Eğitici Montessori Oyuncakları

Blog’a Geri Dön
Eğitici Montessori Oyuncakları

Eğitici Montessori Oyuncakları

Çocukların en sık yaptığı aktivitelerden biri kuşkusuz ki oyuncaklar ile oynamaktır. Bebeklikten itibaren onun eline verdiğiniz her oyuncak, onun becerilerini geliştirmeye yardımcı olur. Bu bazen motor becerileri, bazen sözel, bazen de bilişsel becerileri olabilir. Hangi oyuncak ile oynadığına göre değişen bir durum. Montessori oyuncakları ise çocukların belirli becerilerini geliştirmek için üretilen, sağlıklı ürünlerdir. Gelin bu oyuncaklar nelermiş yakından bakalım.

Eğitici Montessori Oyuncakları

1- Kinetik Kum

Özellikle 0-3 yaş arası çocukların severek oynadığı kinetik kum, çok tercih edilen Montessori oyuncakları arasındadır. Çocuklar kinetik kum sayesinde el kaslarını geliştirebilir, motor becerilerinin gelişimine katkı sağlayabilir.

2- Tangram

Tangram birçok yaş aralığına uygun olarak üretilen oyunlardan biri ve Montessori oyuncakları arasında en popülerlerinden. Basit gibi görünen ama beyni inanılmaz çalıştıran bu oyun, her çocuğun elinin altında olmalı bize kalırsa. Çocuk tangramı çözmeye kalkarken bırakın kendisi denesin. Yardımcı olmayın. Yardımcı olmadığınızda kendisi bunu başarabileceğini görebilecek.

3- Akıllı Yapılar

Akıllı Yapılar içerisinde bulunan 18 farklı blok ile 60 farklı çeşit oluşturabilirsiniz. Hatta hayal gücünüze bağlı olarak daha fazla sayıda şekle bile ulaşabilirsiniz. Eğitici Montessori oyuncakları içinde bulunan Akıllı Yapılar oyunu çocukların 3 boyutlu düşünmesine yardımcı olacak ve problem çözme becerisini geliştirecek.

4- Redka Son Kale

Redka Son Kale, çocukların temel motor becerilerinin gelişmesini sağlayan, aynı zamanda mantıklı düşünmelerine yardımcı olan şahane bir oyun. Çocuklar ellerindeki çekiçler ile petekleri düşürüp ortada bulunan kaleyi düşürmemeye çalışıyorlar bu oyunda.

5- Redka Denge Çubukları

Kaç tane çubuğu üst üste koyabilirsiniz? Düşürürseniz kaybedersiniz ama. Redka Denge Çubukları, çocukların el becerilerini geliştirmeyi amaçlayan basit ama oldukça keyifli bir oyun. 3-6 yaş arası çocukların gelişimi için ise ideal bir oyuncak.

6- Eğlenceli Şekiller

Çocukların hayal dünyasını geliştirmek için tasarlanan Eğlenceli Şekiller oyunu, 200 farklı parça ile oluşturabileceğiniz onlarca şekil sunuyor sizlere. Çocuklar bu oyun sayesinde şekiller tanıyabilir, el becerilerini geliştirebilir, hayal gücünü genişletebilir.

7- Haydi Anlat

Haydi Anlat oyunu ise sözel ve dilsel beceri gelişimi için ideal. Ayrıca çocukların hayal gücünü de artırıyor. Ortaya atacağınız küplerin üzerinde bulunan şekillerden bir hikaye yaratmak hiç de fena bir fikir değil gibi he?

Eğitici Montessori oyuncakları arasında daha niceleri var. Fakat bunlar en çok tercih edilenleri. Sizler de Montessori eğitici oyuncaklardan alarak çocuklarınızın ya da öğrencilerinizin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Montessori eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.