Atatürk’ün Gittiği Okullar

Blog’a Geri Dön

Atatürk’ün Gittiği Okullar

Atatürk’ün Gittiği Okullar Nedir ? Ve kısaca Hayatının Özetin’den Bahsedersek. Babası Ali Rıza Efendi’yi erken yaşlarda kaybetmenin acısını çekmiş olan Mustafa Kemal, özellikle annesi Zübeyde Hanım ile birlikte zorlu bir hayat yolculuğu içerisinde kendini bulmuştur. O dönemlerde bırakın eğitimi yaşamanın bile çok zor olduğu süreçlerde, tüm imkânlarını eğitim için seferber etmiş olan Mustafa Kemal, zaman içerisinde gerçekten başarılı adımlar atmış ve bu ülkenin tartışılmaz kahramanı olmayı başarmıştır.

Eğitimli, bilinçli ve bilimsel çalışmaların önemini çok iyi bilen anlayışı ile birlikte, Mustafa Kemal 6 okulda okumuş ve başarılı bir şekilde subay olarak mezun olmuştur. Bu gibi önemli bir konuda Atatürk’ün gittiği okullar pek çok kişi için örnek teşkil etmelidir. Bu okullar, eğitim alt yapısı ve beceri ve kabiliyeti noktasında, özellikle zamanın çocuklarını geliştirmek için büyük mücadeleler ortaya koymuştur. Aynı şekilde Mustafa Kemal Atatürk, kendi çabalarımızla katmak suretiyle, başarılı bir eğitimin temelini atmış ve çalışmalarını bu şekilde herkese göstermiştir.

Atatürk’ün Gittiği Okullar Hangisi?

İlk olarak Mahalle Mektebine başlamış olan Atatürk, daha sonra Şemsi Efendi okuluna geçmiştir. Daha sonra Selanik Mülkiye Rüştiyesi, Atatürk’ün gittiği okullar arasında bulunmaktadır. Selanik Askeri Rüştiyesi ve Manastır Askeri İdadisi ile birlikte son durak olan Harp Okulu, Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim sürecini en iyi şekilde özetlemektedir.

Eğitim performansına kendi çabalarını katmış ve yeteneklerini bu konuda geliştirmiş olan kahraman, özellikle de altyapıyı o dönemlerde atmış ve gelişim bu şekilde başlamıştır. gözüpek ve becerikli kabiliyeti ile birlikte aynı zamanda eğitim konusunda performansı dâhil etmiş olan Mustafa Kemal, bu konuda pek çok kişi için önemli bir örnek olarak kendini göstermiştir.

 • Mahalle Mektebi.
 • Şemsi Efendi Okulu.
 • Selanik Mülkiye Rüştiyesi.
 • Selanik Askeri Rüştiyesi.
 • Manastır Askeri İdadisi.
 • Harp Okulu.
 • Harp Akademisi.

Atatürk Ve Eğitim

Türk çocukları için eğitimin önemini özetlemek adına Atatürk’ün hayat hikâyesini gözden geçirmek önemli. Babasız bir şekilde hayata tutunmaya çalışan bir çocuk, aynı zamanda eğitim performansı ile birlikte gerçekten tüm mücadelesini başarılı bir şekilde burada ortaya koymuştur. Böylelikle, hem insanların değerlendirmeleri hem de güven ve kabiliyet noktasında Atatürk’ün geldiği noktayı anlamak bu şekilde çok daha kolay olmuştur. Bunu anlamamız için bize kolaylık sağlayan Atatürk’ün gittiği okullar, o dönemin saygın okulları olarak gerçekten dikkat çekmektedir.

 

 

Paylaş

Comments (4)

 • Hüseyin yılmaz Reply

  Atatürk’ün gittiği okulları sırası ile açıklayan Sonunda doğru bi kaynağa ulaştım. Teşekkürler ilkokulmarket…

  12 Eylül 2019 at 02:44
 • Mert Reply

  Atatürk çocuklara bıraktığı en güzel miraslardır okullar… Çocuklar onu çok seviyor yaşasın Atatürk

  12 Eylül 2019 at 05:46
  • (***) Reply

   O zamanki eğitim sistemini harbi merak ediyorum .Şimdi ezberle unut mantığıyla salak saçma bir eğitim sistemi var

   8 Kasım 2020 at 22:34
 • Ceren Reply

  Müthiş

  10 Kasım 2020 at 16:02

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.