Akıl ve Zeka Oyunlarının Faydaları

Blog’a Geri Dön

Akıl ve Zeka Oyunlarının Faydaları

Çocuklarınızla evde oyunlar oynamak (ya da sınıfta öğrencilerinizle) birlikte kaliteli vakit geçirmenin ve aynı zamanda öğrenme becerilerini geliştirmenin mükemmel bir yoludur. E bunu yaparken de sıradan basit oyunlar değil de akıl ve zeka oyunları oynamak çok daha doğrudur. Akıl ve zeka oyunları deyince gözünüzde sıkıcı oyunlar canlanmasın. Çoğu oyun hem çok eğlencelidir hem de çocuklarınızın becerilerini geliştirecek düzeydedir. Gelin biraz akıl ve zeka oyunlarının faydalarına bakalım birlikte.

 

Öncelikle çocuklarınız sizinle vakit geçirmek ister. Hatta belki de çocuklarınızın en çok ihtiyaç duyduğu ve istediği şey sizinle vakit geçirmenin vereceği keyfi yaşamak bile olabilir. Onlarla vakit geçirmekten keyif almanızı, oynamanızı ve onları dinlemenizi isterler. Öz saygılarını hiçbir şey daha fazla artıramaz doğrusu. O halde neden bu akşam birlikte bir akıl ve zeka oyunu oynamıyorsunuz ya da birlikte eğitici bir oyun veya proje üzerinde çalışıp bir şey üretmenin tadına varmıyorsunuz? Tabi ki bu tür aktiviteler sadece evde yapılacak diye bir kural yok. Bu aktiviteleri sınıfta yaptığınızı düşünün. Öğrencileriniz heyecanla eve gidip ailelerine okulda yaşadıkları bu heyecanı anlatıp ertesi gün okula heyecanla gelmeyecekler midir? Bu tür oyunlar harika vakit geçirmenin yanında, sahip olduğunuz ilişkileri de güçlendirir hem. Ayrıca, pek çok öğrenme fırsatı sunar. Çocuklarınızın rekabetçi dürtülerini beslemenin yanında, yeni beceriler kazanmalarını da sağlayabilirsiniz. Bu beceriler neler mi? Gelin bakalım:

  • Sayı ve şekil tanımlama, gruplama ve sayma
  • Harf tanımlama ve okuma
  • Görsel algı ve renk tanıma
  • Göz-el koordinasyonu ve kişisel maharet

Daha pek çok örnek sayılabilir. Bunlar sadece bazıları.

Akıl ve zeka oyunlarının eğitici olması için aşırı derecede akademik olmasına gerek yoktur. Sadece oynamak bile, sözlü iletişim, paylaşma, sabırlı olma, diğerleriyle temas kurma gibi önemli sosyal becerileri geliştirebilir. Akıl ve zeka oyunları ve eğitici oyunlar, odaklanma becerisini artırırken, heyecanlı ve zevkli bir oyunun tamamlanmasını teşvik ederek çocukların dikkat aralığını da geliştirir. En basit oyunların bile çocuklara verdiği temel mesaj, şansların iyi ya da kötü yönde bir anda dönebileceğidir ve dolayısıyla asla vazgeçmemelidirler.  Bu oyunlar,  disiplini, planlamayı, sabretmeyi, hedefe odaklanmayı da öğretecektir.

Siz de sitemizde bulunan pek çok akıl ve zeka oyununu ya da üretimi teşvik eden proje temelli eğitici oyunları detaylı olarak inceleyebilir, çocuklarınız için en uygun olanı güvenle alabilirsiniz.

Kaynak: www.scholastic.com

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.