Blog’a Geri Dön
1. sınıf kitap seti

1. Sınıf Kitap Seti Satışa Çıktı!

İlkokul, özellikle 1. sınıf öğrenciler için bazen zorlu geçebiliyor. Okula yeni başlanmış, birçok bilgi öğrenilmeye çalışılıyor ve dersler zorlayıcı olabiliyor. Çocukların büyük çaba sarf ettiği kuşkusuz bir gerçek fakat mevcut ders kitapları ile bu çabanın karşılığını almaları bazen mümkün olamayabiliyor. Bu yüzden 1. sınıfta daha başarılı olmaları için veliler de öğretmenler de yardımcı kaynaklara yöneliyor. Çünkü onların 1. sınıf sorunsuz bir şekilde atlatması iki taraf için de çok önemli. İşte çocuklara yardımcı olmaları için hazırlanan 1. sınıf kitap seti, onların aradığı her şeyi barındırıyor.

1.Sınıf Kitap Seti İçerisinde Neler Var?

Velilerin ve öğretmenlerin en merak ettiği konu, kitabın içeriği ve kitabın baskı kalitesi. Kitabın baskı kalitesi konusunda kimsenin şüphesi olmasın elbette. A4 boyutunda, kaliteli kağıda canlı renkli olarak basılan kitaplar hem çocukların hem velilerin hem de öğretmenlerin oldukça hoşuna gidecek.

Kitabın içeriği konusunu kısaca açıklayalım. Zaten web sitesinde online olarak kitap sayfalarını da inceleyebilirsiniz ama bizler kısaca bir anlatalım yine de.

Set toplam 4 kitaptan oluşmakta. Bunlar Türkçe, matematik, hayat bilgisi ve soru bankası kitapları. Hayat bilgisi 40, Türkçe 144, matematik 160 ve soru bankası ise 128 sayfa. Yani hepsi dolu dolu anlayacağınız. Çocuklar 1. sınıfta göreceği derslerin tamamını bulabileceği gibi soru bankası sayesinde de öğrendiklerini test etme imkanı bulacak.

Türkçe ders kitabı, okuduğunu anlama ve dil bilgisi konularını derinlemesine ele almıştır. Çeşitli okuma metinleri ile çocuklar okuma pratikleri yapıp dil bilgisi kısmında ise noktalama işaretlerine kelime sınıflandırmalarına yoğunlaşabilirler.

Matematik ders kitabında ise temel toplama ve çıkarma pratikleri yapıp geometrik şekilleri tanıma şansı bulacak çocuklarımız. Bununla birlikte tedavülde olan paralarımızı da tanıyacaklar. Günlük hayatta kullanabilecekleri bilgiler öğrenecekler.

Hayat bilgisi kitabı diğer kitaplara kıyasla biraz daha az sayfalı ama içi dolu dolu. 1. sınıf kitap seti içerisinde bulunan hayat bilgisi kitabı sayesinde çocuklar günlük hayatta kesitler bulacak ve toplum içerisinde nasıl davranmaları gerektiğini öğrenecekler.

Son olarak soru bankası içerisinde bulunan testler sayesinde  tüm bu derslerden öğrendiklerini test edecekler ve kendilerini değerlendirme şansı bulacaklar. Gördüğünüz üzere. 1. sınıf kitap seti dolu dolu, öğrencilerin faydalanması için yeni müfredata göre hazırlanmış şahane bir kitap. Herkesin çok seveceğine eminiz.

 • 4.81 out of 5

  1. Sınıf Kitap Seti (2020) – Öğretmen Evde 1. Sınıf 2. Dönem Kitap Seti

  1. sınıf kitap seti MEB müfredatına uygun, öğrencinin 1. sınıf ana derslerinde iyi bir başarı elde etmesi amacıyla bol bol okuma anlama metni, bol bol etkinlik ve bol bol test sorularından oluşan bir kaynaktır!
  • Kitapların içeriğini detaylı bir şekilde incelemek için sayfanın en altına inin.
  • Set A4 boyutunda 3 kitaptan oluşmaktadır.
  • Türkçe kitabı 144, Matematik kitabı 160, sayfa, Soru Bankası 128  sayfadır.
  • Kaliteli kağıt, kaliteli baskı ve canlı renklere sahiptir.
   50,00  30,00

Bu makaleyi ne kadar yararlı buldunuz?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Oy 0 / 5. Oy sayısı: 0

Henüz oy verilmedi! İlk oylayan sen ol.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog’a Geri Dön
WhatsApp'ı Aç