Evde Ailecek Oynanabilecek 8 Eğlenceli Oyun

Blog’a Geri Dön
Evde ailecek oynanabilecek oyunlar nelerdir?

Evde Ailecek Oynanabilecek 8 Eğlenceli Oyun

Akıl ve zeka oyunları oynamak, çocukların zeka gelişimi açısından büyük önem arz ediyor. Çocukların birçok becerisine katkı sağlayan bu oyunlar elbette ki aile ile oynanınca çok daha keyifli çok daha eğlenceli oluyor. Hem çocuk, ebeveynleri ile daha kaliteli vakit geçiriyor hem de aile iletişimi kuvvetleniyor. Yani zeka oyunları çocuğun sadece zihinsel gelişimine katkı sağlamıyor. Aynı zamanda sosyal gelişiminde de ciddi rol oynuyor. Evde ailecek oynanabilecek oyunlar nelerdir ve en güzelleri hangileridir merak ediyorsanız yazımızın devamını mutlaka okuyun.

Evde Ailecek Oynanabilecek Oyunlar

1- Kelime Üretme Oyunu (Scrabble)

Scrabble oyununu bilmeyeniniz yoktur. Hem arkadaş gruplarının hem de ailelerin vazgeçilmez oyunlarından biri. Türkiye’de daha çok “kelime üretme oyunu” ya da “kelime türetme oyunu” ismiyle biliniyor. Evde hep birlikte hem keyifli vakit geçirebileceğiniz hem de yeni kelimeler öğrenebileceğiniz için oldukça faydalı bir oyun kelime üretme oyunu. Çocukların da yetişkinlerin de bayıralarak oynadığı scrabble oyunu listemizin ilk sırasında.

2- Set Oyunu

Ailecek oynanabilecek oyunlar arasında set oyunu da oldukça popüler. Kağıtla oynanan zeka oyunlarından biri olan set oyunu 2 kişi ile de oynanabiliyor 6 kişi ile de. Yani kalabalık aileler için de uygun daha küçük aileler için de. Oyunun amacı adından da anlaşılacağı üzere kartlardan 3’lü bir set oluşturmak. Her kartın üzerinde değişik renkte, desende, şekilde resimler bulunuyor. En hızlı seti oluşturan puanı kapıyor.

3- Dört İşlem Oyunu (Number Calculation Game)

Çocukların matematik yetenekleri ile dikkat ve hız gibi becerilerini geliştiren harika bir oyun 4 işlem oyunu. Oyunun mantığı çok basit. Yere 3 tane zar atıyorsunuz ve çıkan sayıları 4 işleme göre birbiri ile çarpıyor, bölüyor, topluyor ya da çıkarıyorsunuz. Bulduğunuz sonucu oyun platformunda halka içine alıyorsunuz. Bu oyunda hızlı işlem yapma becerisi ve dikkat de gerekiyor tabii ki. Oyun iki kişi ile oynanabildiği gibi 3 ya da 4 kişi ile de oynanabiliyor.

4- Domino Matematik

Domino Matematik oyunu da 4 işlem oyunu ile benzerlik gösteren çocukların matematik becerilerini geliştirmeyi amaçlayan şahane bir oyun. Hem fiyat olarak hem de taşıma kolaylığı olarak da ön plana çıkan bir oyun. Kağıtla oynanan zeka oyunlarından biri olması da ayrı bir avantaj. Oyun 2 kişi ile de oynanabilir 3,4,5 kişi ile de.

 

5- Redka Kule (Jenga)

Gelelim ailecek oynanacak oyunlar listesinin olmazsa olmaz oyunlarından biri olan kule oyununa ya da daha bilinen ismiyle jenga. Jenga oyununun şöhretini zaten hepiniz duymuşsunuzdur o yüzden uzun uzun anlatmaya da gerek yok. Kalabalık oynandığında daha çok keyif veren bu oyunu mutlaka evde bulundurmalısınız.

6- Dedektif Oyunu

Dedektif oyunu da özellikle çocuklar için tasarlanmış onların dikkat, hız ve hafıza becerilerini geliştiren güzel bir oyun. 3 yaşındaki çocuğunuzla da oynayabilirsiniz 8-9 yaşındaki çocuğunuzla da. Çünkü oyun içinde seviyeler bulunuyor ve her yaşa hitap eden bir hal alıyor. Ürün listesinden oyunu incelemeyi unutmayın!

7- Haydi Anlat (Hikaye Küpleri)

Haydi Anlat oyunu ise yukarıdakilerden biraz farklı. Bu oyun biraz daha sözel becerilere ve yaratıcılığa odaklanıyor. Oyunun mantığı çok basit. 9 adet küpü elinizde karıştırıp yere atıyorsunuz. Küplerin üzerinde bulunan resimlerden yola çıkara başlıyorsunuz bir hikaye kurgulamaya. Çocukların yaratıcılıklarını geliştirdiği gibi yetişkinler için de oldukça eğlenceli bir oyun Haydi Anlat.

8- Renkli Küpler

Gelelim bu listedeki son harika oyunumuza: Renkli Küpler. 2,3 ya da 4 kişi ile oynanabilen bu oyun ailecek oynanabilecek oyunlar arasında en güzellerinden. Biraz hız, biraz dikkat ve bolca el-göz koordinasyonu gerektiriyor Renkli Küpler oyunu. Oyunun mantığı yine basit. Oyun kartlarından birini seçiyorsunuz ve oradaki şekli aynen küplerle oluşturmaya çalışıyorsunuz. Hızlı ve doğru yapan ise oyunu kazanıyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.