Çocuklarla Evde Yapılabilecek Etkinlikler

Blog’a Geri Dön
Çocuklarla evde yapılabilecek etkinlikler

Çocuklarla Evde Yapılabilecek Etkinlikler

2000’ler öncesinde çocuk olmuş çoğu ebeveyn sokakta oynamanın tadını bilir. Ama 2000 sonrası doğan yeni nesil ise sokakta oynamanın ne demek olduğunu bile bilmiyor. Bunun birden fazla sebebi var ama değişen dünya ve gelişen teknoloji çocukları eve daha bağımlı hale getirdi diyebiliriz. Çocuklar evde bilgisayar oyunları oynamayı daha çok tercih ediyor. Ama çocukların bilgisayar oyunlarına bağımlı hale gelmesi de doğru değil elbette. Bizler de çocuklarla evde yapılabilecek etkinlikler hakkında bir yazı yazalım dedik. Evde hem çocuklar hem de ebeveynler daha kaliteli vakit geçirsinler.

Çocuklarla Evde Yapılabilecek Etkinlikler

1- Akıl ve Zeka Oyunları

Akıl ve zeka oyunları, çocukların keyifle oynayabileceği ve çeşitli kazanımlar elde edebileceği yararlı aktivitelerdendir. Ayrıca bu oyunlar çocuğunuzla aranızdaki iletişimi de kuvvetlendirecektir. Günün 1 ya da 2 saatlik dilimini akıl ve zeka oyunları oynayarak geçirebilirsiniz. Dama, satranç, koridor, pratik bardaklar, hanoi kuleleri gibi oyunlar en çok tercih edilenler arasında.

2- Stem Oyuncakları

Stem oyuncakları, akıl ve zeka oyunları gibi gözükse de yapılış ve kazandırdığı beceri hususunda zeka oyunlarından ayrılıyor. Çocuklar Stem oyuncakları sayesinde üretim aşamasını da müdahil oluyorlar ve bazı araçların çalışma prensibini öğreniyorlar. Mesela güneş enerjisi ile çalışan bir araba yapabilirler ya da geri dönüşüm sürecini gözlemleyebilirler.

3- Kitap Okuma

Çocuklarla evde yapılabilecek en değerli aktivitelerden biri de kitap okumaktır. Hatta birlikte okursanız etkisi çok daha fazla olacaktır. Özellikle yarı yıl ve yaz tatili gibi dönemlerde belirli saatler okuyacağınız, okutacağınız kitaplar ile çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması sağlanabilir. Kitap okumanın önemini burada uzun uzun anlatmayalım ama çocuğun düzenli kitap okuması çok önemli.

4- Evde Kamp Yapmak

Doğada kamp yapmak çocukların sosyal becerilerine müthiş katkı sağlar. Ama evde yapacağınız bir ön kamp hazırlığı ile çocuklarla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Minderleri üst üste dizebilir ya da oyun çadırı alarak evde farklı bir alan yaratabilirsiniz.

5- Basit Deneyler Yapmak

Çocuklara bilimi sevdirmek için evde yapabileceğiniz onlarca basit deney bulunuyor. Bunlar hem eğlenceli deneyler hem de oldukça öğretici. Üstelik neredeyse masrafsız. Evde yapabileceğiniz deneyleri görmek için daha önce yazdığımız yazımıza göz atabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi evde çocuklarla eğlenmenin bir sürü yolu var. Çocuklarla evde yapılabilecek etkinlikler arasında bunlar sadece 5 tanesi. Şimdiden herkese iyi eğlenceler.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.