Derse Küçük Bir Ara: Zeka Oyunları Etkinlikleri

Blog’a Geri Dön

Derse Küçük Bir Ara: Zeka Oyunları Etkinlikleri

Okula giden bir ilkokul öğrencisi için en zor şeylerden biri sürekli ders anlatılması ve öğrenmesi gereken onlarca şeyin olmasıdır herhalde. Kafasını sıraya dayamış ben bunları nasıl öğreneceğim diye düşünmekten erken yaşta strese girmiş bile olabilir. Çocukları sürekli derse boğmamak işte bu yüzden çok önemli. Evde ya da okulda çeşitli zeka oyunları etkinlikleri sayesinde derslere küçük bir mola verip keyifli ve verimli dakikalar geçirebilirsiniz. Gelin  sadece kağıt ve kalem kullanarak oynayacağınız oyunlardan tutun da çıktısını alıp çocuklara dağıtabileceğiniz zek oyunları etkinliklerinden bahsedelim sizlere.

Zeka Oyunları Etkinlikleri

Çocuklarla evde ya da okulda kaliteli vakit geçirip eğlenirken onlara yeni şeyler öğretebileceğiniz birçok aktivite bulunuyor. Bunlar bazen masa oyunları bazen çeşitli aktiviteler olabilir. Ama internette ücretsiz ulaşabileceğiniz zeka oyunları etkinlikleri de var. Çeşitli beyin egzersizleri yaparak çocukların daham mantıklı düşünmesini sağlayabilirsiniz. Şimdi gelin bu zeka oyunları etkinliklerine daha yakından bakalım.

 

Labirent Oyunu

Yetişkinler de hatırlayacaktır. Küçükken dergilerde, gazetelerde çeşitli labirent bulmacaları olurdu. Oyunun bir ucundaki ögeyi labirentten çizgiler çekerek hedefe ulaştırmaya çalışırdık. İşte labirent o eskimeyen oyunlardan ve zeka geliştiren oyunlar arasında kendine has bir yeri var. Oynaması da hala çok eğlenceli.

Sudoku Oyunları

Sudoku, 7’den 70’e herkesin bayılarak oynadığı belki de dünyanın en popüler bulmacası. Japonya kökenli bu oyun o kadar geniş kitleler tarafından sevildi ki ünü çok kısa sürede dünyaya yayıldı. Bizim çocuklarımız da bu oyunu oynayarak beyin egzersizi yapabilir, arkadaşları ile yarışabilir. Bu sayede hem zeka oyunları etkinliği yapmış olurlar hem de sosyalleşebilirler.

Kakuro Zeka Oyunu

Kakuro zeka oyunu tam bir matematik oyunu. Çocuğunuzun matematiksel becerisini geliştirmek istiyorsanız bundan daha güzel bir oyun bulamazsınız. İnternette ücretsiz bir sürü etkinlik var. Dilerseniz çıktısını alıp evde çocuğunuza ya da okulda öğrencilerinize verebilirsiniz.

Zeka oyunları etkinlikleri sadece bunlarla sınırlı değil elbette. Daha bir sürü var ama bunlar bir çırpıda akla gelenler. Çocukların bunları gün içerisinde belirli aralıklarla oynayarak çok şey kazanacağını düşünüyoruz. Gün içerisinde kaç saat ve ne zaman oynayacaklarının kararı size kalmış elbette. Herkese şimdiden keyifli oyunlar.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.