Blog’a Geri Dön

Akıllı Yapılar Oyunu Nasıl Oynanır?

HOŞGELDİN PROMOSYONU

 • İlk 75 TL ve Üzeri Alışverişinizde Geçerli 15 TL İndirim Kuponu: HOSGELDIN15
 • Üstelik Kapıda Ödeme İmkanı

Akıllı Yapılar Oyunu (Architecto/Equilibrio)

Sizlere oynaması oldukça eğlenceli bir oyundan bahsetmek istiyoruz: Akıllı Yapılar oyunu. Çocukların mekansal ve geometrik algılama becerilerine çok şey katacak harika bir oyun Akıllı Yapılar. Tek başına oynanabildiği gibi bir başkasının yardımı ile de oynanabilir. 5 yaş ve üstü herkes için eğlenceli bir aktivite. Akıllı Yapılar oyunu nasıl oynanır kısmına geçmeden önce kısaca Akıllı Yapılar oyunu kutusunda neler var onu da açıklayalım.

Akıllı Yapılar Kutu İçeriği (Architecto/Equilibrio)

Akıllı Yapılar oyununun kutusunun içerisinde bir adet kaliteli bir görev kitapçığı bulunuyor öncelikle. 72 sayfalık bu kitapçıkta 60 farklı şekil var. Kolaydan zora doğru sıralanan görevleri teker teker yaptırabilirsiniz çocuklarınıza. Bununla birlikte 18 adet de Akıllı Yapı bloğu bulunuyor. Görev kitapçığındaki görevleri yaparken kimi zaman sadece iki blok kullanacak kimi zaman da 18 bloğun tamamıyla şekil oluşturacaksınız.

 

Akıllı Yapılar Oyunu Nasıl Oynanır?

Akıllı Yapılar(Architecto-Equilibrio) oyununu oynaması çok basit aslında. Ama görev kitapçığındaki şekilleri oluşturması ise her zaman o kadar kolay değil. Yeşil sayfalardaki şekiller kolay, turuncu sayfalardaki görevler orta seviyede ve kırmızı sayfadaki şekiller ise zor seviyede hazırlanmış. Çocuklar bu oyunu oynarken kimi zaman hatalar yapacak, deneme yanılma yoluna gidecek. Yeterince sabırlı olurlarsa şekilleri tamamlayıp görevi bitirmenin gururunu yaşayabilirler.

 • You've just added this product to the cart:

  Akıllı Bloklar Zeka Oyunu

  -17%
  Akıllı Bloklar Zeka Oyunu
  5.00 out of 5

  Akıllı Bloklar Zeka Oyunu

  Kutu İçeriği: 7 adet blok ve 2 adet görev kitapçığı Oyun Kazanımları: Görsel becerisi, 3 boyutlu tasarım yapabilme becerisi, El ve göz koordinasyonu, Parça bütün ilişkisi kurma becerisi, Dikkat ve odaklanma becerisi, Dikkatin ayrıntılara verilme becerisi Oyuncu Sayısı: 1 (İsteğe bağlı 2) Yaş Aralığı: 5 ve üzeri Ekstra Özellikler: Geri dönüştürülebilir maddeden üretilmiştir.
   30,00  25,00
 • 5.00 out of 5

  Akıllı Yapılar Zeka Oyunu (Architecto – Equilibrio)

  Kutu İçeriği: 18 adet akıllı yapı bloğu, 72 sayfalık görev kitapçığı Oyuncu Sayısı:1 Yaş Aralığı: 5 yaş ve üzeri Oyun Kazanımları: Dikkat, sabır, geometrik şekilleri tanıma, odaklanma, şekiller arası bağlantı kurabilme, 3 boyutlu düşünebilme
   45,00  40,00
 • 0 out of 5

  Redka Eğlenceli Şekiller

  Kutu İçeriği: 200 parça plastik lego, 5 farklı model, 4 renk Amaç: Lego parçaları ile şekiller oluşturmak Oyun Kazanımları: Yaratıcılık ve modelleme becerisinin gelişmesi Yaş Aralığı: 5 ve üzeri Oyuncu Sayısı: 1 veya daha fazla oyuncu
   70,00  54,90

Görev kitapçığındaki şekillerin altında, hangi bloktan kaç adet kullanacağınız yazılı. Şekle göre blokları seçin ve şekli oluşturmaya çalışın. Eğer çok zorlanırsanız kitapçığın sonunda çözümlü örnekler de var. Oraya bakıp küçük ipuçları alabilirsiniz.

Evet Akıllı Yapılar oyunu nasıl oynanır anlatmaya çalıştık. Bir de aşağıya videomuzu koyalım ki iyice pekişsin Akıllı Yapılar oyunu.

Bu makaleyi ne kadar yararlı buldunuz?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Oy 3 / 5. Oy sayısı: 2

Henüz oy verilmedi! İlk oylayan sen ol.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
WhatsApp'ı Aç