Çocuğunuzun Okulda Sizden Habersiz Yaşadığı 9 Şey

Blog’a Geri Dön

Çocuğunuzun Okulda Sizden Habersiz Yaşadığı 9 Şey

Çocuklar evde farklı okulda farklı bir hayat yaşayabilirler. Birçok anne baba çocuğunu sabah okula bırakıyor akşam da okuldan alıyor. Ama okulda geçen zamanları hakkında bir fikirleri var mı? Nasıl davranıyorlar, neler yapıyorlar? Bu konu hakkında bilgiye sahipler mi? Anne ve babaların çocukları ile daha sağlam ilişki kurabilmeleri ve çocukların gün içerisinde yaşadıkları deneyimi daha iyi anlamaları için 9 şey paylaşacağız sizinle şimdi.

Çocuklar Ebeveynlerinin Küçük Bir Modeline Dönüşür

Çocuğunuzun en yakınında her zaman sizler varsınız. Sizleri örnek almaları ya da yaşadığınız bir anlaşmazlıktan etkilenmeleri çok normaldir. Bu yüzden sabah çocuğunuzu okula bırakmadan önce bir sorun yaşadıysanız bu sınıfta çok net bir şekilde anlaşılabilir. Çocuğunuzun davranışlarından, konuşmasından vs.

Teneffüs Zamanı Sadece Hava Alma Zamanı Değildir

Çocukların çoğu teneffüsü hava almak ve arkadaşlarıyla vakit geçirmek için kullanacağı bir zaman dilimi olarak görür. Ama bazı öğrenciler vardır ki sınıftan çıkmak istemez, kendilerine güvenli bir alan yaratırlar. Bazıları da öğretmenleri ile konuşmak için bir fırsat olarak görür teneffüsleri.

Evde Başarılı Olmaları Okulda Da Başarılı Olacakları Anlamına Gelmez

Çocuklar evde çözdükleri soruları bazen sınavda çözemeyebilirler. Veliler de bu durumu saçma bulurlar genelde ama durum pek de öyle değildir. Çünkü çocuklar evde soru çözerlerken ebeveynleri onlara az da olsa yardım eder. Aslında bu doğru bir davanış değildir. Çocuk tek başına sorunların üzerinden gelmesi gerektiğini kavrayamaz ve sınavda yalnız kalınca başarısız olur.

Çocuğun Sınıftaki Rolü

Sınıftaki her çocuğun bir rolü vardır. Öğretmen de bunları çok iyi bilir ve ona göre davranır sınıfta. Mesela çekingen bir çocuk varsa herkesle iyi anlaşan bir çocuğun yanına oturtur öğretmen. Bu onların kaynaşmasına vesile olur. Bu sayede sınıftaki sosyal huzuru sağlamaya çalışır öğretmen.

Çocuğun Duyguları

Okul sadece okuma yazma öğretilen, ya da akademik bilgiler verilen bir yer değildir. Çocukların sosyalleşmesi, kendilerini duygusal olarak tanıyabilecekleri bir yerdir. Aynı zamanda hayatı öğrenecekleri yerdir de. Sadece mutlu olamazlar okulda. Bazen üzülürler, bazen sinirlenirler. Bazen de duyguları incinir. Bunlar başta kötü bir şeymiş gibi gözükse de aslında çocukların gelişimi için önemlidir.

Çocuklar Sizin Yanınızda Farklı Davranabilir

Çocuklar evde ve okulda birbirinden çok farklı davranışlar gösteriyor olabilirler. Evde çekingen çok konuşmayan bir çocuk okulda tabiri caizse bir canavara dönüşebilir:) Bu çocukları yönlendirmediğinizde davranışlarında değişiklikler olabileceği anlamına geliyor.

Çocuklar Tahmin Ettiğinizden Daha Fazla Eğlenirler

Çocuklar gün boyu sınavlara girerler, derslerden başlarını kaldıramazlar. Bu da onları  yer yer mutsuz edebilir. Eve de suratları asık bir halde gelebilirler ama bu onların gün içinde mutlu olmadığı anlamına gelmez. Çocuklar gün içerisinde tahmin ettiğinizden çok daha fazla gülerler.

Muhtemelen Ebeveynler Çocukları Daha Fazla Düşünüyor

Çocuklar ailelerinden ayrılıp okula gitmek istemezler çoğu zaman. Ama okula gittiklerinde ise sabah yaşadıkları akıllarına bile gelmez. Hemen arkadaşlarıyla koşturmacaya, sohbete başlarlar. Ebeveynler ise çocuğum nasıl oldu acaba diye düşünmekten alamazlar kendilerini. O yüzden bunu düşünmek yerine çocuğunuzun okulda mutlu olduğuna odaklanırsanız çok daha iyi olur.

Öğretmenler Öğrencilerini Sever

Ebeveynler tarafından öğretmenler sürekli eleştirilse de bu çoğu zaman haksız bir tepkidir. Çünkü öğretmenler de ebeveynleri gibi çocukların iyiliğini isterler. Onların kendini geliştirmesine, yeni şeyler öğrenmesine katkı sağlarlar. Çoğu zaman da bunun için büyük fedakarlıklar gösterirler.

Kaynak: Pop Sugar Web Sitesi

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.