9 Faydalı Stem Öğretim Pratiği

Blog’a Geri Dön
Stem Öğretimi

9 Faydalı Stem Öğretim Pratiği

Birçok çocuk aslında doğuştan bilime meraklı olarak dünyaya gelirler. Keşfetmeyi, icat etmeyi, bir şeyleri kurcalamayı, inşa etmeyi çok severler. Bebekken bunları yapmayan birini hatırlıyor musunuz? Ne kadar da yatkınlar değil mi? Bu sebep bile Stem eğitimini savunmak için yetiyor da artıyor bile. Çocukların birlikte çalışabileceği ve yeni yeni şeyler yapabileceği bir ortama ihtiyaçları var. Bu kesin. Bizler de öğrencilere fayda sağlamanız için 9 faydalı Stem öğretim pratiğini anlattık.

10 Faydalı Stem Öğretim Pratikleri

1- Öğrencilerinize İnanın

Öğrencilerinize mutlaka inanın. Onları başarmaları için motive edin ve amaçlar belirleyin. Onlardan beklediğiniz seviyeyi net bir şekilde ifade edin onlara. Sonrasında sizin istediğiniz seviyeye geldiklerini fark edeceksiniz.

2- Bilgi Transferi Sağlayın

Öğrenciler arasında bilginin transferi çok önemli. Uyguladığınız Stem projesinde öğrencilerin rollerini değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Bu hem öğrencilerin tüm projeye hakim olmasına sebep olur hem de sorumluluk duygularını yükseltir.

3- Merak Duygusunu Besleyin

Öğrencilerin merak duygusunu beslemek, onu sürekli canlı tutmak çok önemlidir. Onlara, sürekli açık uçlu sorular muhtemel cevapları vermelerini sağlayabilirsiniz. Ama unutmayın cevabı birden fazla olan sorular sorun.

4- Deneysel Öğrenme Ortamı Sağlayın

Eski usul öğrenme yöntemleri çok geride kaldı. Artık 21. yüzyıldayız ve öğrenme metotları çok değişti. Öğrenmenin en iyi yolu da deney yapmak. Öğrenciler, projenin içerisinde kendileri yer alarak tüm sürece hakim olabilirler ve görerek öğrenebilirler.

5- Öğrenciler Arasındaki İş Birliğini Artırın

Bazı öğrenciler takım çalışmasına daha yatkındır. Bazıları ise tek başına bir şeyleri daha iyi anlayabilir, daha iyi kıvırabilir. Fakat sevseler de sevmeseler de öğrenciler arasındaki iş birliğini artırmak çok önemli. Çünkü iş hayatında da takım çalışması yapmaları gerekecek. Erken yaşta takım çalışmasının önemini kavrarlarsa ortaya çıkan başarılı sonuçların kaynağını da anlayacaklardır.

6- Hata Varsa Hatayı Kabul Edin

Hatalar olmazsa öğrenme de olmaz. İnsan hata yapa yapa başarıya ulaşır. Bir düşünün Edison ampulü icat etmeden önce kaç defa hata yaptı acaba? Bu hataları sonunda onu başarıya götürdü. O yüzden hataları kanıksayıp moralinizi bozmaktansa hatayı kabul etmeyi ve hatalardan ders çıkarabilmeyi öğretin çocuklara.

7- Öğrencileriniz İçin Rol Model Olun

Öğretmenlik zaten bir tutku işi. Öğrencileriniz sizi tutkulu, istekli görürse kendileri de sizi rol model olarak görüp örnek alacaklardır. Bu madde sizin için çok da zor olmasa gerek.

8- Bazı Değişiklikleri Kabul Edin

Stem eğitimi, çocukların eleştirel düşünce, yaratıcılık, görev bilinci gibi becerilerini üst düzeye çıkarmak için oluşturulmuştur. Fakat yine de kağıda yazdığınızdan farklı şeyler de meydana gelebilir. Çocuklar anlamakta zorlanabilir ya da siz planda değişiklik yapmanın daha iyi olacağını düşünebilirsiniz. Bu değişiklikler gerekliyse mutlaka yapın ve kabul edin.

9- Hep Öğrenen Olarak Kalın

Öğretmek de öğrenmek de bir sanattır aslında. Bir şeyleri mecburiyetten öğrenmektense öğrenmeyi yaşamın bir parçası haline getirmek çok daha iyidir.

Ste hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıdaki yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Kaynak: Middle Web İnternet Sitesi

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
Bu ürünü sepetinize eklediniz:

Canlı Yardım

Merhaba,

Sorunuz mu var?

Başlıca yanıtlar

Kapıda ödeme 40 tl üzerindeki siparişlerde seçilebilir. Kapıda ödeme hizmet bedeli tüm kargo firmaları için +6 TL'dir.

Sipariş toplam tutarına bağlı olarak UPS, ARAS ya da PTT kargo firmalarından birisini seçerek sipariş verebilirsiniz.

UPS Kargo ile 90 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +9 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir.

ARAS Kargo ile 175 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. 175 tl ve üzeri siparişlerde ARAS Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

PTT Kargo ile 90 tl ile 175 tl arasındaki siparişlerde kargo ücreti +12 tl. Üzerinde kargo ücretsizdir. 90 TL altındaki siparişlerde PTT Kargo seçeneği bulunmamaktadır.

Siparişinizde kullandığınız eposta adresi ve sipariş onay epostasında gelen sipariş numarasını aşağıdaki linke girerek, siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üye olmadan da sipariş takibi yapabilirsiniz.

Sipariş Takibi

Üye olduğunuzda 10 tl değerinde 1000 puan kazanırsınız. https://www.ilkokulmarket.com/hesabim/points/ bu linkten puanları kupon koduna dönüştürdükten sonra, sepet sayfasında bu kodu ilgili alana girerek indirim alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Puan kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bazı ürünlerde olabilmektedir. Lütfen WhatsApp müşteri danışmanımızdan stokta görünmeyen ürünler dahil bilgi isteyiniz.

50 tl altındaki siparişlerinizi, lütfen ilkokulmarket.com üzerinden hızlıca oluşturunuz. (7/24)

Kargo masrafları hariç 50 tl ve üzeri siparişlerinizde, WhatsApp müşteri danışmanımızdan yardım alabilirisiniz (Hafta içi 09:00-17:00) ya da ilkokulmarket.com (7/24)

Bireysel siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen musterihizmetleri@ilkokulmarket.com adresine iletiniz.

Toplu siparişleriniz ile ilgili taleplerinizi lütfen WhatsApp Müşteri Danışmanımıza iletiniz.