Çocukları Stem Eğitimine İlgili Hale Getirme Yolları

Blog’a Geri Dön
Çocuklar İçin Stem Alıştırmaları

Çocukları Stem Eğitimine İlgili Hale Getirme Yolları

Stem eğitimi geleceğin ta kendisidir. Yapılan araştırmalar hızla büyüyen meslek gruplarının yüzde 75’inin bilim, teknoloji, matematik ve mühendislik bilgisi gerektirdiğini söylüyor. Bu nedenden ötürü bu bahsettiğimiz disiplinler özel bir ilgi ve odaklanma gerektiriyor günümüzde. Stem de tam olarak bu disiplinleri kapsadığı için öğrencilerin sınıf iç ve sınıf dışında çeşitli Stem alıştırmaları yapmaları paha biçilemez bir öneme sahip.

Aşağıda çocuklarınızı ya da öğrencileriniz nasıl Stem ile daha ilgili hale getirebilirsiniz onu özetlemeye çalıştık.

Biraz Keşfetmenin Zamanı

Keşfetmenin en güzel yolu, kafanızı biraz dışarı çıkarmanızdır. Bir bisiklet kiralayın ya da küçük bir doğa yürüyüşü düzenleyin. Açık havada olmak algılarınızı açar çevrenizde gördüklerinize daha duyarlı hale gelirsiniz. Bazı ağaçların yapraklarının neden daha büyük bazılarının neden daha küçük olduğunu sormaya başlarsınız mesela. Unutmayın Stem eğitiminin temeli merak ve soru sormaktır.

Stem Alıştırmaları ve Deneyler Yapın

Evinizi küçük bir deney laboratuvarına dönüştürebileceğinizi biliyor muydunuz? Evde yapacağınız deneylerin sınır yoktur. Eğlenceli deneyler çocukların bilimi sevmesine çok büyük katkı sağlar. Üstelik bunların bir çoğunun masrafsız olması da cabası. Mesela mikrodalga fırının içine bir sabun koyun ve çocuğunuzla neler olduğuna bir bakın.

Çocuğunuzun Ya Da Öğrencilerinizi Asistanınız Yapın

Mobilya montajı yapmanın bile Stem eğitiminin bir parçası olduğunu ve harika bir Stem alıştırması olduğunu biliyor muydunuz. Bu tür Stem alıştırmaları, çocuğunuzun problem çözme becerisini artırmasına yardımcı olur. Mobilya montajı yaparken çocukları asistanınız yapmayı ihmal etmeyin. Ya da çözemeyeceği kadar zor bir Stem oyuncağı varsa yine ona mentorlük edebilirsiniz. Üstelik bu tarz Stem alıştırmaları sayesinde birlikte vakit geçirip iletişiminizi kuvvetlendirebilirsiniz.

Mutfak, Stem İçin Harika Bir Alandır

Mutfak harika bir deney ve Stem alanıdır. Yaptığınız her yemekte, pişirdiğiniz her kekte Stem eğitiminden bir şeyler bulabilirsiniz. Yemek yapmak matematikle sıkı bir bağlantı içerisindedir. Koyacağınız tuz miktarından buharlaşması gereken suya kadar hepsi matematiksel beceri gerektirir. Çocuklarla mutfağa girip bu tür alıştırmalar yaparsanız onların gözlem yeteneğini de geliştirirsiniz. Mesela kekin kabartma tozunu biraz fazla ya da biraz az koyun bakalım neler olacak?

Tüm Stem alıştırmaları herkes üzerinde etkili olmayabilir tabi ki. Çocuğun ilgi alanları, yaşı bu alıştırmaların etkisini değiştirebilir. Bu yüzden deneyip görmeniz gerekebilir.

Kaynak: The Scots College web sitesi

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.