Ebeveynler Yapay Zekayı Çocuklarına Nasıl Anlatabilirler?

Blog’a Geri Dön

Ebeveynler Yapay Zekayı Çocuklarına Nasıl Anlatabilirler?

Her geçen gün öğrenciler yapay zeka ve makine öğrenimi kavramlarına daha küçük yaşta ve daha fazla maruz  kalmaktadırlar. Bu kavramların ne anlama geldiğini bilmediklerinden sizden yardım isteyebilirler. Bu kavramlarla daha önce ilgilenmediyseniz, bu biraz zor olabilir. Çocuklarınızı geleceğin teknolojisine şimdiden hazırlayabilirsiniz ve akranlarıyla olan yarışın gerisinde kalmamaları için hazırlamalısınız da.

Neyse ki, yardım edecek çokça kaynak ve araç vardır. Hem siz hem de çocuklarınız bu kavramları rahatlıkla kavrayabileceksiniz.

Yapay Zekayı Çocuklara Nasıl Açıklarsınız?

İlk adım, makine öğrenmesi ve yapay zeka kavramlarını zihninizde yalınlaştırmaktır. Sonrada, doğru araçları bularak çocuklara açıklayabilirsiniz. Yapay zeka, insan zekasına has işlemleri yapabilen makineleri temsil etmektedir. Makine öğrenimi, yapay zekaya erişme yoludur. Tarihsel olarak, insanlar makinelere yapmaları gerekenlerle ilgili komutlar vermiştir. Günümüzde geliştiriciler, öğrenebilen makineler tasarlamaktadırlar. Bunun anlamı, yapay zeka sayesinde robotlar kendi kararlarını verebilir hale gelmektedirler. Bu açıklama çok basit görünse de, çocuklar örnekleme isteyeceklerdir. Bu süreç, köpekleri bazı küçük numaraları yapmaları için eğitmeye benzetilebilir.

Yazının devamı haftaya…

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.