Çocuklar İçin Kodlama ve 2018 Kod Haftası

Blog’a Geri Dön

Çocuklar İçin Kodlama ve 2018 Kod Haftası

Son yıllarda tüm dünyada önemi iyice artan çocuklar için kodlama konusu, ülkemizde de yeteri önemi almaya başladı. Özel okullar ile başlayan çocuklar için kod dersleri artık Milli Eğitim Bakanlığı kararı ile devlet okullarına da girdi. Çocuklar artık 1. Sınıftan itibaren kodlama dersi alıyor ve geleceği yakalama fırsatına sahip oluyor. Derslerin yeterliliğini, eksiklerini başka bir yazıya bırakalım ve şimdi bu sene düzenlenecek olan Kod Haftası hakkında bilgiler verelim.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığının da üyesi olduğu European Schoolnet (Avrupa Okul Ağı) tarafından düzenlenen etkinlik bu sene 6 Ekim-21 Ekim tarihleri arasında. 50’ye yakın ülkenin katılacağı etkinlikte ülkemiz de yerini alacak.

Çocuklar İçin Kodlama Neden Önemli?

Tüm dünyada kodlama eğitimi hala istenilen seviyelere gelmese de uzmanlar kodlama eğitiminin önemini çeşitli sempozyumlarda ve konferanslarda sıklıkla vurguluyor. Öncelikle kodlama eğitimi sayesinde çocuklar neden sonuç ilişkisi kurmaya başlar ve çevresini daha dikkatle gözlemler. Gözlemleri sonucunda kafasında yeni fikirler uyanabilir ve bunları kolaylıkla uygulamaya koyabilir.

Günlük hayatta dahi karşısına çıkan sorunları kolaylıkla çözebilecek seviyeye gelebilir çocuklar. Ayrıca kodlama öğrendi diye kariyerini buna yöneltmek zorunda değildir. Kodlama eğlenceli bir hobi de olabilir çocuk için. Kodlama eğitimindeki temel amaç, çocukların yeni fikirler üretmesine, sistematik şekilde düşünmesine, analitik düşünce becerisinin gelişmesine ve problem çözme becerisinin gelişmesine vesile olmaktır. Çocuklar HTML/CSS öğrenmeyecekler tabi ki ilkokulda. Öğrenecekleri kodlama temel düzeyde ve anlaşılabilir olacak.

2018 Kod Haftası Katılımcıları

Yukarıda da dediğimiz gibi 50’ye yakın ülkeden okul ve öğrenciler kodlama haftasına katılacaklar. Türkiye’den de katılan okullar ve öğrenciler var. Burada fikir alışverişleri olacak, yeni yeni şeyler öğrenilecek.

2018 Kod Haftası’na Nasıl Katılabilirsiniz?

Kod haftasına katılmak için öncelikle etkinlikler planlanmalıdır. Bir takvim ve plan oluşturulmalı burada etkinlik araçları, tarih ve saat gibi tüm ayrıntılar belirtilmelidir. Daha sonra hazırlanan etkinlik https://codeweek.eu/events adresinden sisteme eklenmelidir. Etkinliğe katılım sağlamak isteyen öğretmenler, MEB tarafından hazırlanmış http://codeweekturkiye.eba.gov.tr/ adresini mutlaka ziyaret etmeliler. Orada daha fazla ayrıntı bulacaksınız.

Çeşitli kod programlarını ise EU Code Week sayfasında bulabilir, öğrencilere uygun olanları seçebilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.