedef 5 oyunu ülkemizde yıllardır popüler olan ve popülaritesi gün geçtikçe artan iki kişi arasında oynanan harika bir zeka geliştirici oyundur. Hedef 5 oyununu bu isimle duymadıysanız Bingo ismiyle de duymuş olabilirsiniz. Genelde aynı mantık ile oynanan, piyasada birçok muadili bulunan bir oyun aslında. Genel 8×7’lik bir platform kullanılarak oynanan Hedef 5’in Hedef 4, Hedef 3 isimli benzer mantıktaki başka alternatifleri de vardır. Hepsi aynı mantıkla oynandığı için bizler sadece Hedef 5 nasıl oynanır konusunu anlatsak yeterli olacaktır diye düşünüyoruz.

Hedef 5 Oyunu Kutu İçeriği

Hedef 5 oyununun kutusu içerisinde 7×8’lik toplam 56 delik bulunan bir oyun platformu ve 28 adet kırmızı, 28 adet beyaz taş (taş renkleri değişkenlik gösterebilir) bulunur. Kullanılan malzemenin cinsine göre platform, ahşap ya da plastiktir.

Hedef 5 Nasıl Oynanır?

Hedef 5, aslında oynaması oldukça basit ve zevkli bir oyundur. Her oyuncunun elinde 28’er adet pul(taş) bulunur. Oyuna başlamak için kura çekilir ya da oyuncular aralarında anlaşarak kimin başlayacağına karar verebilirler.Sırası gelen oyuncu tek bir pul olmak kaydıyla pulunu oyun platformundaki deliklerden birine bırakır. Oyunda amaç, yatay, dikey ya da çapraz olarak 5’li bir set oluşturmaktır. Bu kolay gibi gözükse de aslında pek de basit değildir. Çünkü siz her ne kadar 5’li seti oluşturmaya çalışsanız da rakibiniz de boş durmayacak ve sizi engelleyecektir.Oyundaki en önemli kural, oyunu ilk 5’liyi oluşturanın kazanmasıdır. Yani bir oyuncu oyunun ortalarında 5’li bir set oluşturdu diyelim. Ama oyunun sonlarına doğru da rakip farklı bir 5’li set oluşturdu. Bu şekilde oyun berabere bitmiş olmaz. İlk 5’li seti oluşturulduğunda oyun sona erer, devam etmez ve isteğe bağlı olarak yeniden başlanır.Hedef 5’e alternatif olarak seviyenize de bağlı olarak oyunu 4’lü ya da 3’lü set olarak da oynayabilirsiniz. Bunun kararı tamamen size kalmış. Dilerseniz yukarıda bahsettiğimiz kuralı da göz ardı edebilirsiniz bu sayede.


Belki Bu Yazıları Da Okumak İstersiniz:

Hedef 5 Oyunu Kazanımları

Hedef 5 oyunu aslında hepimizin bildiği “SOS” ya da “XOX” mantığında bir oyundur. Tek fark, bu iki oyunda amaç üçlü yan yana getirmek iken. Hedef 5 zeka oyununda bir beşli oluşturmaktır. Bu sebeple Hedef 5 daha zor bir oyundur. Çocukların oyun için strateji geliştirmeleri ve dikkatlerini vermeleri gerekir bu oyuna.

Yani, öncelikle Hedef 5 oyunu çocukların stratejik becerilerinin gelişmesine yardım eder. Sonrasında ise dikkat artırıcı bir kazanım sağlar. Başarılı eğitim modellerini destekleyici yönü bakımından birçok gelişmiş ülkede serbest zaman etkinlikleri dahilinde oynatılır.

Hedef 5 Oyunu Fiyatı

Hedef 5 oyununun fiyatı değişkenlik gösterebiliyor. 35 liradan başlayan fiyatlar 50 liraya kadar çıkabiliyor. Elif İş Eğitimi ve Tes Yayıncılık markasının Hedef 5 fiyatı 35 lira iken Redka markasının Hedef 5 oyunu 49.90 lira.

Hedef 5 Oyununu Nereden Satın Alabilirim?

Hedef 5 oyununu ilkokulmarket.com sitesinden kolayca ve güvenle satın alabilirsiniz. Hedef 5 nasıl oynanır sorusunun cevabını bulduysanız şimdi de sıra oynamakta. Şimdiden herkese keyifli oyunlar.

 • 0 out of 5

  Hedef 4 Zeka Oyunu

  Kutu İçeriği: Oyun platformu ve 21’er adet pul Amaç: Aynı renk 4 taşı yatay, dikey veya çapraz olarak yan yana getirmek Yaş Aralığı: 6 ve üzeri Oyuncu Sayısı: 2 Menşei: Türkiye
   24,90
 • You've just added this product to the cart:

  Hedef 5 Zeka Oyunu

  -13%
  Hedef 5 Zeka OyunuHedef 5 Zeka Oyunu
  0 out of 5

  Hedef 5 Zeka Oyunu

  Kutu İçeriği: Oyun platformu ve 2 farklı renkte pullar Oyun Kazanımları: Güçlü düşünme becerisi vb. Oyuncu Sayısı: 2 Yaş Aralığı: 5 yaş ve üzeri Ekstra Özellikler: Geri dönüştürülebilir maddeden üretilmiştir. Menşei: Türkiye
   40,00  35,00
 • 0 out of 5

  Hedef 5 Zeka Oyunu

  Kutu İçeriği: Oyun platformu, 28’er adet pul Amaç: Aynı renk taşları yan yana ya da çapraz şekilde sıralamak Yaş Aralığı: 6 ve üzeri Oyuncu Sayısı:2 Menşei: Türkiye
   34,90
 • You've just added this product to the cart:

  Redka Hedef 5 Zeka Oyunu

  -17%
  Redka Hedef 5 Zeka Oyunu
  0 out of 5

  Redka Hedef 5 Zeka Oyunu

  Kutu İçeriği: Oyun tahtası ve kırmızı ile mavi renkli pullar Oyun Kazanımları: Stratejik düşünme, planlı hareket etme, dikkat vb. Oyuncu Sayısı: 2 Yaş Aralığı: 5 ve üzeri Ekstra Özellikler: Geri dönüştürülebilir ve toksik içermeyen maddeden üretilmiştir.
   66,00  54,90

Hedef 5 Benzeri Zeka Oyunları

 • You've just added this product to the cart:

  Redka 5(Beş) Nokta (Pentago)

  -30%
  0 out of 5

  Redka 5(Beş) Nokta (Pentago)

  Kutu İçeriği: Oyun platformu, 18 adet kırmızı, 18 adet beyaz misket Amaç: Aynı renk 5 misketi yan yana dizmek Oyun Kazanımları: Zeka ve strateji gelişimi Yaş Aralığı: 6 ve üzeri Oyuncu Sayısı: 2 kişi
   66,00  45,90
 • You've just added this product to the cart:

  Redka Atla Topla Zeka Oyunu (Skippity)

  -30%
  0 out of 5

  Redka Atla Topla Zeka Oyunu (Skippity)

  Kutu İçeriği: Oyun tablası, set tablası ve 5 farklı renkte taşlar Oyun Kazanımları: Stratejik düşünme, planlı hareket etme vb. Oyuncu Sayısı: 2 Oyuncu Üretim Yeri: Türkiye Ekstra Özellikler: Geri dönüştürülebilir ve toksik içermeyen maddeden üretilmiştir.
   60,00  41,90
 • You've just added this product to the cart:

  Redka Tic-Tac-Teo

  -20%
  Redka Tic-Tac-Teo
  0 out of 5

  Redka Tic-Tac-Teo

  Kutu İçeriği: Oyun platformu, oyun parçaları Amaç: 3 tane aynı harften yan yana getirmek Yaş Aralığı: 4 ve üzeri Oyuncu Sayısı: 2 kişi
   31,00  24,90
 • You've just added this product to the cart:

  Yıldız Çin Daması

  -32%
  Yıldız Çin Daması
  0 out of 5

  Yıldız Çin Daması

  Kutu İçeriği: 32x32 boyutlarında ahşap zemin, oyun taşları Amaç: Rakibin alanına ilk önce tüm taşları dizebilmek Oyun Kazanımları: Zeka ve strateji gelişimi Yaş Aralığı: 6 ve üzeri Oyuncu Sayısı: 2 kişi
   66,00  44,90

Bu makaleyi ne kadar yararlı buldunuz?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Oy 4.2 / 5. Oy sayısı: 6

Henüz oy verilmedi! İlk oylayan sen ol.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
WhatsApp'ı Aç