Blog’a Geri Dön

Akıl ve Zeka Oyunları

Akşam olmuş ve çocuğunuz en sevdiği çizgi filmi izlemek istiyor ya da bilgisayarda oyun oynamanın peşinde. Ama, siz onun daha üretken olmasını sağlayacak bir şeyler yapmasını ve hayata çok daha hazır bir şekilde başlamasını istiyorsunuz. Hadi kitap okuyalım dediğinizde, yüzünde nefret dolu bir ifadeyle size bakıyor ve siz de teslim oluyorsunuz. Peki, ne yapmalı? Beyin gelişimi ve öğrenmeyi zevkli hale getirmenin bir yolu var. Çoçuğunuzu ekranlardan uzak tutacak, düşünme becerilerini geliştirecek, eğlenirken öğrenmelerini sağlayacak pek çok akıl ve zeka oyunları ile pek çok aktivite vardır.

Çocuk oyunları, gelişimlerinin temel bir parçasıdır. Çocuklar sadece kendilerini eğlendirmek için oynamazlar. Doğdukları andan itibaren, sürekli öğrenmektedirler. Bebeğiniz size yumuşak oyuncağı almak için uzandığında, öğreniyorlar. Öğrenme ve gelişim sürekli olmaktadır. Bizim işimiz bu öğrenmenin pozitif yönde ilerlemesini sağlamaktır.

Akıl ve Zeka Oyunları Çocuklara Ne Katar?

 1. Analitik Düşünme
 2. Kavrama
 3. Boylamsal Farkındalık
 4. Kavramsal Öğrenme
 5. Eleştirel düşünme
 6. Yaratıcılık
 7. Problem Çözme
 8. Dil gelişimi

Akıl ve Zeka oyunları, çocukların gelişiminde çok önemli bir yere sahip olduğundan, bu ürünlere olan talep çok yüksektir ve bu nedenle bu ürünleri satan pek çok firma bulunmaktadır. İlkokul Market de bu firmalardan birisidir. Bu ürünleri temin ederken dikkat edilmesi gereken 2 temel nokta vardır:

 1. Temin ettiğiniz ürünlerin çocuk sağlığı açısından zararlı olmadığından emin olmanız
 2. Hangi ürünü ne amaçla aldığınızdan emin olmanız

İlkokul Market, ürünlerin temininde 1. maddeyi hassasiyetle takip etmektedir. Diğer satıcılardan en büyük farkı da akıl ve zeka oyunları ile ilgili olarak özellikle uluslararası literatürden temin ettiği yazıları tüketicilerin hizmetine sunarak bilinçli olarak ürün almalarına olanak tanımasıdır.

Web sitemizde yerli ve yabancı üretim pek çok akıl ve zeka oyunu beğeninize sunulmuştur. Başlıca markalar, TES, REDKA ve 4M dir. Bu ürünlerle ilgili bilgilere ürün sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Bu makaleyi ne kadar yararlı buldunuz?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Oy 0 / 5. Oy sayısı: 0

Henüz oy verilmedi! İlk oylayan sen ol.

Paylaş

Comment (1)

 • Metin Reply

  Guzel

  9 Eylül 2018 at 20:27

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
WhatsApp'ı Aç