Eğlence ve Zeka Oyunları

Blog’a Geri Dön

Eğlence ve Zeka Oyunları

Biliyoruz ki, SEL (Sosyal ve duygusal öğrenme) en çok okul gününün genelinde uygulandığında ve her ortamda teşvik edildiğinde fayda sağlar. Okul çapında öğrenme bakımından, herkesin bildiği oyunlar, şarkılar ve geçiş aktiviteleri çoğu ilkokul öğretmeninin çantasında sürekli kullanıma hazır olarak bulunmaktadır. Bu basit oyunlar ve hatta serbest etkinlik derslerinde kullanılabilecek çeşitli akıl ve zeka oyunları temel sosyal-duygusal becerilerin (tüm okul günü boyunca akademik başarıyı artıran ve davranışı geliştiren) kazandırılmasında çok güçlü araçlar olabilirler.

Akıl ve Zeka Oyunlarına Giriş

Harvard Eğitim Fakültesinden gelişimci psikolog Stephanie Jones ve ekibi SEL için yeni bir yaklaşımı geliştirmektedirler ki bu yaklaşım, pek çok ortama uyarlanabilecek basit stratejiler üzerine odaklanmaktadır.

Bir örnek zeka oyunlarıdır. Kendini kontrol etme ve icracı becerileri geliştirebilecek bir grup hızlı ve eğlenceli aktiviteler sınıf içindeki sinerjiyi de önemli ölçüde artırabilmektedir. Bu oyunlar, mola ya da geçiş zamanlarında oynanabileceği gibi, iyi davranışı ödüllendirmek için de herhangi bir zamanda oynanabilir. Akıl ve zeka oyunları 3 temel beceriyi oluşturmaya yarar: odaklanma, hatırlama, durup düşünebilme. Bu oyunlar sınıf içinde oynandığında, öğretmen ve öğrenciler arasındaki ilişkiyi geliştirebileceği gibi, öğrenciler arasındaki ilişkiyi de güçlendirir ve sınıfın toplamdaki öğrenme etkinliğini artırır.

Kaynak: https://www.gse.harvard.edu

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.