Başarılı Bir Öğretmenliğin 12 Altın Kuralı

Blog’a Geri Dön
Başarılı öğretmen ve özellikleri

Başarılı Bir Öğretmenliğin 12 Altın Kuralı

Öğretmenlik, her şeyden önce öğrencinin gelişimini ve desteklenmesini sağlar. Başarılı öğretmenler de bunu en çok sağlayan kişilerdir. Ben başarılı bir öğretmenim demenin birçok yolu vardır fakat bizler başarılı öğretmenliğin 12 altın kuralını derledik sizlere. Gelin birlikte bakalım.

Başarılı Öğretmenliğin 12 Altın Kuralı

1- Minik Adımlar İle Başlayın

Minik adımlar her zaman büyük adımlardan daha iyidir. Daha sağlamdırlar çünkü. Öğretmenlik de bir kısa mesafe koşusu değil, uzun bir maratondur. Atacağınız küçük adımlar emin olun çok daha sağlam ve derin olacaktır.

2- Hiçbir Zaman Tek Bir Doğru Yoktur

Öğretmenlerin daha iyi bir eğitim için kullandığı birçok strateji vardır. Önemli olan bu stratejilerden birine bağlı kalmamak. Hepsini denemek ve hangisinin daha etkili olduğunu görebilmek. Sorguya dayalı öğrenme, oyun temelli öğrenme, proje ve deney temelli öğrenme bu stratejilerden bazıları.

3- Çevrenize Güvenin

Öğrencilerin velilerine, diğer öğretmen arkadaşlarınıza daima güvenin. En çok da kendi öğrencilerinize güvenin. İşleri tek bir kişinin kontrol etmesi öğrenciye muhtemel öğrenme ihtimalini de kaybettirir. Daima yardımlaşın.

4- Merak Edin, Merak Ettirin

Öğrencilerin başarılı olmasının en kilit yanı bir şeylere ilgi duymalarıdır. Bir şeylere ilgi duymak da ancak merak etmekle olur. Başarılı bir öğretmen çocuğuna mutlaka bir şeyleri merak ettirir.

5- Standartlara Bağlı Kalmayın

Günümüz dünyasında koyulan kurallar anında geçerliliğini yitirebilir. Öğrenciler için doğru olan müfredat mı yoksa başka bir şey mi mesela? O yüzden konulan kurallara ve standartlara bağlı kalmayın. Öğrenciler için neyin daha iyi olacağını en iyi siz bilirsiniz.

6- Az Her Zaman Daha Fazladır

Az ama öz açıklamalarınız olması her zaman daha iyidir.

7- Pedagojiye Hakim Olun

Pedagojik formasyon eğitimi boşuna verilmiyor. Pedagojiye hakim olduğunuzda öğrencilere yapacağınız etki ciddi manada değişecektir.

8- İlgi Çekici Olun

Klasik tahtanın önünde ders anlatan öğretmen olmayın. Biraz çılgın biraz uçarı olun. Çocukların ilgisini çekin. Şarkılar söyleyin, oyunlar oynayın.

9- Odak Noktası Siz Olmayın

Odak noktası olmak kötüdür aslında. Sınıfın geneline bu durum hükmeder ve sınıfta denge kuramama sorununa yol açar.

10- İşinizi Sevin

İşe tutkuyla giden bir öğretmenden daha iyisi yoktur. Bu zaten başarıyı da getirecektir. İşini seven bir öğretmen zaten kendisini de keyif alarak geliştirecektir, bunu bir zorunluluk olarak görmeyecektir.

11- Öğrencilerinize Destek Olun

Öğrencilerinizin en büyük destekçisi siz olmalısınız. Başarılı olduklarında onları tebrik etmekten çekinmeyin. Aynı şekilde başarısız olduklarına ise yine onlardan desteğinizi esirgemeyin.

12- Öğrenin ve Öğretin

İnsanı değiştiren yegane şey öğrenmektir. Öğrenilen her bilgi yeni bir değişim demektir. Öğrencilerinizi sadece akademik olarak değil kişisel olarak da besleyin.

Kaynak: Teach Thought İnternet Sitesi

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.