Derse Küçük Bir Ara: Zeka Oyunları Etkinlikleri

Blog’a Geri Dön

Derse Küçük Bir Ara: Zeka Oyunları Etkinlikleri

Okula giden bir ilkokul öğrencisi için en zor şeylerden biri sürekli ders anlatılması ve öğrenmesi gereken onlarca şeyin olmasıdır herhalde. Kafasını sıraya dayamış ben bunları nasıl öğreneceğim diye düşünmekten erken yaşta strese girmiş bile olabilir. Çocukları sürekli derse boğmamak işte bu yüzden çok önemli. Evde ya da okulda çeşitli zeka oyunları etkinlikleri sayesinde derslere küçük bir mola verip keyifli ve verimli dakikalar geçirebilirsiniz. Gelin  sadece kağıt ve kalem kullanarak oynayacağınız oyunlardan tutun da çıktısını alıp çocuklara dağıtabileceğiniz zek oyunları etkinliklerinden bahsedelim sizlere.

Zeka Oyunları Etkinlikleri

Çocuklarla evde ya da okulda kaliteli vakit geçirip eğlenirken onlara yeni şeyler öğretebileceğiniz birçok aktivite bulunuyor. Bunlar bazen masa oyunları bazen çeşitli aktiviteler olabilir. Ama internette ücretsiz ulaşabileceğiniz zeka oyunları etkinlikleri de var. Çeşitli beyin egzersizleri yaparak çocukların daham mantıklı düşünmesini sağlayabilirsiniz. Şimdi gelin bu zeka oyunları etkinliklerine daha yakından bakalım.

 

Labirent Oyunu

Yetişkinler de hatırlayacaktır. Küçükken dergilerde, gazetelerde çeşitli labirent bulmacaları olurdu. Oyunun bir ucundaki ögeyi labirentten çizgiler çekerek hedefe ulaştırmaya çalışırdık. İşte labirent o eskimeyen oyunlardan ve zeka geliştiren oyunlar arasında kendine has bir yeri var. Oynaması da hala çok eğlenceli.

Sudoku Oyunları

Sudoku, 7’den 70’e herkesin bayılarak oynadığı belki de dünyanın en popüler bulmacası. Japonya kökenli bu oyun o kadar geniş kitleler tarafından sevildi ki ünü çok kısa sürede dünyaya yayıldı. Bizim çocuklarımız da bu oyunu oynayarak beyin egzersizi yapabilir, arkadaşları ile yarışabilir. Bu sayede hem zeka oyunları etkinliği yapmış olurlar hem de sosyalleşebilirler.

Kakuro Zeka Oyunu

Kakuro zeka oyunu tam bir matematik oyunu. Çocuğunuzun matematiksel becerisini geliştirmek istiyorsanız bundan daha güzel bir oyun bulamazsınız. İnternette ücretsiz bir sürü etkinlik var. Dilerseniz çıktısını alıp evde çocuğunuza ya da okulda öğrencilerinize verebilirsiniz.

Zeka oyunları etkinlikleri sadece bunlarla sınırlı değil elbette. Daha bir sürü var ama bunlar bir çırpıda akla gelenler. Çocukların bunları gün içerisinde belirli aralıklarla oynayarak çok şey kazanacağını düşünüyoruz. Gün içerisinde kaç saat ve ne zaman oynayacaklarının kararı size kalmış elbette. Herkese şimdiden keyifli oyunlar.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

WhatsApp'ı Aç