1. Sınıf Kitapları, 1. Sınıf Hikaye, Okuma Kitapları

 • Ödeme Seçenekleri: Kredi Kartı, Kapıda Ödeme veya Havale/Eft
 • Kargo Fiyatı: 150 TL altı siparişlerde sabit 8 TL
 • Ücretsiz Kargo: 150 TL ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo
 • Kapıda Ödeme Ücreti: 75 TL üzeri siparişlerde aktif olan kapıda ödeme seçeneği için kargo firması adına talep edilen tutar +5 TL (Siparişin toplamına eklenir. Ürün başı değildir.)

1. sınıf kitapları okula ve okumaya yeni başlayan öğrenciler için dikkatlice seçilmesi gereken, geleceklerini doğrudan etkileyecek en önemli eğitsel kaynaklardır. Zira, doğru ya da yanlış ile yola çıkmak arasında fark kadar önemlidir. Eğitim hayatına, kaliteli içerik ve görselleri olan 1. sınıf kitapları ile başlayan öğrenciler, kitaplar ile hayatları boyunca sürecek güçlü bir ilişki kuracaklar ve bu da başarılarla dolu bir geleceğin kapısını aralayacaktır.

1. sınıf kitapları kapsamına aşağıdaki kitap türleri girmektedir:

 • 1. sınıf hikaye kitapları,
 • 1. sınıf okuma kitapları,
 • 1. sınıf okuduğunu anlama kitapları,
 • 1. sınıf matematik kitapları,
 • 1. sınıf  okuma yazma seti,
 • 1. sınıf soru bankası,
 • 1. sınıf 2. dönem kitap seti

Yukarıda türleri açıklanan 1. sınıf kitapları hem eğitim kalitesini yükseltmekte hem de sınavlardaki başarı oranını artırmaktadır. Bu kitapların, içerik ve görsellik açısından eğitici olması yanında, sıkmayan ve eğlendirirken öğreten yapıda kurgulanmış olması da kritik öneme sahiptir.

Öğretmen Evde 1. Sınıf Kitapları

Öğretmen Evde 1. sınıf kitapları, kaliteli içeriği, canlı ve renkli görselleri ve eğlendirirken öğreten kurgusu ile kaliteli eğitimin en önemli anahtarlarından birisi niteliğindedir. Öğretmen Evde 1. sınıf hikaye kitapları, canlı renkleri, kaliteli baskısı, eğlendirici hikaye kurgusu ve konularıyla çocukların ellerinden bırakamayacağı en yakın arkadaşları olmak üzere tasarlanmıştır. Öğretmen Evde 1. sınıf okuduğunu anlama kitapları ise, sadece güzel hikayeler içermekle kalmayıp aynı zamanda okunan kısa bir hikayenin hemen ardından okuduğunu anlamayı ölçmeye imkan tanımaktadır. Öğretmen Evde 1. sınıf soru bankası ise, tam tekrarı içeren ölçme değerlendirmeye olanak sağlamaktadır. 2020 yılında çıkması beklenen Öğretmen Evde 1. sınıf  okuma yazma seti çocukların okuma yazmayı sökmesinde çok önemli bir kolaylık sağlayacaktır. Öğretmen Evde 1. sınıf 2. dönem seti ise, okumayı sökmüş öğrenciler için hazırlanmış tam kapsamlı bir yardımcı kaynak kitap seti niteliğindedir.

Öğretmen Evde 1. sınıf kitaplarının tüm çeşitlerini, tüm sayfalarıyla birlikte ilkokul market sitesinde inceleyebilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

1. Sınıf Hikaye Kitapları

1. sınıf hikaye kitapları, okuma yazma ile henüz tanışmış çocuğun okuma eylemini bir görevden ziyade bir eğlence ve zevk kaynağı olarak görmesini sağlayan, akıcı, yer yer güldürücü; sıkıcılıktan, yoruculuktan, anlam karmaşalarından uzak ve en genel hatlarıyla bir ömür boyu sürdürülecek bir okuma alışkanlığının temellerini atabilecek güçte kitaplar olmalıdır; zira her şeyde olduğu gibi bu alanda da “birinci” adım, atılacak diğer adımların ön göstemi mahiyetinde olacaktır. İşte bu nedenle 1. sınıf hikaye kitapları titizlikle incelenip satın alınmalıdır. Bir yetişkinin gözünde hem somut hem de soyut içerik olarak belirli standartları sağlamış olan 1. sınıf hikaye kitapları aynı zamanda bir çocuk perspektifiyle de incelenmeli ve incelenen kitabın çocuğu kendisine ne kadar bağlayabileceği üzerinde düşünülmelidir. Tüm bu adımlar bir nebze sıkıcı görünebilir; lakin yıllardır okuma alışkanlığına sahip olan bir yetişkinin bile sıkıcı bir kitaba başladıktan sonra o kitabı bırakıvermesi ve bir süre gözünün ucuyla bile kitap görmek istememesi sıklıkla yaşanırken, henüz okuma alışkanlığı olmayan; hatta okumayı yeni yeni keşfeden bir çocuğun bu sonucun daha beterini yaşaması son derece normaldir. İşte bu sebeple 1. sınıf hikaye kitapları arasından her açıdan kaliteli bir şekilde hazırlanmış olanlar satın alınmalıdır.

1. Sınıf Okuma Kitapları

1. sınıf okuma kitapları, bilinçli okuma yeteneğinin kapılarını aralayan ve bu esnada okuma eylemi ile hayatında ilk kez tanışmış olan çocuğu ilk sayfadan son sayfaya dek süren nefes kesen yolculuklara çıkaracak nitelikte olması gereken yapıtlardır. Çünkü hepimizin de bildiği gibi, gerçekten iyi bir okur olabilmek için gereken temellerin yolun en başında atılması gerekmektedir. İşte bu sebepten dolayı, 1. sınıf okuma kitapları satın alırken çocuğun okumanın temellerini kolaylıkla kavrayabilmesi ve aynı şekilde okumayı kolaylıkla sevebilmesi hedeflenmelidir. Bunu sağlayabilecek olan 1. sınıf okuma kitapları her daim diğerlerinin arasından sıyrılarak ilginizi çekecek ve alışveriş sepetinizde yer bulacaktır. Örneğin iri puntolu metinlere sahip, renkli baskılı, görsellerle zenginleştirilmiş, sayfalarında yer yer ilgili konuyla alakalı sorulara yer verilmiş, çocuğun seviyesine uygun uzunlukta ve derinlikte olan 1. sınıf okuma kitapları bu gruptadır. Bu maddelere sahip kitaplar, hızla şekillenen ve gelişen taze zihinlerin çevikliğini ve kavrayışını ilelebet artırarak sürdürecektir; tabii onlarla bir gelen başarıları da.