Çocuğunuzu 1. Sınıfa Nasıl Hazırlarsınız?

Blog’a Geri Dön
1. sınıf çocuklarını okula hazırlama

Çocuğunuzu 1. Sınıfa Nasıl Hazırlarsınız?

1. sınıfa başlayan her çocuk hayata ilk adımını atmış sayılır. Artık bambaşka bir ortam onu bekliyor. O da bu geçiş sürecinde bazı sıkıntılar yaşayacak ama bu sıkıntıları aşmak için birkaç yöntem var tabi ki. Biz de onları ele aldık.

Okuma Alışkanlığı Kazanması İçin Onu Teşvik Edin

1. sınıf öncesinde çocuğun okumayı bilmiyor olması daha olası. Ama bu onun okuma alışkanlığı kazanmayacağı anlamına gelmez. Eğer ona düzenli olarak hikaye kitabı okuduysanız, okuduğunuz kitap üzerine tartıştıysanız bir kitap kurdu olabileceğini ön görebiliriz. Bununla birlikte 1. sınıfa başlamadan önce onunla küçük kütüphane gezileri yapmak isteyebilirsiniz. Kitapların büyülü dünyasına girmek için güzel ortamlara sahiptir kütüphaneler.

Okumanın önemini idrak eden çocuk bu sayede ilk senesini çok rahat atlatabilir. Çünkü 1. sınıfın en önemli özelliği çocukların okumayı 1. sınıfta öğrenmesidir. Bu zorlu süreci eğlenceli bir süreç haline getirebilirsiniz.

Ona Sorumluluklarını Öğretin

Çocukları el bebek gül bebek büyütmektense onlara çeşitli sorumluluklar vermek ileride daha çok işlerine yarayacaktır. Özellikle ülkemizde çok sık düşülen bir yanılgı bu. Çocuğun bir dediği iki edilmez, her şey önüne hazır gelir. Bu başlangıçta hoş bir şey gibi gözükse de çocuğa ciddi zarar verir. Çünkü çocuk sorumluluk almayı bilmez, sorumluluklarıyla başa çıkmayı öğrenemez. 1. sınıfa başlayan bir çocuğun da alacağı sorumluluklar sınırlıdır zaten. Ondan çantasını hazırlamasını isteyebilir, masasını düzeltmesini bekleyebilirsiniz. Bu onun daha disiplinli ve sorumluluk sahibi olmasını sağlar.

Zaman Yönetimi

Okula yeni başlayan öğrenciler için zaman yönetimi tam bir kriz konusudur. Çünkü yatma alışkanlıkları, yeme alışkanlıkları gibi birçok şey bir anda değişecektir. Bunun etkilerini azaltmak için okulun açılmasına az bir süre kala yavaş yavaş çocuğu okul planına göre hazırlamak gerekiyor.

Hedef Belirleyin

Çocuğunuzun  belli hedefleri olacaktır yıl içerisinde. Sizler de bu hedefleri belirlemesine yardımcı olmalısınız. Bu hedefleri haftalık ve aylık koyabileceğiniz gibi daha uzun zaman dilimlerine de yayabilirsiniz. Örneğin sene boyunca kaç kitap okuyacağı hedefi koyabilirsiniz ya da kaç tane yeni arkadaş edineceğini…

Yukarıda bahsettiğimiz basit ve uygulanabilir yöntemler, çocuklarınızı psikolojik olarak rahatlatacağı gibi onları 1. sınıfa hazır hale getirecektir.

Kaynak: The Scots Collage web sitesi

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.