Blog’a Geri Dön

Ahşap Zeka Oyunları

Bir veli ve öğretmen için en zor şeylerden biri sanırız çocuklar için uygun materyalli eğitim malzemesi seçmek. Çünkü çocuklar yaşları gereği dış etkenlerden daha çabuk etkileniyor ve kalitesiz malzemeden üretilen oyunlar ya da oyuncaklar sağlıklarına olumsuz etkilerde bulunabiliyor. Bu sebeple, çocuklar için bir şeyler seçerken ürünlerin geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmesine dikkat etmek gerekiyor. Ürünün plastik malzemeden üretilmesi çoğu zaman bir sorun teşkil etmezken ahşap ürünlerin tercih edilmesini biz yine de tavsiye ediyoruz. O yüzden bu yazımızda hem biraz ahşap zeka oyunları konusundan bahsedeceğiz hem de ahşap zeka oyunları nelerdir onları anlatacağız. Başlayalım.

Neden Ahşap Zeka Oyunları Tercih Edilmeli?

Ahşap, tamamen geri dönüştürülebilir bir malzemedir ve sağlığa zararlı bir ürün değildir. %100 doğal malzemedir. İlkokul Market’te de satılan ahşap ürünlerin tamamı da Sağlık Bakanlığı tarafından onaylıdır. Bu yüzden çocuklar için herhangi sorun çıkaracak bir durum söz konusu değildir. Güvenle ahşap malzemeli zeka oyunlarını tercih edebilirsiniz.

Bununla birlikte ahşap malzeme plastiğe kıyasla daha dayanıklıdır. Plastik ürünlerin kullanım süreleri ahşapla kıyaslandığında çok kısadır. Ahşap ürünler ise daha dayanıklı olduğu için kullanım süreleri oldukça uzundur. Zeka oyunu oynamanın keyfine çok daha uzun varabilirsiniz kısacası. Ürünlerin kırılması, yıpranması çok zordur.

En Popüler Ahşap Zeka Oyunları

 1- Ahşap Mangala (Mancala-Mankala)

Mangala çocuklar tarafından çok sevilen, okullarda da oynatılan çok popüler bir zeka ve strateji oyunu. Mangala oyununun ahşap versiyonu ise dayanıklılığı bakımından çok tercih ediliyor. Çok sık oynanan bir oyun olduğu için dayanıklı olması önemli tabi. Fiyatları ise 25 lira ile 55 lira arasında değişiyor.

2- Redka Red City

Bir başka harika oyun da Redka Red City. Bu oyun sayesinde geleceğin mühendisleri yetişiyor. Kaliteli ahşap parçalar ile çocuklar birbirinden güzel şekiller ortaya çıkarabilir. Ahşap Red City ile çocuklar el becerilerini geliştirebileceği gibi hayal dünyalarını da genişletebilirler.

 • 0 out of 5

  Ahşap Mancala (Mangala) Zeka Oyunu

  Kutu İçeriği: Özel oyun platformu ve taşlar Amaç: Hazinede en çok taşı toplamak Yaş Aralığı: 3 ve üzeri Oyuncu Sayısı:2 Menşei: Türkiye
   27,50
 • You've just added this product to the cart:

  Redka Kapaklı Ahşap Mancala (Mangala)

  -22%
  0 out of 5

  Redka Kapaklı Ahşap Mancala (Mangala)

  Kutu İçeriği : 35x19x1,7 cm Ahşap Mancala, Yeterli Miktarda Oyun Taşı, Nasıl Oynanır Kitapçığı Mancala oyunu ahşaptan yapılan bir üründür. İki oyuncunun 6 şar kuyusu olup toplamda 12 adet kuyu vardır. Her oyuncunun bir adet hazine kuyusu bulunur. Oyun tahtası üzerinde karşılıklı 6'şar adet olmak üzere 12 küçük kuyu ve her oyuncunun taşlarını toplayacağı birer büyük hazine kuyusu bulunmaktadır. Mancala Oyunu 48 taş ile oynanır. Oyuncular 48 taşı her bir kuyuya 4'er adet olmak üzere dağıtırlar. Oyuncular hâzinelerinde en fazla taşı biriktirmeye çalışırlar. Oyun sonunda en çok taşı toplayan oyuncu oyun setini kazanmış olur.
   60,00  46,90
 • You've just added this product to the cart:

  Redka Red City Zeka Oyunu

  -26%
  Redka Red City Zeka Oyunu
  0 out of 5

  Redka Red City Zeka Oyunu

  Oyun Kazanımları: Hayal gücünü geliştirir, el becerisinin artmasına yardımcı olur, konsantrasyonu artırır, el ve göz gelişimine faydalı olur. Oyuncu Sayısı: 1 ve daha fazla Kutu İçeriği: 100 adet ahşap blok ve örnek kitapçık Menşei: Türkiye (%100 Milli Sermaye) Ekstra özellikler: %100 doğal, geri dönüştürülebilir ve toksik içermeyen madde.
   66,00  48,90

3- Ahşap Reversi (Othello)

Reversi de okullarda sık sık oynanan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı bir oyun. Ahşap malzemeleri sayesinde çok daha uzun süreler kullanılabiliyor. Sadece oyun platformu değil aynı zamanda taşlar da ahşaptan bu arada. Fiyatı ise 30-40 lira arasında.

4- Ahşap Koridor (Quoridor-Engel-Labirent-Blook)

Engeli koridor, blook, labirent… bu oyunu pek çok isimle anabilirsiniz. Ama oynarken aldığınızkeyfi ise tek bir kelime ile anacaksınız: harika.

Koridor oyunu oynaması keyifli olduğu gibi ahşap versiyonları da oldukça uygun fiyatlı. 35 ile 50 lira arasında değişen fiyatları ile satın alabilir ve yıllarca oynayabilirsiniz.

Evet, ahşap zeka oyunları yazımız bu kadar. Çocuklar için çok daha uygun olduğunu düşündüğümüz bu oyunları güvenle alabilir, eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

 • 0 out of 5

  Ahşap Koridor (Labirent-Engel) Zeka Oyunu

  Kutu İçeriği: Özel ahşap oyun platformu ve piyonlar ile bloklar Amaç: Piyonu rakibin sahasına geçirmek Yaş Aralığı: 3 ve üzeri Oyuncu Sayısı: 2 Menşei: Türkiye
   35,00
 • You've just added this product to the cart:

  Ahşap Reversi Zeka Oyunu

  -14%
  Ahşap Reversi Zeka Oyunu
  0 out of 5

  Ahşap Reversi Zeka Oyunu

  Kutu İçeriği: Oyun platformu ve taşlar Amaç: Oyun alanında en çok taşa sahip olmak Yaş Aralığı: 6 ve üzeri Oyuncu Sayısı: 2 Menşei: Türkiye
   35,00  30,00
 • You've just added this product to the cart:

  Redka Ahşap Reversi Zeka Oyunu

  -24%
  0 out of 5

  Redka Ahşap Reversi Zeka Oyunu

  Amaç: Rakibin taşlarını kendi taş renginize çevirmek. Kutu İçeriği: Oyun platformu, 64 adet bir yüzü siyah bir yüzü beyaz taş Oyuncu Sayısı: 2 Yaş Aralığı: 6 ve üzeri Menşei: Türkiye
   55,00  41,90
 • You've just added this product to the cart:

  Redka Blook Zeka Oyunu (Quoridor, Koridor)

  -22%
  0 out of 5

  Redka Blook Zeka Oyunu (Quoridor, Koridor)

  Kutu İçeriği: Oyun tahtası, 4 adet piyon ve bloklar Oyun Kazanımları: Stratejik düşünme, disiplin, planlı hareket etme vb. Oyuncu Sayısı: 2 (İsteğe bağlı 4 kişi de oynanabilir) Yaş Aralığı: 6 ve üzeri Ekstra Özellikler: Geri dönüştürülebilir ve toksik içermeyen maddeden üretilmiştir.
   70,00  54,90

Bu makaleyi ne kadar yararlı buldunuz?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Oy 4 / 5. Oy sayısı: 4

Henüz oy verilmedi! İlk oylayan sen ol.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
WhatsApp'ı Aç