Ebeveynler Yapay Zekayı Çocuklarına Nasıl Anlatabilirler?

Blog’a Geri Dön

Ebeveynler Yapay Zekayı Çocuklarına Nasıl Anlatabilirler?

Her geçen gün öğrenciler yapay zeka ve makine öğrenimi kavramlarına daha küçük yaşta ve daha fazla maruz  kalmaktadırlar. Bu kavramların ne anlama geldiğini bilmediklerinden sizden yardım isteyebilirler. Bu kavramlarla daha önce ilgilenmediyseniz, bu biraz zor olabilir. Çocuklarınızı geleceğin teknolojisine şimdiden hazırlayabilirsiniz ve akranlarıyla olan yarışın gerisinde kalmamaları için hazırlamalısınız da.

Neyse ki, yardım edecek çokça kaynak ve araç vardır. Hem siz hem de çocuklarınız bu kavramları rahatlıkla kavrayabileceksiniz.

Yapay Zekayı Çocuklara Nasıl Açıklarsınız?

İlk adım, makine öğrenmesi ve yapay zeka kavramlarını zihninizde yalınlaştırmaktır. Sonrada, doğru araçları bularak çocuklara açıklayabilirsiniz. Yapay zeka, insan zekasına has işlemleri yapabilen makineleri temsil etmektedir. Makine öğrenimi, yapay zekaya erişme yoludur. Tarihsel olarak, insanlar makinelere yapmaları gerekenlerle ilgili komutlar vermiştir. Günümüzde geliştiriciler, öğrenebilen makineler tasarlamaktadırlar. Bunun anlamı, yapay zeka sayesinde robotlar kendi kararlarını verebilir hale gelmektedirler. Bu açıklama çok basit görünse de, çocuklar örnekleme isteyeceklerdir. Bu süreç, köpekleri bazı küçük numaraları yapmaları için eğitmeye benzetilebilir.

Yazının devamı haftaya…

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz: