Çocuklar İçin Kodlama Eğitimi Neden Önemlidir?

Blog’a Geri Dön
Çocuklar için kodlama eğitimi ve önemi

Çocuklar İçin Kodlama Eğitimi Neden Önemlidir?

Çocuklar İçin Kodlama Eğitimi

Artık dijital çağda yaşıyoruz. İnternetin ulaşmadığı, bilgisayarların olmadığı çok az alan var. Tüm dünya ile ilişki ve iletişim kurmamızı buna borçluyuz. Dünya ile yarışmak istiyorsak, dünyanın gerisinde kalmamayı arzuluyorsak teknoloji ile iç içe olmalıyız. İşte tam da bu devrede çocuklar için kodlama eğitimi ve önemi giriyor devreye.

Ülkemiz, çocuklara kodlama eğitimi vermek için biraz geç kalsa da son yıllarda bu eğitimin önemi iyice kavrandı ve hatta ders müfredatına da girdi. Ders saati yeterli mi, dersler verimli geçiyor mu tartışılır. Ama kodlama eğitiminin çocuklara çok şey katacağı kanaatindeyiz.

Çocuklar İçin Kodlama Eğitimi Neden İlkokulda Başlamalı?

Kodlama denilince aklınızda çok karmaşık ve zor bir şeylerin canlandığını tahmin ediyoruz. Evet kodlama zaman zaman karışık ve zor olabilir. Fakat çocuklar için olan kodlama derslerinde onların dünyayı kurtarmasını beklemiyoruz elbette. Daha temel, daha basit bir şeyler yapmaya çalışacaklar. Hatta şunu söyleyebiliriz ki çocuklar için kodlama eğitiminin amacı onlara kodlamayı öğretmek değildir. Çocuklar için kodlama eğitiminde amaç, çocuklara analitik düşünme becerisi, mantıklı kararlar alma becerisi, problem çözme becerisi kazandırmaktır. Çünkü kodlama teknolojik bir dildir ve çeşitli algoritmalar kurularak oluşturulur. En temel haliyle bir matematiktir. Çocuklar bu eğitim sayesinde hayatlarının her alanında uygulayabilecekleri bir takım kazanımlar elde ederler.

İlerleyen aşamalarda ise bir oyun programlamak, yeni bir kodlama dili yazmak, yeni uygulamalar üretmek için önlerinde hiçbir engel olmaz.

Çocuklar ileride bir oyun, bir uygulama programlamak zorunda da değillerdir. Fakat birer yetişkin haline geldiklerinde hangi mesleği seçerlerse seçsinler kodlama ile karşılaşacaklar. Bu yüzden kodlama öğrenmek çok büyük bir önem sahip. Ne yapıp edip çocuklarımıza kodlama eğitimi vermeliyiz.

Çocuklar için kodlama eğitimi yazısını uzatabiliriz fakat şimdilik bu kadar sebep bile çocuklara neden kodlama dersi, eğitimi verilmesi gerektiğini anlamamıza yetiyor. Kısacası çocuklar kodlama ile hem geleceğe hazırlanıyorlar hem de geleceği inşa ediyorlar. Bununla birlikte diğer çocuklarla birlikte çalışmalar yaparak sosyal becerilerini de geliştiriyorlar. Kodlama eğitiminin çocukların kafasında oturması yer edebilmesi için Stem oyuncakları inanılmaz etkili. Çünkü bu sayede analitik düşünme becerilerini ciddi şekilde geliştirebilirler.

Yazıya Apple’ın kurucusu Steve Jobs‘un sözü ile son verelim: “Bu dünyadaki herkes kodlama öğrenmeli, çünkü kodlama nasıl düşünmeniz gerektiğini öğretir. “

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.