Ahşap Zeka Oyunları

Blog’a Geri Dön

Ahşap Zeka Oyunları

Bir veli ve öğretmen için en zor şeylerden biri sanırız çocuklar için uygun materyalli eğitim malzemesi seçmek. Çünkü çocuklar yaşları gereği dış etkenlerden daha çabuk etkileniyor ve kalitesiz malzemeden üretilen oyunlar ya da oyuncaklar sağlıklarına olumsuz etkilerde bulunabiliyor. Bu sebeple, çocuklar için bir şeyler seçerken ürünlerin geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmesine dikkat etmek gerekiyor. Ürünün plastik malzemeden üretilmesi çoğu zaman bir sorun teşkil etmezken ahşap ürünlerin tercih edilmesini biz yine de tavsiye ediyoruz. O yüzden bu yazımızda hem biraz ahşap zeka oyunları konusundan bahsedeceğiz hem de ahşap zeka oyunları nelerdir onları anlatacağız. Başlayalım.

Neden Ahşap Zeka Oyunları Tercih Edilmeli?

Ahşap, tamamen geri dönüştürülebilir bir malzemedir ve sağlığa zararlı bir ürün değildir. %100 doğal malzemedir. İlkokul Market’te de satılan ahşap ürünlerin tamamı da Sağlık Bakanlığı tarafından onaylıdır. Bu yüzden çocuklar için herhangi sorun çıkaracak bir durum söz konusu değildir. Güvenle ahşap malzemeli zeka oyunlarını tercih edebilirsiniz.

Bununla birlikte ahşap malzeme plastiğe kıyasla daha dayanıklıdır. Plastik ürünlerin kullanım süreleri ahşapla kıyaslandığında çok kısadır. Ahşap ürünler ise daha dayanıklı olduğu için kullanım süreleri oldukça uzundur. Zeka oyunu oynamanın keyfine çok daha uzun varabilirsiniz kısacası. Ürünlerin kırılması, yıpranması çok zordur.

En Popüler Ahşap Zeka Oyunları

 1- Ahşap Mangala (Mancala-Mankala)

Mangala çocuklar tarafından çok sevilen, okullarda da oynatılan çok popüler bir zeka ve strateji oyunu. Mangala oyununun ahşap versiyonu ise dayanıklılığı bakımından çok tercih ediliyor. Çok sık oynanan bir oyun olduğu için dayanıklı olması önemli tabi. Fiyatları ise 25 lira ile 55 lira arasında değişiyor.

2- Redka Red City

Bir başka harika oyun da Redka Red City. Bu oyun sayesinde geleceğin mühendisleri yetişiyor. Kaliteli ahşap parçalar ile çocuklar birbirinden güzel şekiller ortaya çıkarabilir. Ahşap Red City ile çocuklar el becerilerini geliştirebileceği gibi hayal dünyalarını da genişletebilirler.

3- Ahşap Reversi (Othello)

Reversi de okullarda sık sık oynanan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı bir oyun. Ahşap malzemeleri sayesinde çok daha uzun süreler kullanılabiliyor. Sadece oyun platformu değil aynı zamanda taşlar da ahşaptan bu arada. Fiyatı ise 30-40 lira arasında.

4- Ahşap Koridor (Quoridor-Engel-Labirent-Blook)

Engeli koridor, blook, labirent… bu oyunu pek çok isimle anabilirsiniz. Ama oynarken aldığınızkeyfi ise tek bir kelime ile anacaksınız: harika.

Koridor oyunu oynaması keyifli olduğu gibi ahşap versiyonları da oldukça uygun fiyatlı. 35 ile 50 lira arasında değişen fiyatları ile satın alabilir ve yıllarca oynayabilirsiniz.

Evet, ahşap zeka oyunları yazımız bu kadar. Çocuklar için çok daha uygun olduğunu düşündüğümüz bu oyunları güvenle alabilir, eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.